Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Rafacio napisał:

Mam nadzieje, że 612 dobrze ci służą.

 

Fenomenalnie, od ponad roku służą za punkt referencji i jeszcze nic z piedestału ich nie zrzuciło.

 

15 minut temu, Rafacio napisał:

Co mam powiedzieć ja dla którego połowa ma zbyt dużo basu?

 

W ostateczności equalizer, jak tyrałem Huaweia P9 to wspomagałem się nim przy K551. Tylko to rozwiązanie doraźne i łatwo można przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co w podpisie. Straszne słuchawki. Na dodatek okropnie niewygodne, a SR 80 zgodnie z legendą same zaczęły się rozpadać. Do dziś guzik z nzwą mi został bo po latach go znalazłem. Do tych słuchawek składanych w piwnicy nic i nikt już mnie nie przekona.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygląda sprawa z basem na K550mk2 w porównaniu do K612pro

chodzi o zalety budowy zamkniętej nad otwartą czy rzeczywiście bas będzie bardziej naturalny w tych pierwszych ?

chciałem w przyszłości spróbować słuchawek zamkniętych by usłyszeć czy będą lepsze do muzyki np. electro house głównie rozrywkowej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalny zakres pasma jak najbardziej, ale tak jak średnicę czy górę to jak najbardziej, ale naturalny bas, ale ok, mam K550Mk2, nie sprzedaję, bo mi ich szkoda, to są świetne słuchawki, ale jak chcesz w słuchawkach dobrze poczuć i usłyszeć kontrabas (zakładam, że masz w miarę dobre źródło) to w mojej ocenie K550Mk2 Cie nie zadowolą. Natomiast bębenki jak najbardziej ;) 

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz dobrych słuchawek na celownik. Pomimo, że MKII to pewne usprawnienia, obie generacje K550 i K551 to dość chude słuchawki. Czegokolwiek by budowa zamknięta nie zrobiła, na tle reszty stawki brak im w zasadzie wszystkich partii basu.

 

Mam jednocześnie K612 PRO i K551, i muzyka klasyczna, a przede wszystkim ta wzbogacona o kotły, bębny, kontrabasy dużo naturalniej i przyjemniej brzmi na 612tkach. Największa różnica w mid basie, nie tyle co w samym zejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aro91 napisał:

Panowie jak wygląda sprawa z basem na K550mk2 w porównaniu do K612pro

chodzi o zalety budowy zamkniętej nad otwartą czy rzeczywiście bas będzie bardziej naturalny w tych pierwszych ?

chciałem w przyszłości spróbować słuchawek zamkniętych by usłyszeć czy będą lepsze do muzyki np. electro house głównie rozrywkowej

 

 

Bas w K550 mk2 to jeden z najsłabszych w zamkniętych jaki słyszałem,jest go po prostu za mało...taki styl zaproponowało AKG...otwarte K701/702 już mają go więcej. 

Ale nadal nie potrafią przekazać właściwego brzmienia bębnów i kontrabasów...polecam posłuchać planarów, HE400i/s...tudzież taniej i lepiej Fostexy T50rp mk3...po modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie małe porównanie, bardzo subiektywne. Dzięki koledze @vonBaron mam na gościnnych występach jego AKG K712Pro i porównam je swoimi słowami do Philips Fidelio X2. Obie pary odsłuchiwane na Aune S6

e84fe17bdbaab839m.jpg vs 5430a4524293f5bdm.jpg

 

Budowa i ergonomia:

X2 są wykonane jak prawdziwe słuchawki mid premium. Przynajmniej ja osobiście chciałbym aby każdy producent tak przyłożył się do doboru materiałów i spasowania. Eleganckie, sporo elementów wykonanych z metalu, plastiki wysokiej jakości, ładnie pomalowane. Opaska skórzana obszyta gąbką. Dołączony kabel jest fatalnej jakości, długi ciężki - do zmiany "od zaraz".

AKG712Pro to sprawdzona konstrukcja i przez wielu zachwalana z modeli 701/702. Ten model wyróżnia malowanie pałąka oraz obwódki na kolor pomarańczowy. Fabryczny kabel również nie zachwyca. Chcąc podnieść prestiż modelu ponad serie 701 producent zastosował świetnej jakości pady memory foam oraz wprowadził numeracje modeli.

Co do ergonomii to obie pary są wokół-uszne i faktycznie bez dwóch zdań całe ucho mieści się wewnątrz padów. X2 są znacznie cięższe od 712 ale masa jest dobrze rozłożona. Ja osobiście mogę w nich siedzieć godzinami, jedynie pady w dotyku ze skórą nie są tak przyjemne jak te w 712. Z 712 mam problem z komfortem. Przez wielu zachwalana ergonomia u mnie nie zdaje egzaminu. Skórzana opaska mocno naciska na czubek mojej (łysej już) głowy, natomiast pady są na tyle płytkie, że czubek uszu opiera się o drivery. Szkoda, bo wystarczyło pozostawić grubość padów z serii 701 i byłoby idealnie.

 

Dźwięk:

Obie pary to neutralne granie, lecz każde robi to na swój sposób.

X2 są bardziej podkreślone w basie, szczególnie midbasie oraz w wysokich tonach. Grają delikatnie w kształcie U gdzie średnica jest pół kroku za skrajami pasma dźwięku.

712 to bardziej równe granie z bardzo delikatnie przygaszoną górą. 

Bezpośrednie porównanie:

Od pierwszych chwil słychać wyraźnie że 712Pro to klasa wyższa w prezentacji dźwięku niż X2. 

Podstawy basowej w X2 jest więcej o dobrej kontroli i dynamice. Niestety bardzo ciężko znaleźć utwory aby pojawił się subbas. Cały nacisk został postawiony na midbas. Na szczęście, bez zachodzenia na inne pasma. 712stki są grzeczniejsze na dole, potrafią zejść bardzo nisko (subbas) pokazać midbas kiedy trzeba. Robią to w znacznie bardziej kulturalny sposób niż X2. I o ile ilość i jakość basu w obu słuchawkach to kwestia preferencji o tyle na średnicy i w wysokich tonach 712 ukazują swoją przewagę.

Wokale na 712 są bliżej słuchacza. Średnica jest bliższa, zaoblona, bardzo naturalna. Jakby na pierwszym planie, dopiero za nimi jest orkiestra. Gitary są ładnie dociążone i pojawia się efekt delikatnego wybrzmiewania. W X2 wokal jest odsunięty od słuchacza i o ile średnica również jest dociążona to dźwięki są pozbawione wybrzmiewania. Ewidentnie słuchawki nastawione na atak i dynamikę. 

Tony wysokie to prawdziwa klasa w 712. Niby delikatnie schowane za cieniutką firanką ale bardzo szczegółowe i wyraźnie. W X2 jest ich więcej ale czuć w nich cyfrowy nalot.

Scena to ogromna zaleta w X2. Chyba tylko w modelu 701 dane mi było słyszeć większą (nie słuchałem nigdy HD800). Bardzo szeroka na boki oraz w pionie. Mam wrażenie, że w 712 przez dociążenie dołu i średnicy ucierpiała scena. Żeby nie było nieporozumień. To wciąż sceniczne słuchawki, nie można w żadnym wypadku mówić o klaustrofobii. Po prostu jest ciut mniejsza niż u starszego brata 701 i delikatnie mniejsza niż w X2 za to potrafi pokazać głębie. 

Może grubość padów w porównaniu do 701 tak wpływa na scenę?

 

Synergia z S6:

712 są stworzone do Aune S6. Świetna kontrola dołu, ułożenie sceny, holografia, dynamika. Bardzo ładne zgrane. Dźwięk w S6 jest delikatnie podbity na przełamaniu średnicy z wysoki co dobrze wpływa na słuchawki AKG. Jednym słowem świetne słuchawki. Potrafią zagrać bardzo dobrze wszystko. Od klasyki, przez jazz, blues, myzyke filmową, rock, rap. Typowy allrounder. Jeśli chodzi o słuchawki dynamiczne w tej cenie nie do pobicia. Nie wiem skąd PRO przy nazwie, bo do studia ich bym na pewno nie zabrał. Co prawda przekazują więcej szczegółów niż X2 ale są zbyt muzykalne i dociążone. 

 

Aune świetnie kontroluje dół w X2, delikatnie koryguje (lecz wciąż za mało) odsunięcie średnicy od słuchacza. Wysokie tony są krystaliczne i mocno zaakcentowane. Nastawione na fun. Atak, dynamika, scena i holografia. Bardzo dobrze sprawdzą się w rocku, rapie, muzyce filmowej i wszelkich nowoczesnych brzmieniach. Nie wybaczają słabych nagrań.

Stwierdzono absolutny brak synergii z AIMem.  Wysokia impedancja wyjściowa powoduje, że bas staje się powolny, rozlazły, całość dźwięku mocno zbita. Podobnie na Dragonfly Black i już mnie pierwsze słuchy dochodzą, że słuchawki identycznie zachowują się z S16.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro91 - dzięki :). SHP9500 nie słuchałem, ale mam je na swojej krótkiej liście ;)

@Rafcio - podziwiam. Ja mogę mieć tylko jedną parę słuchawek, ew. druga do porównania. Inaczej nie wiedziałbym na których słuchać. A tak mam jedne, "najulubieńsze" na obecny moment.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Ja mogę mieć tylko jedną parę słuchawek, ew. druga do porównania. Inaczej nie wiedziałbym na których słuchać. A tak mam jedne, "najulubieńsze" na obecny moment.

 

X2ki z profilu? Wrzuciłem przed przetwornik flizelinowe oringi i zrobiłem z nich basowe muły (mid podobny, uderzenie przytyka uszy!) tak akurat do elektroniki. Długo mi zajęło przekonanie się do nich. Wielka szkoda, że Gibson i niedbale rozlany klej wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Yenna napisał:

 

X2ki z profilu? Wrzuciłem przed przetwornik flizelinowe oringi i zrobiłem z nich basowe muły (mid podobny, uderzenie przytyka uszy!) tak akurat do elektroniki. Długo mi zajęło przekonanie się do nich. Wielka szkoda, że Gibson i niedbale rozlany klej wewnątrz.

Zgadza się. Aktualnie X2. Były na liście słuchawek, które chciałem poznać. Bardzo fajne słuchawki o świetnym wykonaniu i ergonomii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności