Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw warto ogarnąć opis, bo sprzedawane są jako uszkodzone. Wspominane są najprawdopodobniej foam pady i zapewne problem w nich jest taki sam jak u mnie, ale nie wiadomo czy nie ma jakichś wad ukrytych. Potem zaś wypięcie się "no przecież wiedział Pan że kupuje uszkodzone bo było napisane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że chodzi tylko o tą wykruszoną gąbkę, które zapewne rzęzą. Oby było jak najmniej tłuszczu w środku, nieuszkodzone membrany bierne, plastiki całe. Ciekawe jaka jest historia tych słuchawek, tzn najbardziej interesuje mnie to symetryczne płóczenie kablem, czy jest fabryczne. Ale też nie jest to jakaś spora kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DFy akurat nie mają membran biernych. W tych modelach AKG stosowało już z powodzeniem tzw. "bass traps". Jest tam jeden tylko przetwornik, 32mm, nic więcej. Membrany bierne były stosowane w modelach Sextett, które produkowane były w latach jak pamiętam 1975-79. DF to już roczniki 1984-2006. Trochę o historii tychże modeli pisałem w recenzji swojego egzemplarza: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k240-df/

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już w ofercie AKG N90Q - cena jedyne 6k oraz douszne AKG N20 - 529 zet :

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biere palete ;). Dołożyć 800 zł i byłyby dwie pary T1.2 w promocji mp3store. Dla potomności kosztowały 3 399 zł :).

 

Najwyżej N20 bym sobie spróbował. Oby tym razem coś innego niż namolna V-ka.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jeśli te wmontowane w nie "ustrojstwa" dadzą efekt jak z dużego klocka ;) to czemu nie ?

Za jedyne 6k mamy kompletny tor stacjonarny, który po odsłuchu wieszamy na przysłowiowym kołku.

Zobacz jaka oszczędność miejsca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jeśli te wmontowane w nie "ustrojstwa" dadzą efekt jak z dużego klocka ;) to czemu nie ?

Za jedyne 6k mamy kompletny tor stacjonarny, który po odsłuchu wieszamy na przysłowiowym kołku.

Zobacz jaka oszczędność miejsca ;)

 

No to by był najlepszy wtedy przykład praktycznego zastosowania powiedzenia "nie oceniaj książki po okładce" ;).

 

Ja już niestety nie ocenię, w Fanklubie zostaję się oficjalnie jedynie z mid-fi i vintage modelami tego producenta. K812 odpadły ze względu nie na brzmienie lub cokolwiek z tych rzeczy, a... kontrolę jakości i co rusz dochodzące raporty o problemach natury użytkowo-serwisowej. Głównie nausznice i ścieżki drukowane do drugiego drivera. Beyer ma tu IMO znaczną przewagę.

 

 

 

poczytać te moje wypociny w recenzji

które są mi doskonale znane.

ps. czy i jakiego kleju używałeś, np do podklejenia plastikowych pierścieni

 

 

Miło.

Pierścienie były metalowe. Użyłem spoiwa plastycznego. Wkurzyły mnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to szukam starych, konstrukcji Austriaków (Sextett, DF) - w dobrym stanie. Ale od osób stąd, nie od kogoś niepewnego z allegro. Jakbyście coś takiego zobaczyli, to dajcie znać (bo czasami niektóre oferty w Komisie mi umykają w natłoku spraw codziennych).

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi konstrukcjami handlował zazwyczaj Undertaker. Można spróbować sobie coś zaklepać zawczasu na PW, jeśli przewinie się mu przez ręce.

 

Tak przy okazji mały hint: różnica w stosunku do nowych Beyerdynamiców T1 jest w M220 jest mniejsza (więcej wspólnych cech) niż przy DF/M/Sx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że Under swoje AKG wystawił. I się zastanawiam.

 

Aktualnie czekam na powrót mojego, naprawionego (taką mam nadzieję) RA, a potem pomyślę, co dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On swoje Sexy sprzedał już jakiś czas temu, chyba że pominąłem coś?

 

Czyli już nie będzie sprzedaży jako uszkodzonego? Ogłoszenie nieaktualne?

 

Dla majsterkowicza jest opcja naprawdę starego sprzętu: http://allegro.pl/akg-k140-600ohm-i5755192607.html

Elementy pałąka jedynie do wymiany i zrobienie adaptera DIN - stereo. Nie daję w Okazjach, a jedynie tutaj, jako ciekawostkę.

 

 

Jakby ktoś szukał starych AKG z biernymi membranami to w komisie są K340.

 

Chyba że metodą transplantacji, bo K340 to model natywnie dynamiczno-elektrostatyczny. Przeczy on zasadzie membrany biernej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla majsterkowicza jest opcja naprawdę starego sprzętu: http://allegro.pl/akg-k140-600ohm-i5755192607.html

Elementy pałąka jedynie do wymiany i zrobienie adaptera DIN - stereo. Nie daję w Okazjach, a jedynie tutaj, jako ciekawostkę.

Andrewek jest z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla majsterkowicza jest opcja naprawdę starego sprzętu: http://allegro.pl/akg-k140-600ohm-i5755192607.html

Elementy pałąka jedynie do wymiany i zrobienie adaptera DIN - stereo. Nie daję w Okazjach, a jedynie tutaj, jako ciekawostkę.

Andrewek jest z tego forum.

 

 

 

I? Zmienia to coś? Nadal konieczne jest odrestaurowanie tych słuchawek. W żadnym miejscu nie wyraziłem się z tego powodu krytycznie o ich właścicielu, który zapewne tak je otrzymał przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubo, ja w dalszym ciągu uważam emki za najlepsze nauszniki, jakie posiadam :) Po prostu zrobiłem sobie skok w bok z Beyerami.

 

Zresztą od jakiegoś czasu w moim życiu (słuchawkowym i poza nim) coś dzieje się jakby poza mną. Dziwnie, inaczej i w ogóle. Bo jeśli na mojej (naszej) drodze, kiedy się ma już wszytsko poukladane, to nagle na niej pojawia się Kobieta... Taka zwykła - z krwi i kości... I świat staje na głowie. Tu i teraz.

 

Świeci mi niebieska dioda na moim Nocie. Od dobrych 2h nie potrafię odblokować ekranu. Bo wiem co i od kogo przyszło.

 

There's no control...

 

edit: kolejny es.

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się od środy tonalnością T1 i parowaniem. Trudne bestie, ale nie łatwiej miałbym z z HD800. I chyba znalazłem na nie remedium, dzięki czemu awansują u mnie wyżej niż one.

 

Do spraw życiowych lubię podchodzić bardziej na luzie, ale też w odpowiednich miejscach na takie tematy :). A przede wszystkim wykładać kawę na ławę bo niedomówienia lub błędne wrażenia są najgorsze. Także głowa do góry Tomek i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Jakby ktoś szukał starych AKG z biernymi membranami to w komisie są K340.

 

Chyba że metodą transplantacji, bo K340 to model natywnie dynamiczno-elektrostatyczny. Przeczy on zasadzie membrany biernej :).

Rozbierałem te z tego ogłoszenia http://forum.mp3store.pl/topic/132735-s-ue6000-akg-k340-moe/ - to są tak jakby sextetty z dołożonym wysokotonowcem elektrostatycznym z przodu, kiedyś rozbierałem sextetty, więc mam porównanie. Są równie trudne w napędzeniu mimo, że to 400 ohm, ale bierze się ono zapewne z równoległego połączenia przetwornika dynamicznego 600 ohm i elektrostatycznego (ile ohm, to można sobie wyliczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, Tobie o to chodzi. Tak, teraz łapię.

 

No niestety racja, to jeszcze trudniejsze bestie od wszelakich modeli 600 Ohm z tamtych lat. Też to właśnie było jednym z powodów, dla których odpuściłem ich temat. Tam generalnie trzeba byłoby podchodzić z końcówką mocy via adapter rezystorowy. Dopiero wtedy słuchawki dostają prawdziwego zastrzyku energii (dosłownie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności