Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

K712 pod każdym względem wypadają dobrze, no może wyższa średnica trochę piłuje :) Ale jeśli nie zależy Ci na basie, to chyba nie ma sensu zmieniać słuchawek.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ha. Właśnie nie, jest po staremu z Viablue. Chyba, że zakpiłeś ze mnie. Ale jak już robić, to perfekcyjnie. A tak poważnie to chyba nie będzie to miało wpływu.

Większą różnicę w balansie słychać, jak podłączy się wtyczkę w listwie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie było tak cacy, to myślę, że koniecznie trzeba posłuchać. Na lampie gra wspaniale ale różnie może być z tranzystorem. Trochę kasy też kosztuje całość.

U mnie wszystko spięte Furutech'iem Alpha 3 i innymi wyższymi modelami, wtyki 28/38R. Na komputerowym już tak kolorowo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś kupiłem od szanownego kolegi z forum silnie zachwalane przez audiofanatyka słuchawki K270 Studio. Średnie one są - takie sobie. Słuchawki trochę zamulone, a jednocześnie wszystkie nagrania wydają się być źle zrealizowane. Nowsze K272 lepsze moim zdaniem. ale póki co jeszcze je pomęczę.

Edytowane przez Rafacio
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach mogę stwierdzić, że da się używać tych słuchawek. Faktem jest jednak, że w porównaniu do K272 czy K701 są zamulone. Co do zapotrzebowania na prąd to nie zgodzę się, że są jakieś wymagające. Zwykły Black spokojnie wystarcza, O2 również nie wspominając już o Cyrusie (jednak wspomniałem). Jak ktoś chce słuchawki do muzyki spokojnej z instrumentami akustycznymi to można brać. Metal i pokrewne - tak sobie. Jako, że słucham muzyki różnej zostawiam je sobie, a nawet choćby po to by je mieć. W tej jednak sytuacji Grado muszą wylecieć bo nie jestem hobbystą - zbieraczem. Choć w sumie poprzednie zdanie może temu i zaprzecza.

 

Edycja:

Właśnie wróciłem ze sklepu na którą to wyprawę zabrałem KSC75. Jednak raczej te AKG nie zostaną zbyt długo. Nie ta liga😶

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie AKG712pro na Massdrop LCX... łapie to fajną synergię 😁.. miło płynie muzyka. Te słuchawki lubią prąd a teN wzmacniacz ma go dużo, na razie jest bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 08:23, naczesany napisał:

Kolejny kabelek do Q701. Przewód to Yarbo PSC-44CB, wtyki Furutech CF-763 R, Furutech FT-608mF.

Więcej nie szukam.

01.thumb.jpg.e931fad22c40765c14c35a0cec508330.jpg

02.thumb.jpg.24f84f90693a1500a4d5f44395357326.jpg

Jak wypada brzmieniowo rodowany Jack w porównaniu do Golda, mam Golda i chodzi za mną ten piękniusi rod

Edytowane przez gabler
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gabler napisał:

Jak wypada brzmieniowo rodowany Jack w porównaniu do Golda, mam Golda i chodzi za mną ten piękniusi rod

Ja używam Feliks Audio Espressivo. To typowo lampowe brzmienie. Z rodem przewód wydobył z niego jeszcze więcej smaczków niż na wtyku gold. Niskie są szybkie, zwarte (wreszcie pojawiło się zróżnicowanie pociągnięć strun kontrabasu). Wysokie są bardzo czytelne, jednocześnie nie ma wyostrzeń czy sybilantów. Uważam że zestawienie Feliksa z neutralnymi AKG jest bardzo trafne czego nie mogę powiedzieć o Grado 325is. Spróbuję jeszcze tego przewodu w konfrontacji z Senkami HD600. Powinien je trochę ożywić

Z tranzystorem rodowany może już zabrzmieć zbyt jasno. No, chyba  że jest to naprawdę dobry wzmacniacz. Ja słuchałem z SOHA III i nie było już tak neutralnie. Owszem było szczegółowo ale ja zdecydowanie preferuję zrównoważone, lampowe brzmienie. Ten przewód na rodzie pokaże po prostu wszystkie niedoskonałości wzmacniacza.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze raz napiszę i zapytam. Podobają mi się AKG K7XX, ale mojej żonie przeszkadzają w nocy, więc pytam się was, czy znacie dokanałowe słuchawki, które grają w podobny sposób jak K7XX?

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności