Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, szwagiero napisał:

@Karmazynowy - jak u nich z wyciekaniem dźwięku na zewnątrz? Słychać je czy nie?

 

Siedzi ode mnie 2m, za monitorami. Jak zostawie grające słuchawki na biurku to słyszy, a jak założę na łeb to mówi, że nic, kompletna cisza.

W biurze typowy szum i rozmowy z biur obok, kilka sprzętów szumi, także wyciekają raczej minimalnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Siedzi ode mnie 2m, za monitorami. Jak zostawie grające słuchawki na biurku to słyszy, a jak założę na łeb to mówi, że nic, kompletna cisza.
W biurze typowy szum i rozmowy z biur obok, kilka sprzętów szumi, także wyciekają raczej minimalnie.
Dzięki, o to chodziło. Ciekawe, jak się ma ten tańszy model, z tego co widziałem, niektórzy wolą niższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak wygląda głębokość muszli w tych modelach? Na niektórych filmach K371 wydają się grubsze, w sensie pady. I czy przetwornik jest profilowany do ucha, czy równolegle do głowy jak w K550?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mecin napisał:

A jak wygląda głębokość muszli w tych modelach? Na niektórych filmach K371 wydają się grubsze, w sensie pady. I czy przetwornik jest profilowany do ucha, czy równolegle do głowy jak w K550?

 

Przetwornik jest równolegle, jak w K550, natomiast jest bliżej ucha, bo pady w K361 są bardzo miękkie (w K371 pewnie jest tak samo).

 

Nie porównywałem bezpośrednio K550 i K361, ale mogę powiedzieć na pewno, że te pierwsze mają zdecydowanie więcej basu w okolicach 120 Hz. K361 są dość chuderlawe. Dla mnie ich plusem jest to, że nie mają takiej "martwej akustyki", jak K550 (w których muzyka symfoniczna brzmiała, jakby była nagrywana w komorze bezechowej...). W ogóle ja niespecjalnie czuję, że to zamknięte słuchawki, a w K550 to czułem. Natomiast głębia sceny i precyzja źródeł pozornych jest chyba po stronie K550.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, może chociaż docisk jest mniejszy przez co opieranie ucha mniej odczuwalne, internet mówi że K361 mają luźniejszy pałąk od K371. Ciekawe czy są podatne na podobne modyfikacje co K550 - przeważnie wypychanie padów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny postęp w jakości dźwięku po zastosowaniu jack'a Furutech FT-763 (R) i wtyczki mini XLR. Okablowanie to Viablue EPC-4 Silver choć nie jestem pewien czy to posrebrzane czy cynowane. Słuchawki AKG Q701. Teraz pora na kabel Yarbo PSC-44CB na wtykach Furutecha. Słuchawkowy to Feliks Audio, podobno jedna z pierwszych wersji.

Brzmi bardzo "ciepło" i lampowo. Nie ma mowy o żadnej ostrości wbrew pozorom uwzględniając kabel i rod. Lampy to 6N6P i 6S45P-E. Mimo, że nie najwyższych lotów to brzmi ciekawie.

01.JPG

02.JPG

07.JPG

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamos80 napisał:

Hej mam pytanie czy czyścił może ktoś te pady pamięciowe od K712? Czy można je prać ręcznie, mydłem, szamponem, czy jakoś inaczej? z góry dzięki, pozdr.

Jak każde welurowe, czyli letnia woda z płynem do prania z dodatkiem octu, przy płukaniu również dodajemy ocet, nie wyżymamy, tylko wyczesać delikatnie np. szczoteczką do zębów

i pozostawić do wyschnięcia, później można jeszcze raz wyczesać na sucho.

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prałem zwyczajnie w letnie wodzie z płynem do prania. Po wypłukaniu delikatnie (naprawdę delikatnie wycisnąłem wodę) i do suszenia. Żyją i mają się dobrze. Co prawda i tak leżą w worku materiałowym bo niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K7 Familia. :D

Wszystkie są fajne, ale K712 PRO moim zdaniem najlepsze.

K701 wydają się być mniej basowe i ciut jaśniejsze od K702, ale to może być autosugestia, bo spotkałem się wcześniej z takimi opiniami. Odnośnie wykonania to plastik w K701 jest po prostu inny - gładki, połyskliwy i przyjemniejszy w dotyku. Wygląd to kwestia gustu, choć mi się bardziej podoba starszy model.

K712 to pełniejsze, bardziej dociążone brzmienie, łatwiejsze w odbiorze i moim zdaniem uniwersalniejsze, bo w K701/702 może brakować basu w niektórych utworach/gatunkach.

 

P_20191111_142218.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście na tym króciutkim odcinku słyszysz różnicę między przetwornikami? Do tego pewnie też opóźnienie sygnału bo przecież do tej drugej słuchawki jest dalej. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam, to czasem cieszę się, że jestem głuchy i nie słyszę takich rzeczy - nawet jak ktoś mi o nich powiedział. Jeszcze bym zaczął wydawać na kable więcej niż na słuchawki, DAC czy wzmacniacze 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bas to jest go nieco więcej, ale nie jest już taki precyzyjny. Reszta to ogólne lekkie zamulenie w porównaniu do 701/702. Moim zdaniem to próba AKG zrobienia słuchawek pasujących pod gusty młodzieży. Tak szybko jak je kupiłem tu na forum, tak szybko sprzedałem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 22:37, naczesany napisał:

Yarbo PSC-44CB na wtykach Furutecha

Kabelek wykonany. Myślałem że będzie zbyt ostro, za jasno ale nic z tych rzeczy. Neutralność pozostała, jeszcze lepsza lokalizacja dźwięków, uporządkowanie na scenie. Do wcześniejszych kabli już nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LustVanGoth napisał:

Posiadam akg k702 od paru lat jestem z nich zadowolony bass mi pasuje nie czuje ze go brak :) teraz mysle nad k712 i czy rzeczywiscie roznica jest tak duza?

Myślę podobnie jak kolega @Rafacio - sam mam k702 z bassmodem i wybieram je ponad K712, które uważam za mniej przejrzyste. Jak nie masz zrobionego bassmoda, to może spróbuj - warto chociaż na chwilę zobaczyć czy Ci podejdzie. Ja słucham głównie elektroniki i dla mnie mod to zmiana na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności