Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Włączyłem K500 i to EP. Mają basu akurat. Moze ja po prostu mam zrypany słuch skoro pięćsetki mają basu dość, k701 mają za dużo,a dt 770 mniej w sumie niż 701.

 

Ale za to na K500 jest magia, której naet na Staxach nie usłyszałem.

 

A może nie mam zrypanego słuchu tylko trzeba te słuchawki podłączyć do trzynasto kilowego wzmaka z odczepem na słuchawki zamiast do cudacznych wzmacniaczyków słuchawkowych? Może wtedy zagrają?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz ich pierwszy dzień, tak? Przyzwyczaisz się, one wcale go nie mają tak wiele. W DT770 bas Ci nie przeszkadza? Te to nim mordują dopiero.

No pierwszy, pierwszy, może uszy się muszą wygrzać ;) a DT770 mam odbasowione.

Właśnie siedzę w DT 770 i nie wiem skąd te legendy o ich basie. K 701 mają go więcej. AKG znacznie ciszej grają od Beyerów przy tym samym ustawieniu potencjometru.

Nie no DT770 mają basumase, ja swoje zmodowałem, rozkręciłem, jakieś tam ******ły powyciągałem, pozaklejałem tu i tam, już nie pamiętam bo to daawno było, mod z hedfaja, ale ja swoje kastrowałem z basu.

 

 

hibi ozloce Cie przy pierwszej okazji a na razie lap lajka. Biere k712.

też bym ich posłuchał bo nie miałem na uszach ale jakoś dobrze o nich nie piszą
W sumie nie wiem dlaczego niby źle, ja na tę chwilę niczego złego o nich powiedzieć nie mogę, może za dużo basu, ale po wyjęciu gąbek jest lepiej.

 

Edit

Aune B1+Colorfly C10+AKG K712+Aerosmith z GNR i Scorpionsami na przemian od paru godzin=pelna bananaryja

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba oszalałem. Kolejne AKG. Stan BDB - brak śladów otwierania, gumki sprężyste. Nie piszę, że idealny bo nie wiem jak wyjęte z pudełka wyglądały no i pady wyprałem właśnie ( pady nie wygniecione i sprężyste). Ale poza tym wszystko jest jak należy. Co do grania to w porównaniu do K 500 LP jest dokładnie jak pisał Evil z tym, że mi chyba 500 nieco bardziej odpowiadają. Póki co zresztą nie bardzo mogę się wypowiedzieć bo w sumie kilka utworów Vivaldiego i Bacha zdążyłem posłuchać jako, że listonosz był dopiero godzinę temu.

 

Różnice jednak są spore. Zwłaszcza wokal to domena pięćsetek. W 501 jest bardziej oddalony, nie taki bezpośredni no i nie słychać tylu jego niuansów. Ogólnie 501 wydają się być bardziej uniwersalne, ale ja i death metalu lubię w K500 posłuchać.

 

Świetne słuchawki ( choć nie tak 500 ) w świetnym stanie i to wszystko za mniej niż trzy stówy? Trzeba było brać. A to wszystko przez Evila i jego recenzje.

 

02.03: Po dłuższym osłuchaniu się z 501 stawiam je chyba ogólnie wyżej niz K500 LP. Starszy model swoją przewagę uwidacznia jeśli chodzi o wokal oraz muzykę klawesynową oraz ogólnie mniejsze składy grające np. Bacha. W tym jest ciekawszy. Całościowo jednak K501 są bardziej uniwersalne.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moim k701 chyba sprawię profesjonalny rekabling 7n razem z wymianą okablowania wewnątrz 7n. Miałem taki egzemplarz zrobiony przez Fatso. Stockowe są magiczne, a te ubrane całe w 7n, czysta magiczna perfekcja.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, tu jest właściwe miejsce, żeby to napisać.... k701 świetnie mi gra, synergiczne połączenie , prosto z dragonfly black... słuchałem ich z kilkunastu wzmakow rożnej konstrukcji w tym lamp (mam trzeci egzemplarz k701 z kolei) jako i 2x q701, 1x k702 i 1 x k7XX i 1 x k612.

I technologia poszła do przodu. Ważka bez kompleksów. Spokojnie można popylać z k701 po mieszkaniu, ogrodzie , grają z kieszeni, z telefonu via czarna ważka. Wzmaki są zbędne. Dla mnie szok. Właśnie idę sobie do spania ubrać k701 prosto z ważki, jak wczoraj. Zdejmuję z głowy dt1990pro, wcześniej grały t5p v2 z a200p, zaraz będą k701 prosto z ważki, do zaśnięcia. Bez kompleksów.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że 612 grają fajnie nawet z pionka, delikatnie jestem w szoku bo tego się nie spodziewałem.

Co prawda basporty odblokowanie bo było mi trochę za delikatnie. Teraz wszystko mi się podoba, precyzja, rozdzielczość i to w jaki sposób słuchawki generują swoją sygnature z miękkim nienatarczywym i zrównoważonym basem naprawdę mnie zadziwia.

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moim k701 chyba sprawię profesjonalny rekabling 7n razem z wymianą okablowania wewnątrz 7n. Miałem taki egzemplarz zrobiony przez Fatso. Stockowe są magiczne, a te ubrane całe w 7n, czysta magiczna perfekcja.

Tylko pamiętaj podzielić się wrażeniami, ja jeszcze się trzymam, ale korci juz aby recablowac, aczkolwiek po raz pierwszy nie czuje potrzeby aby coś zmieniać, to raczej zboczenie a nie potrzeba.

 

Mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że 612 grają fajnie nawet z pionka, delikatnie jestem w szoku bo tego się nie spodziewałem.

Co prawda basporty odblokowanie bo było mi trochę za delikatnie. Teraz wszystko mi się podoba, precyzja, rozdzielczość i to w jaki sposób słuchawki generują swoją sygnature z miękkim nienatarczywym i zrównoważonym basem naprawdę mnie zadziwia.

Miałem podobne wrażenie po podłączeniu ich do Opusa (nie wiem czy jest mocniejszy czy słabszy od Pionka), ale po dodaniu do toru B1, poczułem jakbym Odyna za nogi złapał. Jest różnica, oj jest.

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po dłuższej znajomości z k712 zatęskniłem za bardziej wyeksponowanymi wokalami, co prawda fajne, czyste i odpowiednio przybliżone w K712 jednak sprawiały wrażenie zbyt wygładzonych. Sprawę u mnie załatwił kabelek ze srebrzonej miedzi, Panowie, Alegria Cirque du Soleil nigdy nie brzmiała tak cudownie. Jak ktoś ma k712 i przeszkadzają mu zbyt gładkie wokale to taki kabelek imo must have

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przygodzie z ISK HD9999 postanowiłem strzelić "w ciemno" w używane K7XX i od 3 godzin jestem wniebowzięty... w ISKach męczyła mnie kłująca góra (chyba mam wyczulone ucho na te rejestry) oraz zbytnio nagrzewające się komory przy dłuższym odsłuchu.

Ale te AKG są po prostu genialne - na szczęście jestem na etapie początków audiochoroby, mam nadzieję że te słuchaweczki dłużej ze mną zostaną, bo jak widzę jak niektórzy zmieniają modele, tudzież posiadają kilka modeli "na różne okazje muzyczne" to nie wiem czy zazdrościć czy współczuć... a Ksiódemki na tą chwilę nie dały rady tylko w jednym przypadku - Hecq "Hypnosis II" zaczerpnięte z recki Nighthawków na audiofanatyku - przejście z basu w średnią jest słabo czytelne, ale to taki techniczny przykład. Zresztą jak sobie posłuchałem nieco starszego Tangerine Dream to chyba nie są ogólnie stworzone pod elektornikę, natomiast Clannad i inne, szczególnie żeńskie kontralty to poezja.

Tylko Żona niezadowolona - bo ona na Dzień Kobiet kwiatki i coś co kwiatków a "ja znowu jakieś słuchawki skupuje" ^_^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przygodzie z ISK HD9999 postanowiłem strzelić "w ciemno" w używane K7XX i od 3 godzin jestem wniebowzięty... w ISKach męczyła mnie kłująca góra (chyba mam wyczulone ucho na te rejestry) oraz zbytnio nagrzewające się komory przy dłuższym odsłuchu.

Ale te AKG są po prostu genialne - na szczęście jestem na etapie początków audiochoroby, mam nadzieję że te słuchaweczki dłużej ze mną zostaną, bo jak widzę jak niektórzy zmieniają modele, tudzież posiadają kilka modeli "na różne okazje muzyczne" to nie wiem czy zazdrościć czy współczuć... a Ksiódemki na tą chwilę nie dały rady tylko w jednym przypadku - Hecq "Hypnosis II" zaczerpnięte z recki Nighthawków na audiofanatyku - przejście z basu w średnią jest słabo czytelne, ale to taki techniczny przykład. Zresztą jak sobie posłuchałem nieco starszego Tangerine Dream to chyba nie są ogólnie stworzone pod elektornikę, natomiast Clannad i inne, szczególnie żeńskie kontralty to poezja.

Tylko Żona niezadowolona - bo ona na Dzień Kobiet kwiatki i coś co kwiatków a "ja znowu jakieś słuchawki skupuje" ^_^

Tylko nie posłuchaj Q701/702,tylko ich nie posłuchaj bo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności