Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pobawiłem się trochę AKG K60 z 1965r, myślałem, ze zatrzymam je do kolekcji, ale mnie zona meczy bym się ich pozbył, bo niby za dużo słuchawek w domu ;)

Na wymienionych padach grały przyzwoicie, dol jest nie za ciężki, ale to miały być referencyjne słuchawki kiedyś.

 

$_579.JPG

$_578.JPG

I te stare pady są straszne, przetworniki są zbyt blisko, oddalenie ich dodało szerokości sceny i poprawę wygody :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K712 Pro po balansie na czystym srebrze :D

IMG_20200126_202556.jpg

 

Generalnie dźwięk wydaje się szybszy. Jeszcze wieksza scena (wow). Może troszkę wyższa kultura. Bardziej zdyscyplinowany bas. Nie są to niestety moje słuchawki i nie znam ich na tyle żeby coś więcej napisać. Ogólnie czuć poprawę że zmiany kabla.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Corvin74 napisał:

Srebro? Nie za jasne się robią?

To grube srebro - jest dociążenie ale i wyrazistość. Niektóre kawałki że źle zmasterowanymi wysokotonowymi efektami potrafią dać o sobie znać, ale nie jak z byle srebrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Corvin74 napisał:

Ja bym chyba poszedł w miedź+ srebro, ale co tam przywieź je, a masz u mnie🍺

Aż jestem ciekaw jak by się spisały z wireworldem jakimś ...matko i córko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odpaliłem sobie Deep Purple „Chile of Time” na 712pro i zjadły te Hd650 i HD660 bez popity🤣... wygar, szybkość i przestrzeń... i jest zabawa

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co pisał Evil w recenzji swoich K500EP o wersji LP, że nie ma zbyt dużych możliwości modyfikacji to one są. Założyłem pady od K701 oraz te czarne "pamięciowe" i jest obłęd. Przy nie utraconej średnicy jest bas, do tego czyściutkie wysokie. Jest k***a potęga. Saint Vitus itp. granie w takiej konfiguracji to muzyka wręcz stworzona dla tych słuchawek. K270 Studio za to są jak dla mnie wyjątkowo słabymi słuchawkami. Zwłaszcza jak na AKG. Nowsze wersje czyli K271 i 272 to znacznie lepsze granie jest.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kojarzy ktoś jak się mają AKG K550 MK3 do MK2?

 

Miałem dawniej MK2 i bardzo je lubiłem, czy ktoś miał okazję porównać jedne z drugimi? W szczególności chodzi mi o natarczywość wysokich, która została zredukowana względem pierwszej wersji w MK2 oraz o lepszą kontrolę balansu L-R z czym były spore problemy w MK1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Grado 325is, Senki HD580 i AKG Q701.

Najczęściej korzystam z AKG i wzm. lampowego Feliks Expressivo - najbardziej neutralny dźwięk.

Myślicie, że Beyerdynamic DT 990 Edition 600 Ohm mogłyby mi przypasować?

Nie chciałbym kupować w ciemno a nigdy z tą marką nie miałem do czynienia.

Mógłbym je ewentualnie zmodyfikować, rekablować na srebrnym kablu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, naczesany napisał:

Mam Grado 325is, Senki HD580 i AKG Q701.

Najczęściej korzystam z AKG i wzm. lampowego Feliks Expressivo - najbardziej neutralny dźwięk.

Myślicie, że Beyerdynamic DT 990 Edition 600 Ohm mogłyby mi przypasować?

Nie chciałbym kupować w ciemno a nigdy z tą marką nie miałem do czynienia.

Mógłbym je ewentualnie zmodyfikować, rekablować na srebrnym kablu.

 

 

 

Mogłyby, ale to zależy od wielu czynników - w tym i od tego, jak głośno słuchasz, bo te 990-tki mają dużo więcej góry, niż Q701 czy HD580, więc do bardzo głośnego słuchania się moim zdaniem nie nadają.

Ja mam DT990 Edition 250 i wciąż nie mogę się nadziwić, z jaką czystością, otwartością te słuchawki grają - jakby nic od siebie nie dodawały do dźwięku - miałem wiele Beyerów, w tym i drogie tesle jak T70, T90, T1, Amirony - i zawsze tam był jakiś dodatek, jakiś rezonans, pogłos... wrażenie, że wnętrze muszli powinno być wytłumione (T90) albo że od strony ucha z dźwiękiem dzieje się coś nie tak (Amirony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Mogłyby, ale to zależy od wielu czynników - w tym i od tego, jak głośno słuchasz, bo te 990-tki mają dużo więcej góry, niż Q701 czy HD580

No to mogłyby mi przypasować bo słucham raczej na niskich poziomach. Ostatnio wokale sobie cenię na dobrze zrealizowanych płytach CD, żadnych Tidali itp. Jakaś Diana Krall, Ana Caram, Patricia Barber, Barb Jung, Clapton Unplugged to moje klimaty. Ale widzę, że bez próby odsłuchu się nie obędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drugie podejście do AKG K812 dzięki Robertowi @Compton

Na pewno jest lepsze niż pierwsze ale ciągle to nie jest do końca "moje" granie.

Na pewno należy docenić w nich bardzo dobrą scenę i holografię, bardzo dobrą dynamikę i szybkość.

Mocno kłuję mnie w uszy ich peak w okolicach 6k, niby moje TH-900 też go mają ale jest łagodniejszy, podobnie jak one grają też V.

Bas dobry choć brakuje mu trochę subbasu.

Góra mocno wyraźna, momentami ostrawa.

Średnica również dobra choć brakuję mi trochę dociążenia.

Ogólnie słuchawki uważam za takie lepsze HD800.

Pewnie zagrałby lepiej z innym kablem bo ten stockowy jest beznadziejny,

 

Wczoraj miałem okazję porównać je z modowanymi K712 od @dj1978

Zagrały lepiej niż ja pamiętam swoje K712, pewnie dzięki wstawieniu drugiego gniazda (świetna robota @espe0) i pewnie też dzięki kablu WW.

Było bardzo muzykalnie, z fajną sceną, detalem, grały zdecydowanie lepiej niż wskazuję ich cena, takie prawie Ethery Flow za ułamek ich ceny.

AKG K812 oceniam jako fajne studyjne słuchawki a K712 jako słuchawki do czerpania 100% radości ze słuchania, sam dla siebie zdecydowanie wybrałbym te drugie.

Choć po użyciu EQ K812 też grają bardzo dobrze.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG812 są bardzo wybredne co do wzmacniacza... chyba najlepszy tor pod nie zbudował @Name44... ja swoje AKG712 wysłałem do @espe0 na przeróbkę... tylko u mnie będą na mXLR.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Na pewno przydałaby się im jakaś gruba, ciepła miedź.

I taka będzie.

Ale one na stockowym kablu i tak mi skradły duszę. ;)

Ogólnie moje granie. W punkt.

Idsd ma ustawiony na tryb Tube+ i filtr Apodizing.

Przede wszystkim holografia i rozdzielczość.

Do tego słodka barwa i głębia przekazu.

Poza tym są szybkie i rytmiczne. 

 

Już się za nimi stęsniłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przetestuję ten tryb skoro twierdzisz że najlepszy do K812.

Czy ja wiem czy taka słodka barwa? Słodko to dla mnie grały K712 Daniela.

Wiem jedno że do metalu bym ich raczej nie polecał.

Ale w jazzie mogą wymiatać, słyszałem trąbkę, skrzypce i inne instrumenty występujące w jazzie i sam sobie odpowiedziałem "To już wiem za co je Robert lubi" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron @Corvin74 Jako wywołany do tablicy powiem tylko, że zdecydowanie warto dać tym słuchawkom szanse i krok po kroku dopieszczać ich brzmienie pod siebie, nie jest to łatwe i tanie ale potrafią się odwdzięczyć z nawiązka. Da się zapanować nad ich często wspominanym peakiem. Da się z nich też zrobić słuchawki na długie odsłuchy. Da się zapanować nad ich ogólnie jasnym charakterem i da się z nich zrobić genialnie grające słuchawki choć u mnie bardzo dobrze grały od pierwszego podłączenia. Później tylko już dopracowywałem je pod siebie. Zaskakująco dobrze reagują na srebro. Rewelacyjnie zareagowały na dodatek w postaci iSilencera. 

Obecnie grają jeszcze lepiej niż na ostatnim spotkaniu we Wrocławiu. Oczywiście cały tor będzie 14 Marca do posłuchania. Serdecznie zapraszam.

Osobiście uważam, że są to mocno niedocenione słuchawki. 

Aha, połączenie 812 z iFi jest bardzo bardzo dobre! 

Edytowane przez Name44
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron przypuszczam, że w AKG K812 dobrze mogłaby się sprawdzić miedź posrebrzana. W przypadku moich AKG mam podpięty do przejściówek posrebrzany kabel finala. Brzmienie jest czyste, odpowiednio napowietrzone, a nasycenia i dociążenia też zbytnio nie brakuje, nawet po bezpośrednim przejściu z D8k (po prostu jest tak, jakbym zajął na koncercie jedno z dalszych miejsc). 

 

Jeśli srebro przewodnika jest wysokiej czystości przekaz nie powinien zbytnio odbiegać od tego na miedzi, jeśli chodzi o wypełnienie, nasycenie, dociążenie, barwność, w towarzystwie referencyjnej przejrzystości, z dobrze kontrolowanym basem, detalicznością i szybkością. Dlatego nawet w przypadku tzw. jasnych słuchawek, o wysokiej tonacji warto podjąć taką próbę, bo może się dobrze sprawdzić w systemie, jak u @Name44. Ewentualnie z hybrydą, np. jak Entreq Apollo, który w połowie jest srebrzakiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności