Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze byłem ciekawy jak grają K240, więc nie pozostaje nic innego jak szukać M220 w dobrej cenie ;) Szkoda, że dolar teraz wysoko stoi.

 

Na Amazonie są niby za 75$ + free ship (ale raczej nie dla nas, pewnie na terenie USA), nawet przy obecnym kursie wychodzi niespełna 300zł, więc doliczając podatek i przesyłkę chyba nadal nieźle. Sam się zastanawiam czy brać, czy czekać na dropa, bo mnie mocno zainteresowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem do koszyka i przy checkout wyskakuje niestety: Sorry, this item can't be shipped to your selected address. Learn more. You may either change the shipping address or delete the item from your order. You can also see if this item is available to ship to your address from another seller.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niby wychodzi ~360zł http://www.forlessthanever.com/searchProduct.php?group=All&keyword=akg+m220+pro&lgroup=&ASIN=B0155DGHUI&page=1

 

Zapytałem jak jest ze wszystkimi opłatami, czy są już wliczone. Zobaczymy co odpowiedzą.

 

EDYCJA:

360zł + 35 wysyłka. Chyba dzisiaj zamówię :P

Edytowane przez Herman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z dostępnością, napisali coś ile mają na stanie?

 

Zresztą też chyba biorę, pal licho ;)

 

Nie widzę tam nigdzie opcji dodawania do koszyka, na pewno je mają? Przy niektórych artykułach jest.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z dostępnością, napisali coś ile mają na stanie?

 

Zresztą też chyba biorę, pal licho ;)

 

Nie widzę tam nigdzie opcji dodawania do koszyka, na pewno je mają? Przy niektórych artykułach jest.

 

Mają, ale czas realizacji może być wydłużony o tydzień. Ja kontaktowałem się przez "zadaj pytanie", a później mailowo i tak też wysłałem zamówienie. Stronka jest pewna. Kolega (@loathe z forum) przez nią zamawiał :)

 

 

Tylko proszę nie zapominać o welurach, bez nich obraz tych słuchawek będzie niekompletny (jak ktoś mi nie wierzy to niech pyta Tomka, albo szuka jego postów na ten temat - napisał już chyba wszystko, co było do napisania z perspektywy użytkownika).

 

Słuchawki Beyerdynamica mam, to dostęp do padów jest :) Sprawdzę też z welurami od Evo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welury od Evo mają 10,5 cm, tyle samo co od TS671, które nie spadają z M220 u Tomka.

Brzmieniowo dają sporo ciemniejsze brzmienie niż beyera czy TS671.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało, że mają 10,5cm. Przynajmniej zwykłe HD681 tyle mają, a ja na nie zakładałem te od Evo. Co prawda wchodziły luźno. Natomiast napewno różnica w średnicy z tymi Beyerowskimi wynosi koło 1cm. Dlatego wczoraj pytałem jak udało się założyć pady Beyera na M220.

 

Brzmieniowo welury Evo wypadają podobnie do "skórek" Supeluxa, a te wydają się być podobne do padów AKG.

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil przez jaki czas mniej więcej wygrzewałeś AKG K7XX? u mnie już grają ze 4 dni i w sumie nadal coś nie do końca mi pasuje. Chyba, że podłączone do telefonu dostają za mało prądu do wygrzewałania :-D...

Wszystko jasne, wkładki z fizeliny tak fajnie wpływają na dźwięk :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grały mi łącznie 2 dni, choć nie była to para całkowicie nowa, ale średnia dla klasycznej linii K7 to mniej więcej 20-60 godzin w zależności od egzemplarza. Dałbym im porządnie w garnek przede wszystkim.

Flizeliny przyznam się akurat na K7XX nie próbowałem, ale miałem w planie, gdybym nagle zrezygnował z planów nabycia T1/K812/HD800. Zapewne jeszcze położę na nich rękę, ale to dopiero w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej słucham tym bardziej mam dylemat które bardziej wolę: K702 czy K7xx :-).

K7xx faktycznie mają mocno poprawiony bas, jest go więcej, schodzi do najniższych częstotliwości bez spadku głośności co jest dużym plusem. Nie ma również tego nieprzyjemnego przełomu na wyższej średnicy z K702. Za to zmienił się charakter dźwięku, nie mają już tej wielkiej sceny, nie kreują dźwięku napompowaną przestrzenią, a szkoda. W K7xx Pady są z lepszego materiału, z pianką pamięciową a przy tym miękksze. Ale ucho dotyka osłonki przetwornika i nie ma tyle wolnej przestrzeni dla ucha.

K702 mają jej o wiele więcej gdyż pady są asymetryczne i grubsze. Ale za to gąbka jest sztywniejsza i nacisk na głowę jest większy. I bądź tu mądry...

 

Swoją drogą znowu są dostępne M220 https://www.massdrop.com/buy/akg-m220-semi-open-studio-headphones?referer=VXXZ5S&mode=guest_open&utm_source=Sailthru&utm_medium=email&utm_campaign=Audiophile%20A%20Product%20Announcement%202015-11-22&utm_term=Community%20-%20Audiophile%20-%20%5BA%5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupować!

 

Po czym wszelkie pretensje zwalać na mnie, tudzież na Kubę ;) Kupować!

 

No bo skoro wczoraj córka zdjęła po 2 minutach z głowy DT990 i usłyszałem: "Tomek, daj mi znowu te białe" to już nie jest hype. Tylko trzeżwa ocena nie skażonej audiofilstwem jedenastolatki.

 

:)

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zdejmij pady z obu modeli

- zamień je między modelami

- ???

- profit

No nie do końca :P. Te pady z pianką pamięciową w dużym stopniu zapewniają zejście basu. Z padami od K702 jednak gdzieś ucieka ten bas a scena i tak jest inna.

 

Ale słyszałem inną wersję tego monologu :D.

https://youtu.be/YY7QqZbIn0w?t=2m17s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jedynie zachęcić do eksperymentów ;). W K7XX masz jeszcze wkładki akustyczne pod sitkami z logiem. Ich wyjęcie powinno odjąć nieco ciepłoty i dać nieco więcej powietrza. Kosmetyka, ale też warto się pobawić K702 ich nie mają.

Za wyjmowanie tych kapsli z tyłu juz się więcej nie zabieram, przy K702 się namęczyłem aż zrobiłem małą rysę a i tak nie drgnęły niestety. Jak będę zdeterminowany to zaatakuję Miłosza żeby od razu zrobił bassport mod :-).

 

W każdym razie K7xx mogę z czystym sumieniem polecić ale to nadal jest dość równe i spokojne granie w porównaniu do R70x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje powinny przylecieć jakoś do połowy grudnia, takiego smaka narobiliście że tylko siedzę i czekam na info ze sklepu :D

 

 

 

A ja się niedługo czymś pochwalę - jak już do mnie dojdą. Czymś, co częśc z Was już zna. Takim "rodzynkiem". I to będą czwarte AKG w mojej kolekcji. Dość wyjątkowe zresztą.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupować!

 

Moje powinny przylecieć jakoś do połowy grudnia, takiego smaka narobiliście że tylko siedzę i czekam na info ze sklepu :D

 

 

Moje tak samo. Czyli rozumiem @jouhu, że informacji na temat wysyłki ze sklepu brak? U mnie identycznie. Ale informowali, że może być koło tygodnia poślizgu.

 

 

 

 

 

Moje powinny przylecieć jakoś do połowy grudnia, takiego smaka narobiliście że tylko siedzę i czekam na info ze sklepu :D

 

 

 

A ja się niedługo czymś pochwalę - jak już do mnie dojdą. Czymś, co częśc z Was już zna. Takim "rodzynkiem". I to będą czwarte AKG w mojej kolekcji. Dość wyjątkowe zresztą.

 

:)

 

 

Czyżby jakieś vintage AKG? ;)

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności