Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Eternal Seeker napisał:

Ale za to jak grają ,jak nie AKG 701 🙂

To po co je kupować?

11 godzin temu, Eternal Seeker napisał:

Jest nawet niezły bas .

No właśnie - niezły. A przed modem jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model AKG nigdy nie miał wybitnego basu ,taka jego uroda konstrukcyjna ,kabel FAW powoduje

lekkie obniżenie tonacji ,więcej tzw. basu w basie bez utraty tej lekkiej ulotności jaką mają te AKG .

Jak wspomniałem w ogłoszeniu ,słuchawki kolegi ,ja miałem takie 10 lat temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K712 są trochę lepsze, ale nie jest to jakaś wielka zmiana. Jak dla mnie główna różnica jest w basie, w 612 było go mało a tu jest w sam raz, muzyka ma w końcu ciężar, np. w elektronice jest w końcu subbas, w 612 w ogóle go nie czułem. Są też jakieś pomniejsze różnice w scenie i średnicy ale moim zdaniem nie są tak istotne, tj. k712 maja trochę oddalone wokale, ale nie jest to jakoś mocno odczuwalne, szczegółowość dźwięku, separacja itp. są bardzo dobre. Ogólnie warto zamienić k612 na k712, jestem zadowolony.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zapytanie czy rekabling do AKG 518 DJ pasuje ten zestaw jak na zdjęciu poniżej?754066032_cableakg.jpg.faaab32c1a69b7706291c93a6c95b750.jpg

 

Czy ktoś z was posiada zdjęcia rekablingu do tego modelu słuchawek jak to zrobić albo mógłby opisać w kilku zdaniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 1m kabla to trochę za mało, typowa długość portable to 1,2-1,3m.

Cała reszta może być, choć osobiście wolę wtyki Ranko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Perul napisał:

Moim zdaniem 1m kabla to trochę za mało, typowa długość portable to 1,2-1,3m.

Cała reszta może być, choć osobiście wolę wtyki Ranko.

Właśnie szukam dobrych parametrów kabla i zastanawiam się skąd będę zamawiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka osób było zainteresowanych moją opinią na temat AKG N30, więc podzielę się wrażeniami:

 

Różnice pomiędzy N30 a N40:

- N30 mają tylko 2 rodzaje filtrów w zestawie (bass boost oraz referencyjne), N40 natomiast 3 rodzaje (bass boost, referencyjne oraz treble boost)

- do N30 dołączony jest jedynie kabel z pilotem i mikrofonem, do N40 dodatkowo kabel bez pilota i mikrofonu, natomiast przewód w N30 wydaje mi się być nieco solidniejszy i bardziej estetyczny (elegancki czarno-biały oplot)

- N30 są nieco cichsze w porównaniu do N40 (32 vs 20 ohm)

 

Dźwięk jest natomiast niezwykle podobny, jeśli nie identyczny. Granie na planie litery V, ale niezwykle kulturalne i nieprzesadzone, średnica jest bardzo dobra jakościowo, delikatnie w tle za skrajami pasma.

 

Ogólnie jeśli nie zależy nam na filtrach podbijajacych wysokie tony nie widzę sensu dopłacania do modelu N40. N30 są moim zdaniem jednymi z ciekawszych dokanałówek do 1000 PLN. Serdecznie polecam :)

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy są jakoś podobne do innych znanych Ci doków ?

- jak z ergonomią ? Uszy łatwo je przyjmują ?

- jak z izolacją ?

- co dają w N30 pianki ? Jeśli testowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda jest na rewelacyjnym poziomie. Są małe i bardzo pewnie trzymają się w uszach.

 

Izolacja jest przyzwoita. Nic specjalnego, ale tragedii też nie ma. 

 

Pianek nie testowałem, ponieważ nie przepadam za tym rodzajem tipsów.

 

Czy są do czegoś podobne? W sumie ciężko mi wskazać taki produkt, moim zdaniem grają bardziej dojrzale niż większość hybrydowych modeli na rynku, AKG bardzo dobrze zestroiło przetworniki, nie ma efektu "rozjeżdżania się" dźwięku pomiędzy przetwornikiem dynamicznym i armaturowym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MrSheep napisał:

Mi osobiście basu nie brakuje, wszystko jest na swoim miejscu. Dla fanów mocniejszego uderzenia są w zestawie filtry podkreślające bas, ale o ile nie jest się bassheadem to proponuję zostać przy referencyjnych ;)

 

Pewnie słyszałeś PFE232. Możesz je jakoś zestawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie jestem jakimś wybrednym audiofilem.

Na chwilę obecną posiadam AKG model K514 (są to moje pierwsze "lepsze" słuchawki).

Przesiadka z jakichś słuchawek za kilkadziesiąt złotych na powyższe w 2009 roku okazała się różnicą między niebem a ziemią.

Głównie użytkuję je podpięte pod wzmacniacz SONY przy odsłuchu płyt winylowych (rock/metal/trochę hip-hopu).

I teraz powiedzmy, że jestem dość zadowolony jednak ząb czasu zrobił już swoje - popękane nauszniki, tak samo pałąk, który przylega do głowy.

Chciałbym już je zmienić na trochę wyższy model - jednak jestem zielony jakie mogłyby posłużyć jako "godny następca"

Mój skromny budżet to ok. 400 zł (w tej cenie można dostać np. K271 MKII)

Niestety nie mam możliwości odsłuchu w sklepie stacjonarnym...

 

Z góry dzięki za jakieś wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie masz preferencje co do brzmienia. Jeśli szukasz czegoś co gra w miarę płasko, to zdecydowanie polecam wintedżowe modele. Od połowy lat 70-tych, poprzez 80 i 90 pojawiło się kilka świetnych modeli, zaczynając od klasycznych K240 potem K240 M do K240 DF. Warto też wspomnieć K280. Kolejne warte polecenia to K400 i K500, których następcami były K401 i K501. Potem pojawiły K701 na temat których peany znajdziesz i na tym forum :)

Niewątpliwą mocną stroną modeli wintedżowych jest ich trwałość. Do dziś znajdziesz egzemplarze, które pomimo tego, że mają 40 lat nadal wyglądają świetnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do posiadaczy K712 Pro. Czy ktoś ma doświadczenie ze zmianą stockowego kabla na jakiś lepszy, ile mogłoby to kosztować i jaki byłby efekt, czy wart zachodu ? Chodzi mi o głównie lekkie przybliżenie średnicy która jest cofnięta, głównie wokali.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, adamos80 napisał:

Mam takie pytanie do posiadaczy K712 Pro. Czy ktoś ma doświadczenie ze zmianą stockowego kabla na jakiś lepszy, ile mogłoby to kosztować i jaki byłby efekt, czy wart zachodu ? Chodzi mi o głównie lekkie przybliżenie średnicy która jest cofnięta, głównie wokali.  

8-mio żyłowa miedź powinna trochę przybliżyć środek, ale nie są to kolosalne różnice względem 4-rech żył.

Piszę tu o różnicach między kablem 4-ro a 8-mio żyłowym mojej roboty, jak one wypadają na tle stockowego to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adamos80 napisał:

Mam takie pytanie do posiadaczy K712 Pro. Czy ktoś ma doświadczenie ze zmianą stockowego kabla na jakiś lepszy, ile mogłoby to kosztować i jaki byłby efekt, czy wart zachodu ? Chodzi mi o głównie lekkie przybliżenie średnicy która jest cofnięta, głównie wokali.  

Ja mam taki na sprzedaż, miedź 7n 120cm 3.5mm jack, odczuwalna różnica na + względem stocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Ja mam taki na sprzedaż, miedź 7n 120cm 3.5mm jack, odczuwalna różnica na + względem stocka. 

Dzięki, a mógłbyś w paru słowach opisać co się zmienia względem stocka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Muszę zrekablować K1000, bo obecny przewód zaczął pokazywać wnętrze izolacji :) Co polecacie jako zamiennik oryginalnego przewodu? Myślałem o czymś takim, ale nie wiem, czy nie będzie za gruby:

https://www.audeos.pl/pl/p/Cordial-CMK422-Twin-kabel-mikrofonowy/167

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności