Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem kupcie K712pro...i będzie wtedy o klasę lepsze granie od K701....

Próbowanie zrobienia na siłę z K701 takich HD600 nie ma sensu....to jakby zamknąć ptaka w klatce, zaletą K701 jest przestrzeń grania.

Rafacio taki był miłośnik tych słuchawek i nagle taka zdrada....nieładnie...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał jednocześnie K701 i 712? Czym one się różnią poza padami? Nie chodzi mi o kolory i odpinany kabel bynajmniej. Czy pod ich padami jest jakaś gąbka itp. Podoba mi się to osiągnąłem zmianą padów na memory i wkładek na nieco inne. Ciekawi mnie na ile zbliżyłem się do K712 bo jeśli się zbliżyłem to je kupię sobie. Co prawda je słuchałem, ale dawno to było i kojarzą mi się jako buła. No, ale Grado kojarzyło mi się jako coś strasznego z samymi wysokimi więc wspomnienie może być mylne.

Być może więc król naprawdę zakończył kadencję.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

712 i 701 różnią się strojeniem przetwornika, te pierwsze mają podbity bas o bodajże 3dB jeśli dobrze pamiętam, jest to napisane na pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K712pro i buła w przekazie?....Wręcz odwrotnie, najbardziej właśnie rozdzielcze i detaliczne z rodziny K7XX...

Najlepszy też bas, średnica ciut dalej od K701 i już tak nie czaruje, za to lepsza głębia sceny i lokacja na niej muzyków.

Czuć że o klasę wyższe granie od K701.

Nie przypadkiem kiedyś K712pro kosztowały ok. 2tys...

Plus oczywiście dodatkowy że największy też pałąk w rodzinie, nawet na mnie posowały bez doginania., pady wiadomo świetne, pamięciowe.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Soundman1200 napisał:

K712pro i buła w przekazie?....Wręcz odwrotnie, najbardziej właśnie rozdzielcze i detaliczne z rodziny K7XX...

Najlepszy też bas, średnica ciut dalej od K701 i już tak nie czaruje, za to lepsza głębia sceny i lokacja na niej muzyków.

Czuć że o klasę wyższe granie od K701.

Nie przypadkiem kiedyś K712pro kosztowały ok. 2tys...

Plus oczywiście dodatkowy że największy też pałąk w rodzinie, nawet na mnie posowały bez doginania., pady wiadomo świetne, pamięciowe.

K712pro to najgorsza możliwa wariacja k701; zaś chciwość producenta czy tam dystrybutora (cena 2k), to żaden przypadek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Słyszałem je chwilę dawno temu. Jednak oceny Soundmana są jak dla mnie trafione często. Tylko trzeba poczekać aż minie pierwsza faza zachwytu.

Co do chciwości. To jak nazwać to co dziś dzieje się na rynku audio? 5000, 10000, a może 21000 zł. Kto da więcej.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio Może to zabrzmi dziwnie, ale... moje K701 mają więcej basu? Teraz się zastanawiam czy nie mają bass moda :( (kupowałem używki, ale nie dopytałem się)

Ogólnie, z części K712 vs K701 jest różnica we wkładkach w środku. Te z K712 są grubsze (tak x2) i gęstsze (tj. pęcherzyki w gąbce są mniejsze) niż te  K701.

Nie rozbierałem ich na tyle, żeby porównać przetworniki.


Kolejna różnica jaką zauważyłem to otwory w nausznicach (od zewnątrz) są większe w K712, te z K701 są takie ja w K7XX.20180725_184751.thumb.jpg.afdcf632d235d96ae8fe42910ea8cba8.jpg20180725_184744.thumb.jpg.4381309ef3ae8e0c9bbef18b1cdd48a9.jpg

 

 

20180725_184857.thumb.jpg.5457b6d2cd43e0997878f66b6b91c2dc.jpg

 

 

dźwiękowo K701 mają pełniejszy, naturalniejszy dźwięk, natomiast K712 są bardziej techniczne.

 

Tak porównując te z którymi miałem styczność:
techniczne<< K702(z pamięci), K712, K701, K7XX >> organiczne

Spróbowałem też paru kombinacji (stockowe kable):
K701 z padami K712, bez gąbek -> Masakra, prawie pełna Vka wyszła
K701 z padami K712 i gąbkami (tak K701 jak i z K712)  -> jeszcze gorzej, low end się bardziej podbił, wyszły basowe potworki (jak na K7) i bas wylewa się na średnice.
K701 ze swoimi padami bez gąbek -> spoko, iskierki na górze i mniej basu, dla mnie fajnie, ale wokal trochę się schował i to już nie tak OK.

K701 ze swoimi padami i gąbki z K712 -> j/w ale wokal do przodu! (jak na razie dla mnie optymalne ustawienie dla K701)

K712 z padami K701, bez gąbek -> iskry, iskry. Wokal trochę zesztuczniał, bas wycofany.

K712 z padami K701, gąbki K701-> iskry, ale jeszcze akceptowalne
K712 z padami K701, gąbki K712 -> j/w ale więcej basu.
K712 ze swoimi padami, gąbki K701 -> więcej basu, góry mniej, zrobiły się bardziej podobne do K701 na początku (fajne połączenie z kombinacji)
K712 ze swoimi padami, bez gąbek -> iskry x2 prawie sybilują, dla mnie za ostre, bas delikatnie mniej
 

Spróbowałem jeszcze kabelek z miedzi + K712 bez gąbek i też jest spoko - lepiej niż bez gąbek na stocku.

Koniec końców... K712 na miedzi ze swoimi gąbkami i K701 w stocku (ew. z gąbkami z K712) wygrywają.
Ciekawi mnie co z tymi K701 bo nie wierzę, żeby wszyscy mieli zdanie dokładnie odwrotne do mojego bez powodu. Strzelam, że mają bass mod, ale niestety nie sprawdzę tego dzisiaj. bo mimo prób nie udało mi się ich otworzyć, a nie chce ich rozwalić wpychając tam inne szpikulce czy cuś. Natomiast to nie tak, że na K701 odnoszę wrażenie, żeby bas się rozlewał czy nie był dość zwarty, jak sugerują opisy efektów bas moda (chociaż to pewnie ta względna różnica, może kiedyś się dowiemy, co jest w środku moich).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chyba sobie sprawię K712 przy okazji. Co do bas moda jest szansa, że go nie ma skoro srebrne siteczka nie chcą się otworzyć. Ja narobiłem dziur niestety, ale jak już udało się otworzyć to potem idzie lekko, skoro więc idzie ciężko to pewnie nikt nie otwierał. Fatalnie grają po bas modzie.

Co do basu i jego ilości to nie wszyscy bo dla mnie zawsze było tam basu dość, a czasem nawet za dużo.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W K712 pod dekielkiem jest chyba jeszcze gąbeczka. Efekt taki, że jest cieplej, ale scena mniejsza. W K701 nie ma, a w Q701 jest, więc dwunastki pewnie też mają. 

Jestem totalnie innego zdania odnośnie moda. W sensie pełny bas mod też mnie odrzucił, ale kiedy zostawicie tam sobie malutką dziureczkę zrobioną igłą to uzupełnicie jedyny ewidentny techniczny brak jaki te słuchawki mają czyli nieobecność subbasu. Ilość midbasu była dla mnie zadowalająca bez moda, ale zejścia brakowało. Ten trik sprawia, że nawet elektronikę mi grają, jest zejście, zaś cała reszta pasma została praktycznie nietknięta. Grubość materiału przed przetwornikiem też robi różnicę.  Wszelkie gąbki ocieplają średnicę i zwiększają bas w K701 co jest korzystne, ale zdecydowanie spowalniają brzmienie. Cienki materiał(flizelina) nie robi większej różnicy w paśmie poza złagodzeniem wyższej średnicy/góry i szybkość praktycznie się nie zmienia. 

Soundman dobrze mówi, nie ma sensu ich przerabiać na siłę, żeby grały jak K712 czy jeszcze coś innego. To oznacza wtedy krzywdę dla dźwięku, zawsze będzie coś kosztem czegoś. W tym przypadku zamulimy je. Otwartość, zwiewność to ich atut, więc co najwyżej można delikatnie je podszlifować tak jak napisałem wyżej :)

 

Mi te oryginalne gąbki sprzed drivera okazały się na tyle nieprzydatne, niekorzystnie działały na brzmienie, że wykorzystałem je lepiej :D 

+100 do komfortu

IMG_0094.JPG

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jest. Wkładałem płatek kosmetyczny u siebie do K701 i różnica była słyszalna. Mimo wszystko uważam, że nawet zmieniając pady na te od K712, wkładając od nich gąbkę przed przetwornik i gąbkę pod dekielek nie uzyskamy tego samego. W strojeniu samego przetwornika tkwi jakaś różnica. Szczerze mówiąc nie jestem fanem grania K712 i chyba bardziej odpowiadają mi lekko zmodowane jedynki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brunnerius @Aro91 tam porównanie było względne tylko między tymi modelami, nie w bezwzględnych wartościach :) 

Niestety, jak zobaczysz w moją sygnaturkę, nie miałem do czynienia z wieloma modelami słuchawek, a osobiście nie praktykuje powtarzania czyjegoś zdania jako swojego, więc wolę tylko odnieść się do posiadanych słuchawek, a nie przeczytanych w sieci opinii.

Jak dla mnie - K712 są bardziej szczegółowe od K701, bas krócej wybrzmiewa, więc daje mniej wypełnienia, wokale na K712 są odsunięte.

Osobiście nie zauważyłem żeby w K712 było basu więcej niż w K701, ale moje wątpliwości co do tego czy te K701 mają bass mod czy nie, już zaznaczyłem wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności