Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

@kuman, R70X miałem przez jakiś czas na celowniku, ale na nowe aż tak mi się nie spieszy, za to używek prawie wcale.

 

Za to o T90 nasłuchałem się, że żylety i okropnie piszczą, na recenzjach już nie raz się sparzyłem, ale jednak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T90 jako HD800 dla ubogich?....a kysz maro jedna, obyś nie wracała....

T90 to żyletki i piła tarczowa bez litości, mała scena na boki, głębia ok. bas świetny  ale reszta wymaga modowania, bo inaczej oknem aż chce się wyskoczyć tak są przeraźliwie ostre te T90, porównać je do HD800 to chyba w zaawansowanej chorobie zapalenia płuc albo szkarlatyny.

Do HD800 można porównać K701...jak najbardziej, za śmieszne 600zł otrzymujemy niemal scenę i detal jak w HD800 za 5tys...świetny interes.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K702 nie mają nic wspólnego z R70X. R70X to relaks, przyciemnienie na górze, świetny bas jak na otwarte słuchawki i scena budowana w głąb a nie na szerokość. To już AudioTechnicom bliżej do Etherów Flow, choć te pierwsze są ciemniejsze dużo.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Karmazynowy napisał:

K702 nie mają nic wspólnego z R70X. R70X to relaks, przyciemnienie na górze, świetny bas jak na otwarte słuchawki i scena budowana wgłąb a nie na szerokość. To już AudioTechnicom bliżej do Etherów Flow, choć te pierwsze są ciemniejsze dużo.

K702 po bas modzie są przyjemne jak nie wiem, znika wyrazistość a pojawia się muzykalność...inne słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

T90 jako HD800 dla ubogich?....a kysz maro jedna, obyś nie wracała....

T90 to żyletki i piła tarczowa bez litości, mała scena na boki, głębia ok. bas świetny  ale reszta wymaga modowania, bo inaczej oknem aż chce się wyskoczyć tak są przeraźliwie ostre te T90, porównać je do HD800 to chyba w zaawansowanej chorobie zapalenia płuc albo szkarlatyny.

Do HD800 można porównać K701...jak najbardziej, za śmieszne 600zł otrzymujemy niemal scenę i detal jak w HD800 za 5tys...świetny interes.

 

 

Haha... a HD800 nie są żyletki i piła tarczowa, nieee... wcaaale :rolleyes:. Co do sceny, to zarówno na szerokość, jak i głębokość było całkiem nieźle, natomiast oczywistym jest, że pod tym względem żadne nie mogą się równać z HD800. K701 można porównać do T90, a i owszem, tylko że jeśli chodzi o poziom techniczny, to T90 zjadają K701 na śniadanie, dlatego też dla mnie, jest to zdecydowanie półka HD800, czyli j/w HD800 dla ubogich, czy to się komuś podoba, czy nie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD800 i T90 to zupełnie inne granie.

Senki są mocno poczarowane i baaaardzo efektowne, zaś od strony technicznej bywa z nimi różnie w zależności od źródła i wzmaka - może być słabiutko za to efekciarsko, ale i zdarza się zaskakująco dobrze (np. dac sabre i balantine).

T90 stawiają nie na bajki, wybrzmienia itp, tylko na czerstwy realizm. Nie są tak pokręcone jak HD800 i nie zmieniają swojego charakteru ze zmianą toru. Po postu im lepsze SQ prezentuje sprzęt towarzyszący, tym lepsze SQ pokażą t90 i tyle.

Niestety brzmienie T90 mi nie odpowiada mimo wielu podejść na różnych wzmakach, dakach. Jest zbyt jasne, dosłowne, szybkie, dźwięki mają za mocny impakt i za szybkie gaszenie (no może poza górą, która potrafi czasem ładnie wybrzmieć).

Zazwyczaj nie przejmuję się zbytnio ciśnieniem akustycznym jakie generują słuchawki (czy tam głośniki) w poszczególnych zakresach, bo w "realu" w zależności od warunków bywa z tym baaardzo różnie (ciemno, jasno, mocno jasno, zgaszone głosy, bumiący bas, fale stojące, odbicia itp itd) i Mama Natura wyposażyła nasze mózgi w mechanizm kompensacji jego nadmiarów i niedoborów, adaptacji do warunków akustycznych. Ale kuźwa to co grają T90 to klinika, sztuczność i przegięty sopran jakiego nie słyszałem w żadnych warunkach - typowe nauszniki do analizy.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...A jak w/w mają się do k701/702?

K701 to w obecnej cenie 6-7 stówek (ja je kupiłem kilkanaście lat temu w sklepie za 1300pln), to naprawdę super słuchawy, ale porównywanie ich klasy dźwięku z t90 czy HD800 to żarcik, który powoduje, że z naprawdę dużą przyjemnością czytam Forum - relaksuje mnie to.

Przy czym samym charakterem grania k701 jest dość blisko do senków.

3 minuty temu, Yenna napisał:

A skoro już temat T90, jak z sybilantami?

Jeżeli dac i wzmak wykazują się super wysoką rozdzielczością, to nie ma tematu; jest nadal za dużo góry, ale już bez twardych syków, zlepek dźwiękowych na górze. To powód dla którego wg mnie T90 nie nadają się do lampy (zbyt niska rozdzielczość) tylko do WYBITNEGO tranzystora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam jako były użytkownik K702 po bass modzie było bardzo przyzwoicie, nie czułem aby spójność na tym traciła. Przekaz stał się nieco mniej konturowy, sporo niskich tonów dłużej wybrzmiewały, scenicznie tak samo dobrze albo nawet lepiej.

Niby tysiąc złociszy za T90 to może i okazja ale ten model ma akurat skrajnie różne opinie i ryzyko spore :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam coś słyszałem. K701 mają barwniejszą średnicę, są bardziej muzykalne, pomimo, że wykresy wykazują, iż to K702 basu mają minimalnie więcej. K702 są takie studyjne, neutralne bardziej, gdzie K701 mają więcej nasycenia. 

Różnice między K701 chińskimi i austriackimi też do wyłapania. Czy stare są lepsze? Technicznie nie. Różnią się tylko tym, że austriackie mają odrobinę mniej góry, ale to tyci tyci. To to samo pod względem samej jakości. Może tylko obudowa jest wykonana w nich z trochę większą starannością i po kilku latach nie trzeszczą jak chińskie. Jeśli na aukcji widzisz w tej samej cenie chińskie i austriackie to brałbym Austrię, ale jeśli trzeba sporo dopłacać to niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2018 o 20:21, adriano2510 napisał:

Ja tam coś słyszałem. K701 mają barwniejszą średnicę, są bardziej muzykalne, pomimo, że wykresy wykazują, iż to K702 basu mają minimalnie więcej. K702 są takie studyjne, neutralne bardziej, gdzie K701 mają więcej nasycenia. 

Różnice między K701 chińskimi i austriackimi też do wyłapania. Czy stare są lepsze? Technicznie nie. Różnią się tylko tym, że austriackie mają odrobinę mniej góry, ale to tyci tyci. To to samo pod względem samej jakości. Może tylko obudowa jest wykonana w nich z trochę większą starannością i po kilku latach nie trzeszczą jak chińskie. Jeśli na aukcji widzisz w tej samej cenie chińskie i austriackie to brałbym Austrię, ale jeśli trzeba sporo dopłacać to niekoniecznie.

Ostatnio przeglądając allegro i olx widziałem właśnie trochę używek K701 z Austrii, ale cena moim zdaniem średnio atrakcyjna, bo płacić 450 zł za dojechane słuchawki z padami do wymiany, gdy za 100 zł więcej można mieć nówki ze sklepu to średni interes. Były też ładne K701 w super stanie za 500 zł (też te z wypustkami na opasce) i się dość szybko sprzedały, a gość pisał, że najlepsza partia, niski numer seryjny i ogólnie najlepsze słuchawki z całej rodziny K7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dodojuice napisał:

...Były też ładne K701 w super stanie za 500 zł (też te z wypustkami na opasce) ...że najlepsza partia, niski numer seryjny i ogólnie najlepsze słuchawki z całej rodziny K7.

ta, najlepsze :wacko:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Rafacio said:

Jednak musiałem moda cofnąć bo tego nie pasującego do reszty pasma basu nie dało się słuchać. 

Tylko wersja niemodowana. 

Chcesz basu kup NH

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności