Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Nie koloryzuja, ale i jednoczesnie sa takie... beznamietne, choc ma to swoj urok ;).

 

Tomek, ciekaw jestem, jak sie maja do nich M220, moglbys troche sie do nich odniesc, dziekuje :)?

 

 

M220 to zupełnie inne granie niż 240DF. Zupełnie.

 

Emki na tle DF są muzykalne, dynamiczne, energetycznie, "wybuchowe" rzekłbym. M220 to jednak v-ka z zarysowanym midbasem. DF'y czy są beznamiętne? Może troszkę, ale dla mnie to coś nowego biorąc pod uwagę granie AKG znane mi z pozostałych produktów tej firmy, które mam/słuchałm. Tyle, że to "beznamiętne" nie jest bynajmniej nudne. Jest inne. Dla mnie po tych 4-5h godzinach odsłuchów to, co serwują mi DF to najbardziej wierny z możliwych przekaz. Zero podbarwiania, taki "flat" - nie będzie muzykalnie, za to będzie najbardziej jak to możliwie wiernie. I żebyśmy się źle nie zrozumieli. Te słuchawki potrafią zaanagażować swoicm brzmieniem, tym innym brzmieniem, bo np. słuchając na nich "...Nothing Like The Sun" Stinga dosłownie słychać gdzie i co w każdym nagraniu, w każdej sekundzie danego utworu podbarwiają/fałszują mi DT990 czy Q701. I w jaki sposób to czynią. DF to nie muzykalność, to analiza, wgląd w nagranie, neutralny do bólu przekaz. I IMHO w tym tkwi ich siła :) Tak grają mi na ST z RA. Jak znajdę chwilę, to podepnę je pod Audiotraka, który jest cieplejszy niż ST.

 

To tak pokrótce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie koloryzuja, ale i jednoczesnie sa takie... beznamietne, choc ma to swoj urok ;).

 

Tomek, ciekaw jestem, jak sie maja do nich M220, moglbys troche sie do nich odniesc, dziekuje :)?

 

M220 to zupełnie inne granie niż 240DF. Zupełnie.

 

Emki na tle DF są muzykalne, dynamiczne, energetycznie, "wybuchowe" rzekłbym. M220 to jednak v-ka z zarysowanym midbasem. DF'y czy są beznamiętne? Może troszkę, ale dla mnie to coś nowego biorąc pod uwagę granie AKG znane mi z pozostałych produktów tej firmy, które mam/słuchałm. Tyle, że to "beznamiętne" nie jest bynajmniej nudne. Jest inne. Dla mnie po tych 4-5h godzinach odsłuchów to, co serwują mi DF to najbardziej wierny z możliwych przekaz. Zero podbarwiania, taki "flat" - nie będzie muzykalnie, za to będzie najbardziej jak to możliwie wiernie. I żebyśmy się źle nie zrozumieli. Te słuchawki potrafią zaanagażować swoicm brzmieniem, tym innym brzmieniem, bo np. słuchając na nich "...Nothing Like The Sun" Stinga dosłownie słychać gdzie i co w każdym nagraniu, w każdej sekundzie danego utworu podbarwiają/fałszują mi DT990 czy Q701. I w jaki sposób to czynią. DF to nie muzykalność, to analiza, wgląd w nagranie, neutralny do bólu przekaz. I IMHO w tym tkwi ich siła :) Tak grają mi na ST z RA. Jak znajdę chwilę, to podepnę je pod Audiotraka, który jest cieplejszy niż ST.

 

To tak pokrótce.

Dzieki wielkie Tomek, ale o referat nie prosilem :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki wielkie Tomek, ale o referat nie prosilem :).

 

 

 

Referat wyszedł przypadkiem. Czasami jak się rozgadam albo rozpiszę to... ;) :E

I pomyśleć, że powstały 30 lat temu!

 

 

 

 

Szkoda, że AKG zaprzestało produkcji tego modelu. Z drugiej strony nie wszycy mogą/chcą sobie pozwolić na solidny amp, a wierzcie mi, te słuchawki naprawdę potrzebują "elektrowni" żeby odpowiednio mogły zagrać :unsure:

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda, że AKG zaprzestało produkcji tego modelu.

 

Trudno dociec dlaczego. Może nie opłacało im się utrzymywać produkcji dwóch podobnych do siebie przetworników - starego z serii M/DF oraz nowego z linii S?

Swoją drogą ciekawe jak by zabrzmiały DFy z tym 55ohmowym driverem?

 

Z drugiej strony nie wszycy mogą/chcą sobie pozwolić na solidny amp, a wierzcie mi, te słuchawki naprawdę potrzebują "elektrowni" żeby odpowiednio mogły zagrać :unsure:

 

 

Ciiii!!! W epoce ekoidiotów, którzy wprowadzają nawet ograniczenia mocy odkurzaczy takie stwierdzenie to proszenie się o problemy :)! Zaraz sie może okazać, że jeśli lampa, to tylko w celach leczniczych :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania prądowe DFów są wyższe niż np. LCD-3 czy dowolne DT 600 Ohm, więc może dlatego w dobie smartfonów i laptopów sobie je odpuszczono.

 

 

 

Co do K550, porównywałem swego czasu K272 HD z K550 i generalnie wychodziło mi, że K550 grają od nich na wszystkim lepiej, dalej, mocniej, bardziej szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się wpiszę z moimi K712 :) strasznie fajnie brzmią, szerokie brzmienie, scena "ruchoma" - zwykle grają lekko w oddali (tak jak lubię), ale potrafią zagrać blisko. Brzmienie neutralne, ale nie nudne; bas mają dobry, a średnica nie jest schowana.

Jedyna wada jakiej się dopatrzyłem to fakt, że nie ważą deklarowanych 235g (zważone 305g), aczkolwiek pady i headband "robią robotę" :D

 

A, no i wygryzły u mnie DT990pro i MA900, trzeba będzie zrobić porządki w słuchawkach... :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że te pady nie są grubsze i asymetryczne jak w starszych AKG. Ale i tak są wygodne.

Ja się zastanawiam nad jakimś krótszym kablem do K7xx. Czy jest sens pakować się w 7n 8 żył czy wystarczy normalny Canare starquad na moje Nieaudiofilskie uszy. Między Canare a kablem na van Damme słyszałem pewne różnice w prezentacji na fidelio x2 ale bez poczucia, że jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens pakować się w 7n 8 żył czy wystarczy normalny Canare starquad na moje Nieaudiofilskie uszy. Między Canare a kablem na van Damme słyszałem pewne różnice w prezentacji na fidelio x2 ale bez poczucia, że jest lepszy.

Szczerze? Przyjrzyj się uważnie tym słuchawkom. Ludzie, którzy je projektowali spędzili tysiące godzin na zbudowaniu przetwornika i dobraniu do niego odpowiedniej obudowy, w tym materiału padów, aby osiągnąć zadawalające brzmienie. Czy uważasz, że byli tak bardzo nierozważni wyposażąjąc te słuchawki w taki kabel? :D Gdyby było inaczej to dawno by już sobie darowali tę żmudną robotę i zajęli się voodoo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, projektant i inżynier ma wizję a księgowy swoje ;-). Producent nie korzysta z najlepszych materiałów, które nie zrobią dużej, widocznej różnicy.

Bardziej mi chodzi o wygodę, 3m kabel jest za długi i potrzebuję krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest sens pakować się w 7n 8 żył czy wystarczy normalny Canare starquad na moje Nieaudiofilskie uszy. Między Canare a kablem na van Damme słyszałem pewne różnice w prezentacji na fidelio x2 ale bez poczucia, że jest lepszy.

Szczerze? Przyjrzyj się uważnie tym słuchawkom. Ludzie, którzy je projektowali spędzili tysiące godzin na zbudowaniu przetwornika i dobraniu do niego odpowiedniej obudowy, w tym materiału padów, aby osiągnąć zadawalające brzmienie. Czy uważasz, że byli tak bardzo nierozważni wyposażąjąc te słuchawki w taki kabel? :D Gdyby było inaczej to dawno by już sobie darowali tę żmudną robotę i zajęli się voodoo :)

 

 

Widywałem już w znacznie droższych słuchawkach kabelki z żyłami gubości włosa. Miedź jest droga... Litości z tymi tysiącami godzin :D

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest sens pakować się w 7n 8 żył czy wystarczy normalny Canare starquad na moje Nieaudiofilskie uszy. Między Canare a kablem na van Damme słyszałem pewne różnice w prezentacji na fidelio x2 ale bez poczucia, że jest lepszy.

Szczerze? Przyjrzyj się uważnie tym słuchawkom. Ludzie, którzy je projektowali spędzili tysiące godzin na zbudowaniu przetwornika i dobraniu do niego odpowiedniej obudowy, w tym materiału padów, aby osiągnąć zadawalające brzmienie. Czy uważasz, że byli tak bardzo nierozważni wyposażąjąc te słuchawki w taki kabel? :D Gdyby było inaczej to dawno by już sobie darowali tę żmudną robotę i zajęli się voodoo :)

 

 

Oto przykład co marketing robi z ludzi. Polecam zainteresować się tematem tysięcy godzin spędzonych nad kablem do K812 PRO. Dziękuję za uwagę.

 

 

Szkoda tylko, że te pady nie są grubsze i asymetryczne jak w starszych AKG. Ale i tak są wygodne.

Ja się zastanawiam nad jakimś krótszym kablem do K7xx. Czy jest sens pakować się w 7n 8 żył czy wystarczy normalny Canare starquad na moje Nieaudiofilskie uszy. Między Canare a kablem na van Damme słyszałem pewne różnice w prezentacji na fidelio x2 ale bez poczucia, że jest lepszy.

 

Zawsze można dokupić te starsze, tak jak już było to tu powiedziane.

7n jak najbardziej, ale maksymalnie 6 żył. Sens jest. Canare to bardziej taki popular choice bym rzekł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być niegrzeczny, ale troszkę samodzielności - w niemal każdej recenzji i opinii są informacje na ten temat.

No zlituj się i chociaż naprowadź mnie - czy chodzi o kabel zaprojektowany przez AKG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damix

 

Widziałem w ogłoszeniach sprzedażowych, że jesteś z Poznania (lub okolic), więc gdybyś chciałbyś wyrobić sobie zdanie odnośnie tego czy warto pakować się w 7n, czy zostać przy kanarku to napisz PW, bo mam oba kable do moich Q701 (ale kanarka musiałbym przywieźć, bo akurat nie mam go na miejscu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damix

 

Widziałem w ogłoszeniach sprzedażowych, że jesteś z Poznania (lub okolic), więc gdybyś chciałbyś wyrobić sobie zdanie odnośnie tego czy warto pakować się w 7n, czy zostać przy kanarku to napisz PW, bo mam oba kable do moich Q701 (ale kanarka musiałbym przywieźć, bo akurat nie mam go na miejscu).

Dzięki. Jak będę miał trochę czasu to odezwę się na pw aby umówić jakąś wizytę ;).

Tymczasem AKG K702 jutro odjeżdżają choć dla mnie nadal mają kilka zalet względem K7xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu kupiłem "nowe" powystawowe akg k701. Zdejmując nauszniki zauważyłem w lewej słuchawce wgniecenia na membranie jak na zdjęciu:

 

1E8N8j4.jpg

 

czy to jest normalne w tych słuchawkach? Ktoś z posiadaczy k701/q701/702/7XX ma coś podobnego? Dzwiek jak na razie chyba jest ok, chociaż parę razy przy niskim basie coś w tej jednej słuchawce minimalnie jakby zatrzeszczało. Nie wiem tylko czy to słuchawki czy kwestia nagrania.

Edytowane przez Wulfen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu kupiłem "nowe" powystawowe akg k701. Zdejmując nauszniki zauważyłem w lewej słuchawce wgniecenia na membranie jak na zdjęciu:

 

1E8N8j4.jpg

 

czy to jest normalne w tych słuchawkach? Ktoś z posiadaczy k701/q701/702/7XX ma coś podobnego? Dzwiek jak na razie chyba jest ok, chociaż parę razy przy niskim basie coś w tej jednej słuchawce minimalnie jakby zatrzeszczało. Nie wiem tylko czy to słuchawki czy kwestia nagrania.

 

 

No, nowe to one na pewno nie były.

 

Tak, jak Koledzy powyżej - takie wgniecenie membrany nie jest normalne. Zwrot powołując się na niezgodność towaru z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności