Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, też dzisiaj dostałem :D. Banan na twarzy instant. Co ciekawe, zupełnie niespodziewanie, bo żadnej informacji o wysyłce nie otrzymałem :D

 

Przy okazji mam pytanie do @Evil - jest znaczna różnica dźwiękowo między welurami dt990, a t1v2? Muszę dokupić bo nie mam, i się zastanawiam czy warto dopłacać.

Edytowane przez jouhou
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam welurów z T1.1, także tutaj między nimi a tymi z DT990 różnice były stosunkowo małe, jeśli porównywać nowe z nowymi. Zabawa zacznie się wówczas, gdy nausznice od DT990 zaczną się ugniatać. T1 pod tym względem są znacznie bardziej żywotne.

 

Nausznic z T1.2 spróbowałem bodajże raz na M220 i niespecjalnie przemawiały do mnie efekty końcowe. To był taki krok w stronę ich fabrycznego brzmienia na skórkach, dlatego wolałem welury z modelu T1.1. Mając w rękach wszystkie cztery zestawy (DT990 Edition, PRO, T1, T1 Gen2) nausznic miałem naprawdę dobre porównanie między nimi i osobiście nie żałowałem zakupu droższych ponad tańszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z mojego doświadczenia K500 i DFy mają najbliższą średnicę, zwłaszcza DFy. Thomm myślę zaświadczy za tymi ostatnimi. Przepiękny pokaz pierwszoplanowości.

 

 

Potwierdzam.

 

DF'y to najbardziej średnicowe granie jakie słyszałem. Najbardziej równe. Bez żadnych podbarwień, koloryzowań itd. Do bólu neutralne granie, które nie każdemu może się podobać, bo te słuchwki nie "iskrzą", nie "krzyczą". One po prostu nie fałszują przekazu tym, że dodadzą coś od siebie. Przekażą muzykę tak jak to sobie załozył realizator i nic więcej. I pomijając już ich ogromne wymagania odnośnie ich poprawnego wysterowania to także cholernie różnicują żródła pod które się je podpina.

 

BTW: Kolegom, którym przyszły M220 Pro gratuluję. I proszę o podzielenie się wrażeniami z ich odsłuchów by zaprzeczyć lub potwierdzić, że Evil i ja mamy byc może nie po kolei w głowie ;) Tylko jeszcze raz przypominam: wymiana stockowych padów na welury diametralnie zmienia charakterystykę/sygnaturę tych słuchawek. Ja skórki odłożyłem grzecznie do pudełka i chyba prędko ich znowu nie założę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego jest to taka legenda. Nie mniejsza niż stare K4/5. Thomm bardzo dokładnie ujął ich istotę. Mi zajęło to jak pamiętam 22 strony...

 

Ok, jakoś mi się ubzdurało z tymi v2. A znasz jakieś miejsce sprawdzone, gdzie można je dostać? Bo chwilę poszukałem i średnio to wygląda (albo średnio szukam), na thomannie np. tylko v2 mają.

 

Swoją parę udało mi się dostać z pomocą Mayster'a. Można go zapytać, czy ma jeszcze coś na stanie lub planuje mieć. Czasami posiada naprawdę ciekawe materiały eksploatacyjne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe skojarzenie jakie mi przychodzi na myśl to takie K550 na sterydach, czyli z dużą dawką muzykalności, ale co najmniej równie dobrą szczegółowością i sceną i chyba bardziej bezpieczną górą (dla mnie też duży plus). Tylko że K550 w sumie krótko słuchałem, więc może to być nie do końca miarodajne, a i ogólnie mało jestem osłuchany w tej klasie sprzętu, nie mówiąc o wyższych. Wszystko to na stocku, więc bardzo jestem ciekaw co będzie z tymi welurami :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, dokładnie ;) Trochę trzeba było poczekać. Ja zamawiałem jakieś 1,5 miesiąca temu.

Dzieki Herman, a do jakich sluchawek moglbys je porownac, jaki poziom?

 

 

Trochę już posłuchane, można coś napisać ;) Ciężko mi je do czegoś porównać bo jak na razie niczego podobnego nie słuchałem :P Myślę, że tutaj trzeba się zdać bardziej na reckę Evila. Ja z kolei do K550 za wielu podobieństw nie widzę.

 

Jak dla mnie całkiem dobrze trafiły w moje oczekiwania. Szukałem czegoś delikatnie przyciemnionego lub V-kującego do cięższego grania. I trafiłem - w końcu coś z nie przewalonym basem, bez przesadnie wycofanej średnicy i bez siekającej góry. Tylko z tym basem mam problem. Coś jest nie tak. Owszem, jest podbity, ale ten wyższy, a subbasu jakby brakuje. Przez co stopa jest trochę rozmyta, brakuje wykopu, gitara basowa też brzmi dziwnie (chociaż wczoraj słuchałem ich sporo z T4G wzmocnionego Aune X1S i to był błąd z Aune jako źródło jest pod tym względem zdecydowanie lepiej). Bas lepiej sobie radzi z elektronicznymi samplami. Tutaj kick już jest niezły. Ogólnie słuchawki lepiej odnajdują się w bardziej elektronicznych klimatach. Czasem potrafią zrobić wrażenie szerokością sceny. Mowa tutaj cały czas o fabrycznych skórkowych padach.

 

Z welurami Beyera naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyły. Bez zastosowania dodatkowych wkładek spodziewałem się przejaskrawionego, jasnego brzmienia. Ale jest całkiem nieźle. Zbliżają się do DT880, ale nie mają takiej magicznej średnicy i przestrzeni jak one :wub:

 

Jak dla mnie mają zastosowanie bardziej ze skórkami niż welurami bo jaśniejszych słuchawek więcej par mi nie potrzeba. Muszę je jeszcze bardziej osłuchać i dać im więcej pograć bo na razie nie było za bardzo na to czasu. Niedługo sprawdzę je z welurami Superluxa jak będę miał do nich dostęp.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, uległem Waszym zachwytom nad M220 i sam skorzystałem. Wysyłka 18 stycznia, więc pewnie dotrą na początku lutego.

Mam pytanie - czy i jeśli tak, to jaką kwotę vatu i cła musieliście zapłacić? Przechodziło to przez jakąś sensowną agencję czy też jak niegdyś trzeba przed urzędnikami w Bytomiu lub Wawie udowadniać ile się w sumie zapłaciło w celu naliczenia daniny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nic nie płaciłem. Zresztą pytałem ich mailowo jakie są dodatkowe opłaty i zapewniali mnie, że przy zamawianiu jednej pary żadnych opłat nie ma.

 

Właśnie założyłem moim M220 welury Superluxa. Wchodzą dość luźno bo są trochę większe od stockowych, ale trzymają się pewnie. Niestety są też grubsze i oddalają przetwornik od ucha, a to niczego dobrego nie wróży. Jak zrobię bezpośrednie porównania to napiszę co i jak ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko odnośnie welurów do M220, na obecną chwilę muszę wybrać tańszą opcję, więc T1.1 odpadają, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś różnica między EDT990 a DT-990/880 czy też nie zaprzątać sobie tym głowy i brać, które są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie, gdzieś już pewnie o tym było więc tematu nie warto zakładać.

Tak wiec chciałbym dowiedzieć się czy są jakieś istotne różnice w brzmieniu q701 a masdropowych 7xx, bo te pierwsze słuchałem i całkiem miło wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom, z nabytych inforacji, zdaje mi się że q701 są bardziej w moim typie, na poprawianiau basu jakoś nigdy mi nie zależało a Q jakoś nie kulały w tym zakresie, może to kwestia mocnego wzmacniacza, więc chyba ten nowy szczep akg nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności