Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Mailowo zapytałem:

 

"Witam

Czas realizacji zamowienia to zwykle ok. 3 tygodni: paczki wysylamy do Polski raz w tygodniu i sa one doreczane po ok. 10-12 dniach od daty nadania.
O wysylce poinformujemy mailowo oraz na stronie ze statusem zamowienia."

 

Szybko odpisują, wygląda raczej ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałem jedynie zachęcić do eksperymentów ;). W K7XX masz jeszcze wkładki akustyczne pod sitkami z logiem. Ich wyjęcie powinno odjąć nieco ciepłoty i dać nieco więcej powietrza. Kosmetyka, ale też warto się pobawić K702 ich nie mają.

Za wyjmowanie tych kapsli z tyłu juz się więcej nie zabieram, przy K702 się namęczyłem aż zrobiłem małą rysę a i tak nie drgnęły niestety. Jak będę zdeterminowany to zaatakuję Miłosza żeby od razu zrobił bassport mod :-).

 

W każdym razie K7xx mogę z czystym sumieniem polecić ale to nadal jest dość równe i spokojne granie w porównaniu do R70x.

 

Bierzesz dwie grube agrafki (rozpięte oczywiście) i tymi ich szpikulcami w lewej i prawej ręce "odkręcasz" - nawet moje K701 wiele lat nieruszane w końcu puściły w ten sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałem jedynie zachęcić do eksperymentów ;). W K7XX masz jeszcze wkładki akustyczne pod sitkami z logiem. Ich wyjęcie powinno odjąć nieco ciepłoty i dać nieco więcej powietrza. Kosmetyka, ale też warto się pobawić K702 ich nie mają.

Za wyjmowanie tych kapsli z tyłu juz się więcej nie zabieram, przy K702 się namęczyłem aż zrobiłem małą rysę a i tak nie drgnęły niestety. Jak będę zdeterminowany to zaatakuję Miłosza żeby od razu zrobił bassport mod :-).

 

W każdym razie K7xx mogę z czystym sumieniem polecić ale to nadal jest dość równe i spokojne granie w porównaniu do R70x.

Bierzesz dwie grube agrafki (rozpięte oczywiście) i tymi ich szpikulcami w lewej i prawej ręce "odkręcasz" - nawet moje K701 wiele lat nieruszane w końcu puściły w ten sposób :)
Uwierz ze próbowałem. Po twoim poście ponownie i kończy się na tym, że agrawki się wyginają a kapsle nie chcą się przesunąć. Oczywiście staram się przekręcić przeciwnie do wskazówek zegara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dam spokój na razie bo jeszcze zrobię coś czego bym żałował :D.

Może przy okazji spróbuję jeszcze raz jak będzie dodatkowa para rąk aby przytrzymać słuchawki.

Tak czy siak nie żałuję zakupu K7xx pomimo niemałych opłat celnych :). Słuchawki kompletne, nie mają braków w żadnym aspekcie.

Tymczasem zabieram się za krótki opis Chromecast audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dam spokój na razie bo jeszcze zrobię coś czego bym żałował :D.

Może przy okazji spróbuję jeszcze raz jak będzie dodatkowa para rąk aby przytrzymać słuchawki.

Tak czy siak nie żałuję zakupu K7xx pomimo niemałych opłat celnych :). Słuchawki kompletne, nie mają braków w żadnym aspekcie.

Tymczasem zabieram się za krótki opis Chromecast audio.

 

Dodatkowa para rąk jest bardzo pomocna - w moim przypadku była niezbędna.

Posłużyłem się dwoma większymi spinaczami biurowymi, z których za pomocą kombinerek wyprofilowałem haczyki. Poszło od strzału :)

Edytowane przez eremco
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwa wkrety do drewna, dobrze zakotwiczyc i przekrecic/szarpnac, tylko ostroznie, a sluchawki miedzy kolanami unieruchomic ;).

Ja założyłem tak jakby w poziomie na krawędź stołu - też nie ma szans na nadmierne przekręcenie, a przy okazji stabilnie na blacie leżą.

Co do odkręcania agrafkami, to mi też nie chciało iść z jednej strony. Przykleiłem na nią antypoślizgowy plaster i wtedy ręcznie spróbowałem. Oczywiście się nie odkręciło, ale prawdopodobnie dzięki dociśnięciu tego sitka odblokowało się na tyle, że przy kolejnej próbie agrafkami w końcu poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje Q701 sprzedałem Manu zanim zacząłem wchodzić w późniejsze K7, ale na head-fi piszą różne bzdety i jak widzę coraz bardziej się ludzie z nich śmieją. Uważałem, że to zwykłe złośliwości, póki sam nie przeczytałem że HD650 grają niby lepszą jakością dźwięku od T1.2, a HD800 mają od tych ostatnich większy grain na sopranie, co jest kompletną i wyssaną już nawet nie z palca, tylko czegoś innego bzdurą. Jeśli oni bez mrugnięcia okiem podłączają T1 czy HD800 pod E10K i wykłócają się ze wszystkimi na temat sposobu grania tych słuchawek, to naprawdę nie mam pytań.

 

Czytałem to już sporo czasu temu. Przede wszystkim pominięto krytyczny i znaczący fakt, że AKG notorycznie zmienia strojenie swoich słuchawek i dociąga brzmienie modeli z różnych okresów produkcyjnych do coraz to innych wzorców. Pierwsze K702 dzięki temu grały z tego co wiem bardziej w stronę K712, zaś późniejsze w stronę K7XX. Także niestety na dzień dzisiejszy ewaluację porównawczą musimy ponownie wykonać sami.

 

Istnieje możliwość, że zajmę się osobiście tym tematem, ale dopiero w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie takie spostrzeżenia, że K701 po modzie są sporo łatwiejsze do napędzenia?

Wczoraj słuchałem na DAC+AMP, potem żeby posłuchać czegoś z YouTube podpiąłem do głośników Logitech Z10 i w sumie poza mniejszą sceną, to nawet bardziej mi się podobało, bo je dociążyło. Jeszcze później podpiąłem do telefonu i też dawał radę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odklejony basport, ale w jego miejsce dałem gąbkę - efekt gdzieś pomiędzy, ale wydaje mi się, że bliżej oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj napisałem, że jak już coś do mnie dojdzie, to się pochwalę, co niniejszym czynię. I sorki, że nie będzie zdjęć mojego nowego nabytku wykonanych przeze mnie, ale poprzedni Właściciel tych słuchawek obfotografował je tysiąc razy bardziej profesjonalnie niżli ja byłbym w stanie kiedykolwiek to zrobić :) Stąd zamiast zdjęcia link:

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k240-df/

 

Moje wymarzone vintage AKG ;) Evilowe, jeszcze do niedawna Evilowe. I tutaj podziękowania dla Kuby, że zgodził mi się je sprzedać. Okazja była tym większa, że dzięki temu nabyłem K240DF w stanie, który sprawia jakby dopiero wyszły z fabryki Austriaków - dosłownie. I gdyby mi ktoś powiedział, że są to nówki, prostu ze sklepu, to trzymając je w rękach byłoby to dla mnie oczywiste.

 

Natomiast mając je teraz na głowie, powoli uświadamiam sobie, co to znaczą 600 ohmowe przetworniki w starszych modelach AKG ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to najbardziej wymagające 600 Ohm, jakie można mieć. Znacznie łatwiejsze są np. DT990/600 Edition. Dobrze że masz mocne stopnie wyjściowe, więc spokojnie sobie z nimi dadzą radę :).

 

I tak oto zostałem się jedynie z M220 PRO. Na tą chwilę.

 

 

No właśnie. Spokojnie, ale też jednym, małym "ale" - muszę podkręcić dość mocno RA żeby zaczęły grać odpowiedni, czyli potek na godzinę 15-tą. I miałeś rację - to najbardziej neutralne słuchawki jakie słyszałem, nie koloryzują dosłownie niczego, po prostu grają :) To takie pierwsze wrażenie na szybko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Spokojnie, ale też jednym, małym "ale" - muszę podkręcić dość mocno RA żeby zaczęły grać odpowiedni, czyli potek na godzinę 15-tą. I miałeś rację - to najbardziej neutralne słuchawki jakie słyszałem, nie koloryzują dosłownie niczego, po prostu grają :) To takie pierwsze wrażenie na szybko.

Charakterem na pewno, jedynie trochę niższą górę lubią nacisnąć, ale to taki bardzo zdrowy monitoring, dobry weryfikator utworów i napędu. Manipulując charakterem toru będziesz mógł wpływać na ilość i zakres emocjonalności, jaki z nich płynie, zwłaszcza średnicy, którą najlepiej eksponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności