Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, marekhall napisał:

Hej,

 

Muszę zrekablować K1000, bo obecny przewód zaczął pokazywać wnętrze izolacji :) Co polecacie jako zamiennik oryginalnego przewodu? Myślałem o czymś takim, ale nie wiem, czy nie będzie za gruby:

https://www.audeos.pl/pl/p/Cordial-CMK422-Twin-kabel-mikrofonowy/167

 

 

Jeśli chodzi o pojedynczą "nitkę" to ma, tak jak już było wspomniane, jakieś 4mm.

Osobiście jednak nie polecę tego przewodu, gdyż degraduje on trochę sygnał w formie fabrycznej (duża pojemność?). Za to jeśli zamierzasz wypruć z niego żyły i zapleść, to już zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.12.2018 o 12:51, Damix napisał:

Co prawda nie K712, a K7xx miałem równocześnie z R70x, ale AKG miały zdecydowanie mnie podbity bas i grały spokojniej. 

Ewentualnie podeślij pytanie do oficjalnego dystrybutora AKG, ESSAUDIO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu AKG Q701, poddany lekkiemu modowaniu czyli zdjęta zaślepka, wyjęta mała gąbka, kabel zasilający to ViaBlue EPC-3 Silver.

Napędzane SOHA III na Marconi ECC81. Mam okazję kupić Grado 325is po wcześniejszym odsłuchaniu.

Tylko czy jest w ogóle sens takiego odsłuchu (chodzi o czas, dojazd). AKG dla mnie są idealnie brzmieniowo, są neutralne, żadnego podbicia basów. Z wzm. lampowym zgrywają się perfekcyjnie. Mam też Sennheiser HD580 (wcześniejsza wersja HD600), na których mniej słucham bo są po prostu mniej przejrzyste, mniej neutralne.

Okablowanie zasilające to Furutech Alpha 3, sygnałowy Albedo Geo dlatego każda zmiana słuchawek jest dosyć zauważalna.

Czy jest sens w ogóle poświęcać uwagę na Grado 325?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado będą wyraźnie jaśniejsze warto posłuchać ich na bardzo ciepłej lampie. Jak już zdecydowałeś się szukać dalej to DT880 600Ohm przetestuj a jak nie boisz się modyfikacji to DT150 po Perulowych modach mogą Cię pozytywnie zaskoczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Grado sobie odpuszczę mimo, że są za 800zł w sąsiedniej wiosce. W przypadku 325is sugeruję się ceną za nowe (ponad 1400zł) chociaż niekoniecznie muszą tak zagrać.

Beyerdynamic'ów nie znam ale być może się nimi zainteresuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, neonlight napisał:

Chcesz neutralność, dużą rozdzielczość, przejrzystość i skok jakościowy, to poluj lub dozbieraj do T90.

Troszkę Cię poniesło. Tak jasny i pikantny dźwięk nie występuje w żadnych warunkach, nawet w kiblu wyłożonym kafelkami łącznie z sufitem. One na górze dodają od siebie. Z resztą się zgadzam.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Troszkę Cię poniesło. Tak jasny i pikantny dźwięk nie występuje w żadnych warunkach, nawet w kiblu wyłożonym kafelkami łącznie z sufitem. One na górze dodają od siebie. Z resztą się zgadzam.

Ok, góra faktycznie jest podkręcona, ale ogólnie neutralność rozumiem przez analityczność, szkieletowe granie, a Grado 325 tak nie grają. ;) No i bardziej chciałem zwrócić

uwagę na to, że jak ktoś chce przejść na wyższy poziom, to DT880 to nie ten kierunek, dopiero Tesle to potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

ogólnie neutralność rozumiem przez analityczność, szkieletowe granie,

Myślę że terminem "neutralność" powinno się określać brak wtrętów w sygnał, brak narzutu ze strony urządzenia. Balans tonalny to co prawda inna "konkurencja", ale jednak T90 przeginają - nie tylko mają za dużą dawkę wysokich, ale i lekki tam nalot.

6 minut temu, neonlight napisał:

No i bardziej chciałem zwrócić uwagę na to, że jak ktoś chce przejść na wyższy poziom (...), dopiero Tesle to potrafią.

Nie tylko;), ale nie jest łatwo. T90 to najtańszy bilet do hajendu, hiendu..(hien-endu?); pod warunkiem, że ktoś łyka taki styl (i pewien rodzaj kompresji dynamiki, nie będę się rozwijał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po założeniu padów od K712 i podłączeniu pod nowiuśkie Onkyo cieszy mnie fakt, że nikt K501 w stanie zasadniczo idealnym nie chciał ode mnie nawet za trzysta. Jest energia, wygar, moc.

 

Chwilowo Grado leżą i się nudzą.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w posiadaniu słuchawek AKG 612 pro. Chcę usunąć w nich zaślepkę na bass porcie. Niestety usunięcie tej osłony (Grilla) jest dla mnie niemożliwe. Próbowałem już różnych sposobów i efekt jest taki, że w zamian mam małą, ale widoczną dziurkę. Nie chcę tego niszczyć jeszcze bardziej. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim użytkownikom tego forum...mam pytania i mam też nadzieje uzyskania odpowiedzi na nie ...a więc tak-poszukuję łącznika pałąka akg K500-szt.2 ...może ktoś z was posiada takowe i chciałby sie ich pozbyć?  ...pytanie drugie-czy taki sam łącznik używany jest  w modelach  K400 ; K612 Pro i K702 ?

Z góry dziekuje za pomoc 

12345.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na drukarce 3D da się dodrukować jeśli w serwisie AKG nie ma oryginałów, ale z tego co pisał @EvilKillaruna podczas odnawiania swoich słuchawek, to mają naprawdę sporo różnych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności