Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jakiś producent chciałby zrobić "idealne" słuchawki douszne/dokanałowe do 200 zł, które by podobały się zdecydowanej większości (również recenzentów) to powinien jako referencję przyjąć AKG Y30 (następcw legendarnych K420) ze wszystkimi ich aspektami brzmieniowymi, począwszy od sceny i holografii, balansu tonalnego, detaliczności, jakości brzmienia, naturalności wokali i sopranów... to zdecydowanie mój ideał brzmienia w przedziale do 200 zł

 

Swoją drogą ciekawe czy Samsungo-AKG wznowi ten model, może śladem Kossa w wersji Bluetooth? Kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung AKG by Harman. Tak się to teraz zwie. Zapomnij. Byle ****o do telefonu będzie ze znaczkiem AKG.

18 minut temu, blueme napisał:

Myślałem, że Azjaci mają duży respekt do legend, a nie że rozjeżdżają je walcem...

Gdyby tak było to nie zwolnili by całej załogi łącznie z projektantami i nie zamknęli głównej siedziby.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy któryś z forumowiczów miał okazje porównywać K712 Pro z R70x? 

Szukam ciekawego rozwinięcia moich K612,, chce dostać troszkę mniej krzykliwe brzmienie z większym dołem ?

Po przeczytaniu kilku recenzji/porównań bardziej skłaniałbym się ku R70x, ale zapytam jeszcze na naszym polskim forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, danonek123 napisał:

Hej, czy któryś z forumowiczów miał okazje porównywać K712 Pro z R70x? 

Szukam ciekawego rozwinięcia moich K612,, chce dostać troszkę mniej krzykliwe brzmienie z większym dołem ?

Po przeczytaniu kilku recenzji/porównań bardziej skłaniałbym się ku R70x, ale zapytam jeszcze na naszym polskim forum :)

Myślę, że R70x to dobry kierunek ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miał ktoś z forumowiczów styczność z serwisem profesjonalnym AKG? Chciałem wymienić gumki przy pałąku w moich AKG K601, już mają straszne luzy. Kontaktowałem się w tej sprawie chyba 3 razy, ale ani razu nie dostałem ceny części chy chociażby informacji czy część w ogóle jest dostępna.
Przyznam, że takich problemów w ogóle nie miałem z serwisem konsumenckim, gdzie wszystko załatwiałem od ręki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K601 to słuchawki profesjonalne i serwis konsumencki odsyła mnie do profesjonalnego, profesjonalny pyta o numer części lub zaznaczenie na schemacie a potem cisza. Wymieniłbym, jakbym miał skąd zdobyć część. I właśnie dlatego się kontaktuję z serwisem. Błędne koło

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisał Ci @Rafacio - sam je możesz wymienić. Zamiast oryginalnej gumki możesz kupić w pasmanterii kawałek gumki w oplocie (ja zwykle używam o średnicy 1mm).  Godzina powinna Ci wystarczyć na rozebranie słuchawek, wymianę gumki i ponowne złożenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skręciłem. Co prawda były to K500 więc inaczej do środka trzeba się dobierać, ale jak poszukasz to i serwisówkę w pdf jakąś znajdziesz. Gumka tzw. kapeluszowa. Są różne grubości, ale to taki tani towar, że weź ze dwa, trzy rodzaje od razu i dopasujesz sobie. Ja się strasznie nakląłem, ale zrobiłem.

Żałuję, że sprzedałem te słuchawki. Nie wiem jak wersja  wcześniejsza (niestety przegapiłem, że Evil sprzedaje), ale do niektórych gatunków muzyki - zwłaszcza wokal - wiele duuużo droższych rzeczy może się schować. To tak a propos.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jestem mocno zdziwiony jak K701 grają z Dragonfly Black :o Skazywałem maluszka na porażkę, a radzi sobie bardzo dzielnie. Powiem więcej, to się na prawdę zgrywa! 

Jedyny warunek to bas mod, w moim przypadku 2/3 dziurki zaklejone. Jednak dzięki niemu poprawia się skuteczność AKG i spadają wymagania napędowe. Bas wybrzmiewa bez kompleksów. Oczywiście z większym zapasem mocy byłby szybszy, ale chyba tego nie oczekuję, bo stałoby się już zbyt analityczne. Sygnaturowo się dogadują zdecydowanie. Da już się tego słuchać 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 21:00, Brain napisał:

Ponawiam pytanie odnośnie k712 vs r70x - które mniej podbite na średnim basie?

Co prawda nie K712, a K7xx miałem równocześnie z R70x, ale AKG miały zdecydowanie mniej podbity bas i grały spokojniej. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Mi też się zgrywało, jednak bas mod nie był dla mnie. Basu  zbyt dużo i dla mnie było nie do zniesienia.

Ja też tak sądzę! Bas łupie i przytłacza, kiedy otwierasz cały otwór, zgadza się. Robi się wtedy nienaturalnie, dziwnie. Nie zgrywa się z średnicą. Ja zaznaczam, że tylko malutką dziureczkę zostawiłem, więc aby wyrównałem subbas i teraz zrównoważyły się te K701. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafacio napisał:

"Na wyposażeniu: pudełko z tym pseudo stojakiem"

Zaciekawił mnie ten opis w ogłoszeniu K701. Dlaczego pseudo skoro spełnia znakomicie swoją funkcję?

Może dlatego że to bardziej przypomina podstawkę niż stojak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności