Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dopisuj się nie dość, że z K550 to jeszcze z Q701. Wpływ pewnego bloga, który postanowiłem pewnego dnia przewertować i znaleźć podobne odczucia jak chodzi o dźwięk, a teraz już wiem, że jak Evill'owi coś nie pasuje, to mogę sobie też to darować :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszeczkę inaczej - jak Jemu pasuje, to i mnie będzie.

Natomiast o etymotic hf3 i ath r70x mamy odmienne zdanie.

Nie zmienia to faktu, że to jedno z niewielu miejsc w Polskiej sieci, gdzie dowiaduję się jak coś gra(obok Maćka, Miłosza i Pawła).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgłaszam sie ze swoimi K612 pro. Teraz ma na odsłuchy K7xx. Znając K701 czy Q701 zawiodłem sie na nich... Spodziewałem sie jakiegoś rozwinięcia 701 a tutaj przysłowiowa "****"... Ten środek taki napompowany...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napompowany środek, a niektórym grają one V-ką ;). K7XX są modelem dosyć specyficznym - mi się na ten przykład podobają ponad klasycznymi modelami, świetnie grały z S16. Możliwe, że to jednak kolejna kreacja w stylu "love or hate".

 

Dla mnie osobiście rozwinięciem są... jak na ironię starsze modele już poza produkcją. Mając K612 PRO przede wszystkim szukałbym starszych rewizji K500, które od nowszych mają znacznie więcej basu i bardziej naturalne strojenie. Nawet K1000 będą ostrzejsze i mniej przyjemne na większości torów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 5 minut z nimi również nie pokazało jakiejś ostrości. Jako anegdotę napiszę jednak, jak tłumaczyłem Fatso, żeby je w końcu włączył, bo puścił muzykę na głośniki w pokoju, a on się pukał w czoło. Ja uparcie mówię do niego - "no zobacz, na głośnikach słychać, a one w ogóle nie grają" i zdjąłem je, żeby mu udowodnić, a wtedy przestałem słyszeć muzykę :D Kumpel, który był świadkiem, popłakał się ze śmiechu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin HA-1A nie ma najmniejszego problemu z ich napędzeniem, aczkolwiek to lampa i ma swoją specyfikę (mowa oczywiście o knobach głośnikowych). Ma też fantastyczną podle nich synergię. Także o ile jest to element faktycznie dosyć znaczący przy K1000, to jednak moim zdaniem synergia wciąż jest tu bardzo ważnym czynnikiem, który w niektórych sytuacjach może bardziej decydować o ostatecznym kształcie brzmienia K1k niż czysta moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin HA-1A nie ma najmniejszego problemu z ich napędzeniem, .... (mowa oczywiście o knobach głośnikowych)....

No właśnie wyjścia głośnikowe, dlatego myślę że Ci co podłączają K1000 do zwykłego wzmacniacza

słuchawkowego <1W, odbierają je jako ostre, tak moja teoria ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może coś o HA-1A mkII, dość fajnie wyglada już bez wyjść głośnikowych za to przedwzmacniacz,

boczne ścianki drewniane lub drewnopodobne, trochę też chyba zmieniony układ o jedną lampę więcej.

Nie ma chyba teamtu cayina ogólnego może warto założyć, wprawdzie ja miałem mało doczynienia

ale może inni by cos napisali.

link.jpeg

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to będzie. Zwłaszcza że towarzystwo w jakim przyjdzie się mu mierzyć mam już uszykowane. Nie wiem niestety czy będą na pokładzie jakieś dodatkowe żarówki do wkręcenia - jako że przez lata nie operowałem w ramach tej technologii, nie mam żadnych zapasów. Zresztą nawet i konwencjonalnych OPA też mam jak na lekarstwo.

 

Trzymając się tematu, dziś powróciła do mnie moja M-35 i muszę powiedzieć, że z K1000 via adapter kablowy na moich ulubionych Ultralinkach Challenger II + 10cm redukcjach na bare wire z bananów na bazie Anniversary XT (sprawdzałem też bezpośrednio - niemal bez zmian) brzmienie jest naprawdę bardzo trudne do złamania. Ciepełko, bliska średnica i gładkość a'la lampa ale jednocześnie precyzja i scena jak w dobrych tranzystorach. Do tego wysokie S/N ratio, kompletna cisza w tle i pierwotna naprawdę śmiesznie niska cena zakupu, zwłaszcza względem samych słuchawek. W sumie cieszę się, że nie kosztowałem się ostatecznie na SAC-1000.

 

Najciekawszy jest bas, bo miejscami grzmi groźnie jak na K500 z odblokowanymi bassportami. Nawet Five Finger Death Punch brzmi jak muzyka. Ale własnie, to układ ciepły i basowy z definicji, do tego ciepłe Ultralinki, a jednak K1000 dają wciąż tą swoją bardzo czytelną górę i iskrę z sopranu. Ich się chyba nie da stłamsić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, nie śpimy!! News na 2000 post w fanklubie AKG!

 

 

Cena 50-70$ ! :D

 

http://www.fullcompass.com/common/files/25764-AKGK92Datasheet.pdf

http://cloud.akg.com/11304/k72_cutsheet.pdf

http://cloud.akg.com/11306/k52_cutsheet.pdf

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności