Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Spawn napisał:

 

Nope, wykresy mają takie same. 702 mają inny kolor, odpinany kabel i headband bez tych okropnych wypustek które są w 701.

 

Chyba zależy, kto mierzy.

http://graphs.headphone.com/index.php?graphID[0]=2621&graphID[1]=703&graphID[2]=&graphID[3]=&scale=20&graphType=0&buttonSelection=Update+Graph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spawn napisał:

Ten wykres pokazuje 1-2 db różnicy czyli różnica której nie zanotujesz własnymi uszami. Dorzuć tam sobie k712, dopiero one mają więcej basu.

A 3dB to nie jest przypadkiem dwa razy głośniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ZenekHajzer napisał:

A 3dB to nie jest przypadkiem dwa razy głośniej?

 

Tak i jest to jednocześnie najmniejsza różnica którą ludzkie ucho w ogóle jest w stanie zarejestrować. Na tym wykresie który dał Karmazynowy jest maksymalnie różnica 3db i to jeszcze przy niesłyszalnych 10hz..... i tam jest jeszcze poziom -10db. Masz niesłyszalny poziom razy dwa czyli nadal niesłyszalny poziom a nawet jak weźmiemy już te już słyszalne 20hz to jest tam nadal gdzieś z 10-15db za mało żeby to miało ręce i nogi.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy góry, której jest więcej w 701 także nie ma wpływu na odbiór basu? Ja 701 nie słyszałem ale zawsze czytałem, że 702 mają minimalnie lepsze wypełnienie na dole, choć różnica pewnie jest bardzo mała.

 

https://homestudiobasics.com/akg-k701-vs-akg-k702-the-difference/

 

 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

702 grają tak samo jak 701 tylko że te pierwsze są/były adresowane do rynku profesjonalnego. Tak małe różnice które są na wykresach to bedziecie mieć między lewym a prawym driverem w tej samej parze. 701 długo były robione w austrii a potem przenieśli produkcje do chin, więc różnice moga być nawet między 701 z róznych produkcji.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak i jest to jednocześnie najmniejsza różnica którą ludzkie ucho w ogóle jest w stanie zarejestrować. Na tym wykresie który dał Karmazynowy jest maksymalnie różnica 3db i to jeszcze przy niesłyszalnych 10hz..... i tam jest jeszcze poziom -10db. Masz niesłyszalny poziom razy dwa czyli nadal niesłyszalny poziom a nawet jak weźmiemy już te już słyszalne 20hz to jest tam nadal gdzieś z 10-15db za mało żeby to miało ręce i nogi.

Jesteś w stanie odróżnić różnicę poziomu rzędu 1-1,5 dB.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możemy sobie teraz zrobić konkurs, zacząć wyciągać i za przeproszeniem mierzyć kto mniej usłyszy ale te 3db to taka uśredniona wartość zmiany którą może wskazać normalna istota ludzka. Nie wątpię że co poniektórzy tutaj tą wartość obniżą do takiego poziomu że nawet zakłócą tym echolokacje delfinom.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urażony Spawn :) 3dB to już wystarczy, żeby nieprzyjemnie syknęło. Niee warto patrzeć w wykresy, a sprawdzać na swoich uszach. Moi domownicy  mówią, że gorzej słyszę i, że to przez te słuchawki, ale w teście balansu łatwo wyczuć różnice o jakich pisał saudio. (środek sceny nieprzyjemnie ucieka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym miałbym być urażony? śmiesznymi zaczepkami że Ty słyszysz 1db jak ja mówie że człowiek słyszy 3db? Oczywiście że możesz to słyszeć bo to jak słyszymy jest subiektywne i zależne od wieku, płci oraz innych indywidualnych cech. Najważniejsze że nie każdą częstotliwość słyszymy jednakowo, np kobiety ewolucyjnie są wyczulone na płacz dziecka a średnio ludzie najbardziej wyczuleni są na 4khz. I teraz te 4khz jesteśmy w stanie usłyszeć już praktycznie od 0db a 20hz musi mieć około 90db żebyśmy byli w stanie zanotować.

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 712 to identyczne granie jak 7XX? Ktoś może jednoznacznie odpowiedzieć? W sieci są różne opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczne. Może nie w 100%, ale na pewno 95%. Mając dwie pary obok siebie wyłapiesz jakieś różnice jeśli będziesz bardzo chciał, natomiast przy normalnym użytkowaniu obu par, po kilkunastu minutach na głowie nie odróżnisz ich od siebie. Imo oczywiście, bo każdy słyszy inaczej. Dla kogoś ze znacznie lepszym słuchem od mojego, zupełnie przeciętnego różnice mogą być klarowniejsze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aro91 napisał:

Jeszcze co do basu z K712 w czym są lepsze od K701/K702 ?

i przypadkiem czy K712 nie miały być najlepsze technicznie od wyżej wymienionych modeli :P

Na moje to po prostu mają go więcej. Nie wyłapałem różnic w jakości technicznej - dla mnie ta sama liga, tylko strojenie inne. Słucjałem K7xx, K702 i Q701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, ZenekHajzer said:

Na moje to po prostu mają go więcej. Nie wyłapałem różnic w jakości technicznej - dla mnie ta sama liga, tylko strojenie inne. Słucjałem K7xx, K702 i Q701

przecież wszyscy wiedzą że technicznie K712 są gorsze od K/Q701 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hibi napisał:

przecież wszyscy wiedzą że technicznie K712 są gorsze od K/Q701 :P 

Suchaem K7XX, nie K712, ale dla mnie nie odstawały. Ot, inna prezentacja - akurat mniej w mój gust -> wolałem K702. 

Ale jak zwykle - ja tego nie odnotowałem, dla mnie jest pomiędzy nimi znak równości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy kiedyś o tym pisałem i wg mnie jest różnica (miałem oba na raz), koniec końców wybrałem K712. 

Rzeczywiście najprościej różnicę między nimi opisać jako "klarowniejsze" (K712 wobec K7XX). Aczkolwiek po napędzeniu obu przez Aune B1 różnica sie zrobiła mniejsza, być może na lepszym sprzęcie różnica zanika jeszcze bardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności