Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jak to bolą?

 

Fizycznie bolą? Bo uszy są przygniatane za mocno muszlami? Czy bolą Cię uszy od dźwięku który słuchawki generują?

 

Bliskość przetworników nic nie ma do bólu uszów moim zdaniem. Natomiast dużo ma do budowania sceny przez słuchawki.

Mam wrażenie że uszy mnie bolą od dźwieku słuchawek

 

Ja tak miałem z AKG K 550, ale na tańszym wzmacniaczu, na 4x droższym wzmacniaczu tego nie było. Teoria moja jest taka, że kiepski wzmacniacz wali sybilantami (a wcale tami kiepski nie musi być), takimi zbyt krótkimi, aby je postrzegać, ale mocnymi, aby poczuć lub sypie gdzieś ultradźwiękami albo jakaś część pasma się za bardzo wybija lub wyjątkowo niesynerginczy tor masz. Czyli np. słuchawki grają średnicowo, a wzmacnioacz jeszcze im dodaje, a Ty podgłaśniasz, żeby poczuć więcej basu, a tu nic tego, niestety :) Taka psychoakustyczna nieco sprawa. Znam ten ból ;)

 

No ja słucham to mam wrażenie, że boli mnie błona słuchowa / kanał bębenkowy. Mam prodigy cube BE, więc chyba po prostu za bardzo podkreśla górę. Myślicie, że wymiana OPAMPów na takie bardziej średnicowe pomoże? Czy będzie się to wiązało zer zmianą sceny?

W ogóle to macie gdzieś linka do wykresu jak AKG K240S podbija / tłumi poszczególne grane przez siebie pasma? Bo nigdzie nic takiego nie mogłem znaleźć. Pomogłoby mi to przy doborze odpowiedniego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia co do M220 są bardzo dziwne. Dla mnie lepiej grały z telefonem (Note 4) czy w pracy na jakiejś integrze, niż z Aune X1s. Całość dotyczyła u mnie w sumie góry, po Q701 czy DT990, M220 są zbyt ciemne. Telefon czy integra może nie daje na tyle basu, dzięki czemu zmniejsza się uczucie ciemności. Ktoś ma podobne doświadczenia?

Ja ogólnie nie potrafiłem ich zostawić dla siebie w domu, więc wyniosłem je do pracy.

Edytowane przez Hermes0017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem AKG K240 Studio i takie pytanie mam, czy one po czasie zmienią brzmienie? Jestem zawiedziony trochę gdyż jak dla mnie grają w porównaniu do superluxów hd669 płasko(może musze basolubstwa się oduczyć) i brak tej głębii i ogólnie, dziwnie grają

Czy one tak grają czy może wadliwa sztuka?

Źródło to E10K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia co do M220 są bardzo dziwne. Dla mnie lepiej grały z telefonem (Note 4) czy w pracy na jakiejś integrze, niż z Aune X1s. Całość dotyczyła u mnie w sumie góry, po Q701 czy DT990, M220 są zbyt ciemne. Telefon czy integra może nie daje na tyle basu, dzięki czemu zmniejsza się uczucie ciemności. Ktoś ma podobne doświadczenia?

Ja ogólnie nie potrafiłem ich zostawić dla siebie w domu, więc wyniosłem je do pracy.

 

Na fabrycznych skórkach tak grają, czyli ciepło i ciemnawo. Jakbyś chciał je bardziej rozjaśnić i otworzyć, to załóż im welury od beyerów, możesz się zdziwić ;). Dla mnie to cały czas najlepsze słuchawki, z tych które miałem okazję słuchać.

 

Wczoraj np. testowałem Q701 z AH Z6 i całkiem nieźle sobie z nimi radzi, głośności na pewno nie brakuje, chyba że jakaś płyta byłaby naprawdę cicho zrealizowana. Aczkolwiek poza słyszalnie większą sceną ciężko było mi znaleźć jakiś element w którym byłyby jednoznacznie lepsze od M220, przestrzeń w nich mimo że świetna objętościowo, wydała mi się nie tak fajnie poukładana jak w "emkach", miałem wrażenie jakiegoś takiego "rozmycia", zwłaszcza w okolicach środka sceny, tonalnie trochę mniej wyrównane - potrafiły lekko zakłuć gdzieś na górze/wysokiej średnicy, co w "emkach" raczej się nie zdarza. Ale słuchałem ich krótko, jakieś 15 minut. Ogólnie podejrzewam, że mimo wszystko sporo zyskują na mocniejszym torze, co też chciałbym za jakiś czas sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K702 niestety wykonaniem nie powalają, na początek musiałem zrobić robocze blokady do prowadnic regulacji pałąka, ponieważ wyciągały się za mocno, na leżąco nie dało się komfortowo słuchać.

 

Z modowaniem coś czuje że nie wytrzymam długo, ponieważ one się aż proszą o grzebanie, a komu gwarancja potrzebna...

IMG_20170105_195211.jpg

Edytowane przez Kalitus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie jedne z najładniejszych i dobrze zrobionych słuchawek te K702 jakie miałem, lekkie i wygodne.

Od razu warto zrobić bas mod, to raptem 5 minut roboty, potrzebny śrubokręt jedynie.

Brzmienie nabiera rozmachu i basik fajnie się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie jedne z najładniejszych i dobrze zrobionych słuchawek te K702 jakie miałem, lekkie i wygodne.

Od razu warto zrobić bas mod, to raptem 5 minut roboty, potrzebny śrubokręt jedynie.

Brzmienie nabiera rozmachu i basik fajnie się otwiera.

Nie twierdzę że są brzydkie, tylko że jakość plastików i wykonanie wizualnie nie powala, na tle tego co miałem, ba nawet HM5 wyglądają solidniej i bardziej elegancko. Materiały sprawiają wrażenie odpustowych, mechanizm pałąka do mnie też nie przemawia, musiałem modyfikować, docisk też za słaby, a mam nufki sztuki.

 

Modować inwazyjnie na razie nie chce ponieważ, jeszcze mogę oddać, a w wielu utworach bas jest genialny, taki jak potrzeba, chociaż faktycznie czasem brakuję lepszego wybrzmiewania na strunach i impaktu na bębnie. Co do bassmoda zdania są podzielone, ale pewnie kiedyś i tak spróbuje. W tym momencie myślę nad czymś od strony przetwornika, muszę protestować jakieś ciekawe materiały, później może jakaś gąbka za przetwornikiem (tak jak w Q701), ewentualnie jakiś wariant bassmoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet HM5 wyglądają solidniej i bardziej elegancko.

bardziej elegancko

No tu już lekka przesada. A co do siły trzymania opaski - ciężko aby była ona większa, wtedy trudno było by je dopasować w pozycji siedzącej (bo są lekkie jak piórko i same nie opadną).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam pasuje nacisk w K702, mam duży łeb ,ledwo wchodzę w AKG, więc może dla tego nie spadają :)

Mogliby się postarać robić większe pałąki,przynajmniej nie ma wypustek na pałąku jak w K701/Q701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem większych problemów (nie licząc Grado) z dopasowaniem żadnych słuchawek, niestety te AKG za luźno się trzymały na mojej głowie, dopiero po zablokowaniu mechanizmu jak powyżej, leżą tak jak powinny, może faktycznie to nie kwestia nacisku, tylko opadania samych słuchawek, aczkolwiek nadal nie czuje się w nich pewnie. Z drugiej strony nie męczą leżąc na głowie.

 

Nie poruszam jeszcze tematu odczuć słuchowych, ale są zadatki na dłuższe zapoznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy żadnych Supeluxów nie słyszałem gdyż odrzucało mnie od nich grubiańskie zrzynanie innych producentów. Jednak podejrzewam, że dziwnie to właśnie one grają. 240 grają nieco V z dość dużą sceną.

Rozumiem, w sumie teraz chyba ożywiły się i grają lepiej, bo jak założyłem superluxy to od razu nie spodobała mi się strasznie "żyletkująca" góra taka dziwna, średnicy jak dla mnie brak wcale(może stąd te uczucie płaskości bo usłyszałem średnice) no i bas w wielkiej ilości, a tutaj w mniejszej, chociaż mogę się oduczyć basolubstwa. Takie pytanie mam, kupno takiego Aune T1 poprawi bas i ogólnie granie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nawet HM5 wyglądają solidniej i bardziej elegancko

Wyglądają. Bo nie są. A poczucie elegancji to już kwestia gustu. Niemniej białe K701/Q702 (tudzież zielone) są dla mnie oparte o lepszej jakości plastiki. Zwłaszcza MiA.
Dlatego napisałem właśnie że wyglądają, nie rozumiem dlaczego taki poruszenie. Po to piszę ze swojego profilu, żeby napisać o swoich odczuciach. Nie mam zamiaru chwalić, tylko dlatego, ze świetnie grają i mają napis AKG, szkoda zaśmiecać wątek, więc konkludując, moim zdaniem plastik w tym modelu wygląda tanio, skórka jest bardzo ładna (pewnie balsamem ją potraktuje), mechanizm pałąka na mojej głowie nie działa prawidłowo, jednak po modyfikacji to naprawdę wygodne słuchawy, spędziłem kilka godzin prawie non stop i zero zmęczenia, a nie zapowiadało się na poczatku, ponieważ bałem się twardych padów, na szczęście zupełnie niepotrzebnie. Dźwiękowo, chyba będzie mój hit, ale nie ma co się spieszyć w tej kwestii​.

 

Mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego poruszenia. Wyraziłem tylko swoje zdanie, oparte o to co zgłaszało sporo użytkowników HM5 odnośnie pękających elementów przy pałąku. Dlatego napisałem że HM5 tylko wyglądają solidnie, a w rzeczywistości nie są. Co do AKG, wystarczy jeden rzut oka po moim profilu, aby zobaczyć że jakoś nie posiadam pośród multum modeli K702. Jest też na forum sporo postów mojego autorstwa w których krytykuję tą markę, głównie pod kątem starych vs nowych modeli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie pytanie mam, kupno takiego Aune T1 poprawi bas i ogólnie granie?

T1 zawsze dodadzą trochę ciepełka, i na basie, i na średnicy. Przynajmniej dwie pierwsze generacje, no i mówiąc o stockowej lampie.

 

Dziękuje za odpowiedź, w takim razie będę odkładał na ten model Aune. Powiem tak że na tym FiiO one chyba w 100 procentach nie grają, jak dam te podbicie basu to przez chwilę jest fajnie w basie ale ten bas zaczyna mnie męczyć(i wchodzi na średnicę chyba) więc z powrotem je wyłączam. W ogóle przez chwilę się zastanawiałem i czasami nadal się zastanawiam czy nie dostałem czasami jakiejś walniętej sztuki bo w porównaniu do tych HD669 to basu mają maaalutko, ale te SL zrobiły się dla mnie takie nieprzyjemne, zbyt agresywne. W ogóle mając K240 opłaca się kupować M220 Pro lub same welurowe pady? Z tego co wiem to M220 to sa K240 praktycznie tylko że mają przygładzoną górę, ale jeśli się mylę to bardzo przepraszam za błąd i niech ktoś mnie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi którzy dłubali trochę w starych AKG - jak radziliście sobie z wkrętami zalanymi klejem? Napiszę konkretnie o co mi chodzi - chciałem w końcu wymienić gumki opaski w moich K240 Monitor. Podważam igłą metalowe krążki z napisem AKG i z drugiej strony z nazwą modelu. Krążki są przyklejone, ale da się je ściągnąć. Wkręty znajdujące się pod spodem są kompletnie zalane tym klejem. Żeby dostać się do gumek muszę ten wkręt odkręcić i ściągnąć plastikowy kapturek. Poprzednio w K141 odkręcałem je na siłę co poskutkowało kompletnym zniszczeniem łbów tych wkrętów (ale w końcu puściły).

 

Może jest jakiś środek, którym da się ten klej rozpuścić?

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw wydłubuję czymś ostrym ile się da tego kleju, zwłaszcza łeb śrubki, żeby potem śrubokręt dobrze w nim siedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie kolejny dzień słucham K702 i dochodzę do wniosku, że to najlepsze słuchawki jakie miałem. Mam zaadoptowany BM oraz dodatkowo do gąbki z przodu krążek fizeliny (donut) o bardzo niskiej gramaturze. Sporo eksperymentowałem z wkładkami przed przetwornikiem (tnx EvilKillaruna), jednak po przetasowaniu mocy rozwiązań, zostałem przy minimalnie zmodyfikowanym stocku z przodu przetwornika (j.w.). Czego bym nie robił z materiałem i jakiego bym nie użył i w jakiej ilości to albo znikała ta genialna góra, albo środek się lekko oddalał - bas prawie zawsze się poprawiał.

 

Otwarcie bass portów, wyciąga chyba ten średni/niższy, poza tym incydentalnie w niektórych kawałkach powodował lekkie rozjechanie. Bałem się trochę tego moda, który to okazał się "tylko" postawieniem kropki nad lepszym wybrzmiewaniem w dolnych zakresach.

 

K702 to dla mnie taki kompromis pomiędzy DT 990, a HD600, nie licząc wygody i wykonania.

 

:wub:

Edytowane przez Kalitus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności