Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Aro91 napisał:

Czy grały zza koca? nie zauważyłem tego, były ciut jaśniejsze od K612 i ogólnie nieco za chude w średnicy i basie.

Zależy z czym je porównać. Mam je trochę zmodowane i przez to są nieco żywsze ale i tak zakładając je czy to po LCD2C, Monolithach M1060 nie wspominając już o Sundarach mam wrażenie sporego przymglenia. Mimo wszystko to bardzo fajne słuchawki w swojej cenie i jak dla mnie to raczej 10/10 bo kupiłem je na promocji za niecałe 500.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocyk - po prostu są mniej rozdzielcze niż DT880 i wyraźnie to słychać. W żadne porównania do T90 w tym względzie się nie bawię, bo to już by był nokaut ;)

 

Scena jest szeroka, jest fajna, wyczuwalna trójwymiarowość dźwięku. Ale też nie udało mi się usłyszeć, żeby scena była szersza niż w DT880 (mówię o wersji Edition, bo Pro grają trochę inaczej, mniejszą przestrzenią z bardziej zogniskowanymi źródłami pozornymi). A w Internecie jest mnóstwo opowieści, jak niesamowicie wielka jest scena w K7xx. Ja tego nie usłyszałem :) Choć austriackie K701 wypadają nieco lepiej w tym względzie, na moje ucho.

 

Co do opłacalności - 880 kosztują tyle samo, są wykonane z lepszych materiałów. Do tego dostajemy przydatne etui. Do K702 nawet nie dają tego tandetnego, plastikowego stojaczka, jak w 701. Plusem jest odpinany kabel.

 

Dźwięk - ja nie widzę jakiejkolwiek przewagi 702 nad 880. Bas 880 mają bardzo dobry, punktowy, nisko schodzący, z niezłym uderzeniem. W K702 brzmi często jak walenie w kartonowe pudełko, albo, co gorsza, plastikowe ;)

880 uważam za równiejsze, bez jakiś dziwnych podbić na 2 kHz czy gdzieś. I, jak mówiłem, są bardziej rozdzielcze, szczegółowe, dają lepszy wgląd w nagranie.

 

Oczywiście K702 to są niezłe słuchawki, ja też nie mam interesu w krytykowaniu ich, w końcu zapłaciłem za nie swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi, więc cieszyłbym się, gdyby były wspaniałe :D  Ale po prostu 880 uważam za zdecydowanie lepsze, a kosztują tyle samo.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując moje 702 w kwietniu porównywałem do 880 DT oraz 990DT  na Chord Mojo.  Wszystkie 3 nówki z pudła wg mnie i 2 innych osób zagrały najlepiej (dla mnie był nokaut). Z tego co pamiętam właśnie przy 880 i 990 brakowało mi góry.

Były też 4 używane 990DT PRO 250 i przy nich miałem zagwozdkę co wybrać. Chyba były za spokojne no i używane. 

Fakt bas 702 odbiega od naturalności , lecz widać dużej ilości osób to odpowiada przecież to słuchawki nie do wyławiania niuansów.  Co do wykonania : z daleka super ,a z bliska to stara dobra chińszczyzna. 

Edytowane przez Mario1969
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG z serii 7xx bardzo pomaga wzmacniacz - im lepszy tym więcej te słuchawki dają od siebie, ważne jest też wymienienie kabla - ten standardowy nie jest najlepszy. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje K702 kupiłem 3 lata temu w promocji mp3s, od tamtego czasu wiele "lepszych" i droższych słuchawek przybywało do mojego domu, żeby kilka miesięcy później lecieć do kolejnego właściciela. HD600, 650, DT990 pro, hifimany he4xx, soundmagic 151 i jakieś inne były u mnie, na wrocławskiej meecie m.in. nighthawk'i - no i jednak okazuje się, że te śmieszne, plastikowe AKG sprzedawane bez etui, robione przez Chińczyków, które podobno mają żenujący bas i kartonowe brzmienie i nienamacalną scenę leżą sobie spokojnie na półce i czekają na kolejny odsłuch ;) Odblokowałem im jedynie bassporty po jakimś roku, zaczęły grać trochę luźniej i bardziej przestrzennie, przybyło lekko dołu. Żadne inne słuchawki, które słuchałem do 1500 zł nie prezentowały wokali tak czarująco i nie tworzyły tak pięknej, holograficznej sceny. Jeżeli miałbym ponownie wydać kasę na "duże" słuchawki, to najprędzej byłyby to Fostexy TH610, ale one zamiast 600 zł jak k7xx kosztują 600 euro ;)

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu muszę go czuć, a nie tylko słyszeć że tam jest, choćby nie wiem jak dobry jakościowo nie był. Nic nie poradzę taki już jestem popsuty ;) 

 

Brzmienie tych twoich pamiętam mnie bardzo zaskoczyło. I to na plus. Co mnie również zaskoczyło to komfort (a raczej jego brak, zwłaszcza po opiniach, że to najwygodniejsze słuchawki na świecie). Dla mnie te pady są zwyczajnie za duże.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestie dźwięku, jak miałem pierwszy raz chińskie K701 ze 2 lata temu, to one się specjalnie nie różniły od austriackich. Jak teraz wyjąłem z pudełka K702, to był lekki szok, nie byłem przygotowany na takie różnice ;) Naprawdę te materiały wydają się znacznie gorszej jakości, wręcz jak z jakiejś zabawki dla dzieci. Na zdjęciu tego nie widać, trzeba wziąć do ręki stare i nowe żeby się przekonać.

 

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z K812? Jakoś ich temat zupełnie przycichł. Nikt ich nie lubi? ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Ma ktoś jakieś doświadczenia z K812? Jakoś ich temat zupełnie przycichł. Nikt ich nie lubi? ;)

 

 

Ja posiadam te słuchawki od dosyć dawna i nie planuję ich wymiany. Bardzo je sobie chwalę :-) Wymagają sporo " gimnastyki" aby je okiełznać ale odwdzięczają się niezwykłym dźwiękiem.

 

Pzdr

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem słuchawki AKG 280 Parabolic z Włoch. Stan bdb.

IMG_20190628_124807.jpg

IMG_20190628_124816.jpg

IMG_20190628_124824.jpg

IMG_20190628_124853.jpg

IMG_20190628_124906.jpg

IMG_20190628_124927.jpg

Witam. Zakupiłem słuchawki AKG 280 Parabolic z Włoch. Stan bdb. Mam zapytanie czy wymiana jacka na 3.5 mm to musi być zbalansowany czy stereo do tych AKG280 Parabolic?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Name44 napisał:

 

Ja posiadam te słuchawki od dosyć dawna i nie planuję ich wymiany. Bardzo je sobie chwalę 🙂 Wymagają sporo " gimnastyki" aby je okiełznać ale odwdzięczają się niezwykłym dźwiękiem.

 

Pzdr

 

 

A porównywałeś je do T1, T90 czy DT1990?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Najner napisał:

no i jednak okazuje się, że te śmieszne, plastikowe AKG sprzedawane bez etui, robione przez Chińczyków, które podobno mają żenujący bas i kartonowe brzmienie i nienamacalną scenę leżą sobie spokojnie na półce i czekają na kolejny odsłuch ;) Odblokowałem im jedynie bassporty po jakimś roku, zaczęły grać trochę luźniej i bardziej przestrzennie, przybyło lekko dołu. Żadne inne słuchawki, które słuchałem do 1500 zł nie prezentowały wokali tak czarująco i nie tworzyły tak pięknej, holograficznej sceny.

Piękny przykład ułożenia się mózgu do typu dźwięku. Dawno temu...;)... k701 (made in Austria) na początku mnie zawiodły swoją jasną sygnaturą, ale jak musk mi się pod nie ułożył, to żadne inne słuchawki nie chciały ich pogonić - nie przeszkadzały mi ani braki basu, ani nienaturalna sygnatura, ani słabe ogniskowanie źródeł, ani impresjonistyczna, złożona z plam góra, ani dość jednostajna barwa, ani otoczka z jasnej poświaty wokół źródeł...z tego uśpienia wyrwały mnie dopiero po sześciu latach Grado PS1000:D...a że nie było na nie kasy, to się zaczęły jaja..:D

 

 

9 minut temu, Kuba_622 napisał:

A porównywałeś je do T1, T90 czy DT1990?

Mają lepszy jakościowo bas od wymienionych, co do reszty to się nie wypowiem, bo mi nie podeszły (dość nierówna charakterystyka i męcząca wyższa średnica), ale nie wiem jak bym je teraz odebrał - może lepiej?

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marco-polo napisał:

Witam. Zakupiłem słuchawki AKG 280 Parabolic z Włoch. Stan bdb.

IMG_20190628_124807.jpg

IMG_20190628_124816.jpg

IMG_20190628_124824.jpg

IMG_20190628_124853.jpg

IMG_20190628_124906.jpg

IMG_20190628_124927.jpg

Starsza wersja jak moja z paskowanym kablem i dużym jackiem. Pady widać wymienione na nowe, nie oryginalne AKG. Parabolic nie miały też wkładki akustycznej przed przetwornikami.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał:

Piękny przykład ułożenia się mózgu do typu dźwięku.

Bardzo możliwe, że masz rację ;) Ale skoro gra mi to tak pięknie i zamiast analizować sprzęt potrafię w nich utonąć w muzyce, to w zasadzie po co sięgać po coś innego? Zdaję sobie sprawę, że dałoby się lepiej, pytanie brzmi 'po co' i 'za ile'. Z drugiej strony wcześniej ta głowa też była ułożona pod coś innego, a jednak K702 oczarowały mnie od pierwszego słyszenia ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marco-polo napisał:

Mam zapytanie czy wymiana jacka na 3.5 mm to musi być zbalansowany czy stereo do tych AKG280 Parabolic?

 

Stereo, mimo że kabel ma podwójną masę. Szkoda jednak niszczyć słuchawek, zwłaszcza jeśli nie ma się pojęcia o tym co się robi. A jeśli ma się sprzęt wykorzystujący w jakiś sposób złącze 4-polowe 3,5 mm w formie BAL, to już lepiej zrobić pełny rekabling symetryczny do obu muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kuba_622 napisał:

A porównywałeś je do T1, T90 czy DT1990?

 

Tak, miałem okazję słuchać wszystkich wymienionych przez Ciebie modeli. Pierwsze dwa były dla mnie zdecydowanie za jasne i ostre. Błyskawicznie zdejmowałem je z głowy. DT 1990 to jedne z moich ulubionych słuchawek, słuchałem ich wielokrotnie. Grają po ciepłej, przyjemnej stronie brzmienia. Brak im jednak tej rozdzielczości, przestrzeni i szczegółowości, które mają właśnie K812Pro. Mnie udało się aktualnie właśnie połączyć takie dwa brzmienia ale przyznam, że po zmianie DAC'a ( Qutest ) musze jeszcze chwilkę popracować na finalnym brzmieniem. "Na dzień" dobry z 2Qute było lepiej. 

 

Pzdr

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

 

Stereo, mimo że kabel ma podwójną masę. Szkoda jednak niszczyć słuchawek, zwłaszcza jeśli nie ma się pojęcia o tym co się robi. A jeśli ma się sprzęt wykorzystujący w jakiś sposób złącze 4-polowe 3,5 mm w formie BAL, to już lepiej zrobić pełny rekabling symetryczny do obu muszli.

to zakupię kabel jako adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Piękny przykład ułożenia się mózgu do typu dźwięku. Dawno temu...;)... k701 (made in Austria) na początku mnie zawiodły swoją jasną sygnaturą, ale jak musk mi się pod nie ułożył, to żadne inne słuchawki nie chciały ich pogonić - nie przeszkadzały mi ani braki basu, ani nienaturalna sygnatura, ani słabe ogniskowanie źródeł, ani impresjonistyczna, złożona z plam góra, ani dość jednostajna barwa, ani otoczka z jasnej poświaty wokół źródeł...z tego uśpienia wyrwały mnie dopiero po sześciu latach Grado PS1000:D...a że nie było na nie kasy, to się zaczęły jaja..:D

 

Dobrze, zwięźle to ująłeś :) Mam takie same odczucia na temat 701.

Też ileś lat temu miałem okres ciągłego słuchania w nich i też mózg mi się do nich przyzwyczaił. Ale wtedy często słuchałem muzyki na żywo i zacząłem dostrzegać, że w pewnych aspektach te AKG są dość dziwne. To nie tak, że 701 grały super, a ja postanowiłem na siłę coś zmienić, bo lubię kupować nowe zabawki audio ;) Chociaż lubię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marco-polo napisał:

Witam. Zakupiłem słuchawki AKG 280 Parabolic z Włoch. Stan bdb.



IMG_20190628_124807.jpg

IMG_20190628_124816.jpg

IMG_20190628_124824.jpg

IMG_20190628_124853.jpg

IMG_20190628_124906.jpg

IMG_20190628_124927.jpg

Witam. Zakupiłem słuchawki AKG 280 Parabolic z Włoch. Stan bdb. Mam zapytanie czy wymiana jacka na 3.5 mm to musi być zbalansowany czy stereo do tych AKG280 Parabolic?

 

 

Kupione na subito, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności