Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Akg zrobiło robotę z nowymi K550 mkII, duża przestrzeń jak na zamknięte, dobra holografia, grają lekko poza głową, praktycznie dookólnie, fajna wyraźna ale nie wypchnięta góra, Nisko schodzący dość równy bas. Mógłbym z nimi żyć, wady to niestety grzanie w uszy, no i stockowy kabel to dla mnie padaka. Wrażenia spisywane w trakcie słuchania, już po recablu, ale nawet bez wymiany przewodu jest dobrze.

 

I uwaga, mówię to ja, czyli osoba która słuchając K550 w pierwszej wersji po krótkiej chwili zdjęła je z wyraźnym niesmakiem.

To faktycznie zrobili kawał dobrej roboty. Co do tego grzania w uszy.. Czy da się do 550 założyć jakieś welurowe pady, np od HM5?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem, pytanie tylko czy wersja MKII po wszystkich poprawkach jest warta 750zł, bo to, że przez producenta są wyceniane na więcej w przypadku wypuszczenia nowego produktu raczej nie dziwi. Przydałaby się jakaś dobra recenzja ze szczegółowym opisem poszczególnych aspektów i porównaniem do MKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zorganizowało, cena 750 z 999

 

Za 750 można kupić w 2 innych sklepach także, już pytałem. :) Nawet próbowałem zagadać, o dobrą cenę przy większej ilości sztuk, bez powodzenia.

 

Ja się nie złamię, 650 to moja psychologiczna bariera. :D

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że minęło tyle od "premiery" MK2 a w necie nie ma ani jednej recenzji. Jedynie pojedyncze opinie użytkowników, które często są dość skrajne i wzajemnie się wykluczające.

 

 

c02bd30e0c1f23af36bdd06e1b9bb79b.jpg

 

 

Przykro mi że szkoda mi w tej chwili prywatnych pieniędzy, aby sprzęt zakupić tylko na potrzeby testu i idąc tym samym na rękę sklepom i dystrybutorom, którzy nie kiwną nawet palcem by go wysłać z własnej inicjatywy. Nie jest to więc kwestia chęci lub złej woli recenzujących. Przynajmniej jeśli chodzi o mnie.

 

Różnica w opiniach wynika często z różnych doświadczeń i preferencji. Każdy pracuje na innych słuchawkach i jednemu przepis na dźwięk K550 nie podchodzi, innemu tak. Jest to całkowicie naturalna rzecz.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evill - rozyebałeś mnie tą fotką :)

Reszta również w punkt :)

Moim zdaniem powinni zachować strojenie, bo to był cały urok tych słuchawek w tej inności. Mogli np. zróżnicować je dając numer 553 jal w US. Jeśli mk1 nie będą już robione, to zamkną piękny rozdział w historii marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka prawda :).

 

Póki co mogę w rytm tematu zameldować ze spokojem i satysfakcją, że K1000 nie dały się Dharmom wygryźć, przynajmniej na tym etapie. Zaskoczeniem wieczoru jest walka z K500 EP. Magiczne słuchawki, ziemię będę jadł a nigdy ich nie sprzedam.


O samych Dharmach najpewniej będę już smucił gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w opiniach wynika często z różnych doświadczeń i preferencji. Każdy pracuje na innych słuchawkach i jednemu przepis na dźwięk K550 nie podchodzi, innemu tak. Jest to całkowicie naturalna rzecz.

 

To oczywista oczywistość. Tak samo jak sugerowanie się recenzjami. Subiektywizm to się nazywa.

A tak na poważnie to miałem oczywiście na myśli to o czym wspomniałeś. Wiele ludzi zna Mk1 i nie będzie specjalnie kupować Mk2 na testy. A producent prowadzi taką a nie inna politykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tylko u nas robi się sensację z wprowadzenia MK2 i daje nową cenę. Nawet AKG na swojej stronie się nimi nie chwali. Co lepsze - na head fi ludzie zamawiali "stare" K550 a dostawali MK2, po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywista oczywistość. Tak samo jak sugerowanie się recenzjami. Subiektywizm to się nazywa.

A tak na poważnie to miałem oczywiście na myśli to o czym wspomniałeś. Wiele ludzi zna Mk1 i nie będzie specjalnie kupować Mk2 na testy. A producent prowadzi taką a nie inna politykę.

 

Nie ma niczego złego w sugerowaniu się recenzjami. Sęk w tym tylko którymi ;). Są recenzje i "recęzje", jedne będą skrajnie subiektywne, drugie jednak przez wzgląd na poważne podejście do tematu i zachowanie powściągliwości mocno wspomnianą subiektywność będą trzymać w ryzach. Naturalnie zawsze będzie sytuacja, w której ktoś słyszy coś lepiej / gorzej / inaczej, ale to też nie jest tak, że wszystkie recenzje to zło i spalić.

 

Nie producent, a raczej dystrybutor. Tudzież sklepy, które na AKG mają stosunkowo nędzne warunki. Ale i to o czym pisze Karmazyn jest dosyć ewidentne. Już wiecie Panowie czemu siedzę w starszych AKG.

 

Zazwyczaj kupujemy - my: recenzenci, entuzjaści, blogerzy, doświadczeni forumowicze - daną parę słuchawek na testy z mocną opcją, że one się jednak na stałe lub po prostu na dłużej zostaną z czystej potrzeby praktycznej lub mocnego przekonania, że wiemy jak dany sprzęt gra. U mnie aktualnie bezpośredniego zapotrzebowania na zamknięte wokółuszne nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, to pewnie wymysł dystrybutorów, ale jednak rynek w stanach jest trochę bardziej pro-konsumencki. Tam naturalnym jest, że wychodzi MK2 jako coś poprawionego, więc klient dostaję taką wersję zamiawiając dany produkt. Niestety, taki mamy klimat, a rynek audio pod kątem wysysania kasy z klientów jest wybitny. Niestety, moje ulubione AKG po przejęciu przez Harmana nie jest lepsze, mogliby sobie darować wypuszczanie odgrzewanych kotletów w postaci K550/551/550mk2/553.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu,

zapisuję się bądź aktualizuję słuchawki AKG na K702

było K612pro ale jednak trochę je dzieli od 702 bez modu wyłącznie brak wkładek

 

stety słuchawki pro potrzebują i takiej pro muzyki ;)

Man Made Object

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tylko u nas robi się sensację z wprowadzenia MK2 i daje nową cenę. Nawet AKG na swojej stronie się nimi nie chwali. Co lepsze - na head fi ludzie zamawiali "stare" K550 a dostawali MK2, po prostu.

Lepsze czy gorsze kwestia indywidualnej oceny ale na pewno nie grają tak samo jak mk1

 

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o poprawę:

 

a) odklejającej się gąbki na pałąku

B) imbalansu przetworników - częsty problem w v1

 

Jaką podają skuteczność w spec. na pudle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności