Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Racja co do zmiany słuchawek ale jak znam siebie to w nowych zaczął bym znowu od wymiany kabla fabrycznego na dajmy na to Forza i to znowu koszty.

Charakter grania AKG mi odpowiada, zrównoważone, nie przepadam za basem a i z wzmacniacza już więcej nie wyciągnę bo to SOHA III na ECC81 Marconi, sprzęgające Clarity Cap Beeswax Paper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wzm. słuchawkowych do 2000zł też cudów nie ma ma. Nie mówiąc już o parowaniu elementów. Mało który producent wrzuca audiofilskie podzespoły do swoich klocków. Cała para idzie w obudowę, piękne gałki. Ja nad Sohą pracowałem rok ale i tak pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Spawn napisał:

Mialem kiedys Sohe III i z k701 to gralo moim zdaniem slabo z beyerami dt880 zreszta tez. Rewelka za to byla z wszelkimi grado i ultrasone jakie wpinalem. Tyle ze taki urok diy ze kazdy egzemplarz bedzie gral tak jak se skladajacy poskladal czyli inaczej.

 

SOHA III to był mój pierwszy poważny tor. Kupiłem tu na forum wiele lat temu, od Wojtka jeśli dobrze pamiętam w zestawie z DT990 vintage. Ale to słabo grało. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam o tym PHASEMATION . Bardzo mi się podoba. Lubię takie konstrukcje ale jest piekielnie drogi. Nawet dla mnie co wydaje na wtyki Furutecha 500zł. Może jakby kosztował 2-3tys. Myślę, że kasa poszła też w obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc posiadaczem K551 stwierdziłem organoleptycznie, że fabryczny kabel to przyczyna nieszczęść wszelakich.

Wymieniłem kabel na Cordiala, przy okazji stwierdzając, że 551 to dokładnie to samo, co 550.

Było lepiej.

Ale później wpadł mi w łapy kabelek przemysłowy od czujnika Keyence.

To 2x2 żyły w niezależnych ekranach.

Każda słuchawka ma więc swój "plus" i "minus" (gotowe do symetrycznego wzmacniacza).

Wygląda tak:

 

kabel.jpg

 

I jak nie wierzę w granie kabli, to po zmianie na ten model, zdziwiłem się bardzo.

Słuchawki podłączyłem bezpośrednio, bez tego cieniasa, co leci w pałąku.

I łup - polepszyło się wszystko. Bas, scena, separacja.

Będąc sceptykiem, podłączyłem fabryczny kabel. Po staremu, kicha.

Nowy kabel - wow !

 

Do tego mam zmienione pady, na skórzane Brainwawz, oraz na obwodzie muszli (od strony padów) naklejony

pasek samoprzylepnej gumy, o grubości 2 mm. Do uszczelnienia, i lekkiego pogłębienia muszli.

 

W efekcie tych zabiegów słuchawki grają miodnie. Solidny bas, duża scena. W zasadzie do każdej muzyki.

Polecam dłubanie w tych słuchawkach, bo efekty mogą być spektakularne.

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjuningu K550 ciąg dalszy.

Po dokładnych oględzinach wnętrza zauważyłem, że te czarne, gumowe "korki" są

umiejscowione na tyle luźno, że z pewnością powstaje nieszczelność pomiędzy gumką, a przetwornikiem.

Do czego te gumy są potrzebne, dokładnie nie wiadomo. Niemniej odprowadzają one ciśnienie z "pod membrany"

poprzez otworek w magnesie. I wytracają (?) owe ciśnienie w małej tutce wylotowej. W pomiarach wychodzi,

że brak tych gum skutkuje większym górnym basem, ale równocześnie scena się zamyka i dźwięk jest stłumiony.

Zmiany zachodzą w zakresie 60 Hz do 1500 Hz.

Uszczelniłem zatem połączenie gumy z magnesem (przykleiłem po prostu).

 

I co to dało ?

Subiektywnie, rzecz jasna, nastąpił wyraźny progres. Najwięcej w oddaniu wokali, i pozycjonowaniu instrumentów.

Aktualnie wokale wyraźnie "widać" w przestrzeni, w zależności gdzie wokalista stał przed mikrofonem. Bliżej, dalej, z boku, etc.

Zyskały również na intymności przekazu.

A instrumenty, jak dla mnie, zyskały "osobowość".

 

Jak widać, tuning prosty, odwracalny. Każdy może spróbować.

Zachęcam do majsterkowania, i dzielenia się wrażeniami.

 

Rob

Edytowane przez holdegron
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie mam do testów AKG K702 - dzięki @kurop

Słuchałem ja na meecie we Wrocławiu i mi się spodobały - nie mogłem spać... teraz je sprawdzę...jestem chory - audionerwosa 😪

 

Ile trzeba wygrzewać K702?  Zmienia się coś w ich brzmieniu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Najner napisał:

 

Aaaaaaaaale moje na meecie były z odblokowanymi baas portami - jak chcesz, to podrzucę Ci do porównania.

No wiem że Twoje... bardzo mi się podobały. Zrobiłem kiedyś błąd i zamiast posłuchać K702 słuchałem K712pro... i mi się nie podobały... 

jak długo trzeba wygrzewać K702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

K701 trzeba wygrzewać 100 godzin (Rolandsinger) natomiast po 500 godzinach już zaczynają grać źle i nie da się ich słuchać (Rafaell) - wiedza zaczerpnięta z Audiohobby.

 

:D

 

czyli słuchać od 100 do 500 potem na śmietnik... hmmm ciekawa interpretacja 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K702 wymagają dopasowania do wzmacniacza inaczej graja ospale. Moim zdaniem im starsze tym lepsze , pisze to jako użytkownik k702 ANN Edition,  w dopasowanym torze ( w swojej cenie) sa świetne i to porównując do D8k , AQ NH .

 

Edytowane przez xtpppp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Compton napisał:

A z czego wynikały różnice na korzyść K702?

Tu nie chodzi o jakość dźwięku, ale o uczucia.. K702 wydają mi się bardziej muzykalne, mają to „coś”, nie wiem jak to inaczej opisać, może to też dlatego że wcześniej K712 słuchałem z DAPa? A K702 z wzmacniacza lampowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Corvin74 napisał:

Tu nie chodzi o jakość dźwięku, ale o uczucia.. K702 wydają mi się bardziej muzykalne, mają to „coś”, nie wiem jak to inaczej opisać, może to też dlatego że wcześniej K712 słuchałem z DAPa? A K702 z wzmacniacza lampowego?

To trochę zmienia, mi z DAPa K701 grały dość przeciętnie (tylko qp1r dawał radę), z lampy było już super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowo odkryłem K701 (odblokowane bassporty). Wstyd przyznać, ale z lenistwa słuchałem ich wyłącznie na posrebrzanym kabelku Vention od BigMarasa, bo nie miałem nic innego na stanie. Miałem kiedyś "dedykowany" miedziany kabelek od Perula w którym wystarczyło zarobić wtyk, ale gdzieś mi go wcięło, a słyszę, że warto poszukać. Podłączyłem dziś do Pionka zwykłą miedź OFC na sznurówce Vention (sznurówki mam grubsze niż ten kabel) i zupełnie inne granie na plus. Srebro robi tym słuchawkom krzywdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności