Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

+1

 

K240 mają inaczej strojony sopran, acz reszta zakresów jest między nimi spójna. Na tą chwilę najważniejsze, że zweryfikowany został dobry produkt. Dwa egzemplarze, dwie (spójne) opinie. Pozostaje teraz czekać, aż pojawi się ich więcej, tj. aż Mass puści kolejnego dropa. Były już dwa, wszyscy przespali lub nie chcieli ryzykować, dostateczny to więc teraz kłopot że trzeba czekać w niepewności lub emejzonować.

 

PS. Czyli SHP9500 na sell? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS. Czyli SHP9500 na sell? :)

 

Prawdę mówiąć to sam nie wiem co z nimi zrobić. Słuchałem ich 4-5h max, potem odłożyłem na półkę i tak sobie leżą do dzisiaj. Bardzo przyjemne słuchawki, wygodne, równe sonicznie (może aż zbyt równe podobnie jak Senki HD600 - z zachowaniem wszelkich proporcji rzecz jasna). Ale nie moje granie, po prostu. Z jednej strony trochę mi szkoda ich sprzedawać bo cięzko je kupić, z drugiej i tak ich nie używam, a może kogoś innego by ucieszyły swoim graniem...I dlatego za jakiś czas pewnie wystawię je w Komisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przyznam się przeszkadzały skraje pasma, które poddawały się reszcie zakresów. Słuchawki owszem w swojej domenie równe, z tiltem do jasności, ale wciąż czegoś brakuje, pazura, też troszkę sceny. Dla osoby lubiącej jaśniejsze, normalne granie na pewno będą świetne i wygodne, ale mając taki sprzęt jak M220 i porównując łeb w łeb jakoś tak zachwyt nad nimi mi opadł. W M220 była jak sam pisałeś energia, angaż, tutaj zaś musiałem wpinać je pod Aune T1, aby tych cech się doszukać. A i tak był to nadal kontrast do wybuchowości, jaką emki serwują już z tranzystora. Cieszę się, że recenzji dokonałem przed przyjazdem AKG, bo i choć jeszcze nie jest opublikowana, to brzmienie oraz wrażenia z niego płynące mam już spisane. Inaczej obeszłyby się trochę smakiem po ocenie.


P.S. W sumie nie głupim pomysłem byłoby odmrozić z nich środki i zainwestować np. w kabel do Q701/M220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż o kablu myślę powoli nad jakimś zewnętrznym DAC'iem. tudzież lampą :)

 

BTW: na tle M220 SHP9500 wydają się po prostu szare, nijakie. Chyba, że mój tor nie potrafi wykrzesać z nich życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż o kablu myślę powoli nad jakimś zewnętrznym DAC'iem. tudzież lampą :)

 

BTW: na tle M220 SHP9500 wydają się po prostu szare, nijakie. Chyba, że mój tor nie potrafi wykrzesać z nich życia.

Przy lepszych klasowo słuchawkach, takie właśnie są. Ja nie zawaham się użyć określenia, że są "zmulone" od dołu do góry.

Co nie zmienia faktu, że wygoda, cena i to jak grają, czynią je łakomym kąskiem. Szczególnie dla kogoś kto ich nigdy nie porówna z czymś znacznie lepszym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi znów przechodzi po ostatnich testach :P

 

 

Bo okazało się, że ten super-hiper high-end nie jest taki hajendowy jak chcieliby jego producenci? ;) I że za ułamek kwoty, którą trzeba wydać za obecny flagowiec można mieć coś niewiele gorszego, a już na pewno bardziej angażującego i dającego ogromną frajdę ze słuchania muzyki?

 

@FeX

 

Ty trafiłeś z R70x, ja z M220 - obydwaj jesteśmy zadowoleni ze swojego króliczka.

 

Obydwaj za jakiś czas zaczniemy szukać innego. Ot, taka już ludzka natura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam znowu głód słuchawkowy przez was <_< .

 

Spróbować nie zaszkodzi. Co nas nie zabija to nas wzmocni, a nawet jeśli sprzęt się nie spodoba, to resell niekoniecznie będzie musiał oznaczać jakiekolwiek straty :).

Ja niestety swoich M220 nie sprzedaję - są za dobre z X1S do elektroniki. Bardzo dobra synergia, bardzo dobre brzmienie (dla mojego gustu po modach), warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich emek też nie sprzedam (no chyba, że naprawdę mnie finansowo przyciśnie/sytuacja życiowa zmusi mnie do tego).

 

Chodziło mi o to, że do żelaznego, słuchawkowego zestawu (Q701, DT990, M220, MOE) za jakiś czas dołączy pewnie kolejna para słuchawek, chociażby po to by się rozwijać. Poza tym nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie Thommie wygląda :)
Bardzo do myślenia dała mi ostatnia wycieczka do saudio. Dzięki temu spojrzałem nieco poza dostępny dla mnie horyzont. Pojawiły się nowe punkty zaczepienia :) Na forum jest wielu melomanów, którzy po prostu cieszą się muzyką i to jest część ich życia, pasja. Ja lubię posłuchać muzyki, ale nie okraszam tego jakoś specjalnie. Lepiej niech wszystko pozostanie tak, jak jest obecnie, bo to nie klocki dla mnie. Nie będę robił z siebie audiofila, którym nie jestem, wystarczą mi zabaweczki z poziomu budżetowego, przynajmniej do muzyki, której słucham nic więcej mi nie potrzeba.
Wielka szkoda, że nie da się kupić urządzenia zewnętrznego w cenie AIM SC808, grającego jak AIM SC808... byłoby to dla mnie mistrzostwo.

Żeby tak nie było OT.

 

Posłuchałem na spokojnie K702 i muszę stwierdzić, że słuchawki nieco mnie zawiodły. Porównując K702 (z pamięci) do K612Pro (które kiedyś miałem) te drugie zrobiły na mnie lepsze wrażenie, co przyczyniło się do sprzedaży DT990Pro. K612Pro wydają mi się nieco lepiej dociążone, równiejsze na średnicy i górze, bez takich sykliwości. Model K702 do mnie nie przemówił, a prawie go kupiłem :)

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja postanowiłem nie wychodzić poza ten tzw. "niższy hi-end" ;).

 

Wielka szkoda, że nie da się kupić urządzenia zewnętrznego w cenie AIM SC808, grającego jak AIM SC808... byłoby to dla mnie mistrzostwo.

 

Nie wszystko stracone. Może coś się w temacie ruszy, ale co i kiedy jeszcze nie wiem.

 

Ja swoich emek też nie sprzedam (no chyba, że naprawdę mnie finansowo przyciśnie/sytuacja życiowa zmusi mnie do tego).

 

Chodziło mi o to, że do żelaznego, słuchawkowego zestawu (Q701, DT990, M220, MOE) za jakiś czas dołączy pewnie kolejna para słuchawek, chociażby po to by się rozwijać. Poza tym nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej ;)

 

Masz już wtedy chyba tylko dwie opcje Tomku: K812 PRO / STAX, albo wintydże AKG. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurcze mam znowu głód słuchawkowy przez was <_< .

 

Spróbować nie zaszkodzi. Co nas nie zabija to nas wzmocni, a nawet jeśli sprzęt się nie spodoba, to resell niekoniecznie będzie musiał oznaczać jakiekolwiek straty :).

Ja niestety swoich M220 nie sprzedaję - są za dobre z X1S do elektroniki. Bardzo dobra synergia, bardzo dobre brzmienie (dla mojego gustu po modach), warto było.

 

Tak jak będzie okazja się do kogoś przyłączyć przy dropie to być może skorzystam. Nie stać mnie na hi-end słuchawkowy, ale też mnie wcale do zakupu nie ciągnie. Jak będzie okazja posłuchać to chętnie skorzystam z ciekawości, ale fakt że mam podobne przemyślenia jak FeX. Też nie jestem audiofilem, a raczej słuchawkowym entuzjastą.

 

 

Inna sprawa, że korci mnie jakiś zewnętrzny sprzęt typu Aune T1, X1S (na zdjęciach Evila wszytko tak dobrze się prezentuje). Ale coś w miarę uniwersalnego, i poniżej 1000zł, a najlepiej dużo poniżej tysiąca. :P

 

No ale nie można mieć wszystkiego.

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem chwilę czasu i założyłem na M220 pady od Taksów TS-671. Te, nazwijmy to "pseudowelury". I teraz tak:

 

1. +5 do wygody (no dobrze +10, bo oryginalne skórki AKG są niezbyt wygodne - przynajmniej przy moich, dość dużych uszach)

2. Kubo, po raz pierwszy kompletnie się z Tobą nie zgadzam (cóż, nie zawsze musimy się zgadzać ;) ) - M220 na "welurach" nijak się mają do DT900 Ed. Kompletnie dwie rózne szkoły grania. Rzecz jasna biorę poprawkę na to, że Ty założyłeś na emki te prawdziwe welury od Beyera, ja tylko ich chińską namiastkę Takstara. Poza tym porównywałeś je do 600 ohmowej wersji Ed, ja tylko do 250 ohm.

3. Kubo, kolejny raz zgodzę się z Tobą - welury "otwierają" te słuchawki. Brzmienie staje się bardziej klarowne, czyste (ale bez sybilzacji, tudzież "górki 11kHz") dość niebezpiecznie zbliżając się do... Q701. I to dobrze wysterowanych siedemsetjedynek. Siedemsetjedynek na torze który jest w stanie wydobyć z nich w odpowiedniej ilości ten bas (którego rzekomo nie mają - bzdura).

 

W "welurowych" M220 rozszerza się scena, zwiększa detaliczność... I zaczyna AKG w swojej pierwotnej formie - takiej, jaką sobie cenię najbardziej :)

 

Kubo, znamy się kilka latek, wiesz, że nigdy nie byłem zwolennikiem modowania słuchawek. Dla mnie mają grać tak, jak "fabryka dała", ale... No właśnie. Nie wiem kiedy założę firmowe pady od tych słuchawek. Nie wiem czy nie powędrują do pudełka - na wieczność. Jutro jeszcze wyciągnę te gąbki sprzed przetworników w muszlach - zobaczymy jak to zmieni ich brzmienie. I może jutro wrzucę fotki moich M220 - przed i po modzie. Ale nie obiecuję, zobaczę czy się wyrobię z czasem. I od razu uprzedzam: jeśli takowe wrzucę, to "strzelę" je Note'm - niestety moja trzyletnia cyfrówka (niezbyt wysokich lotów) epicko poległa z aparatem wbudowanym w mój telefon :| więc Kochani nie oczekujcie ode mnie jakości zdjęć które serwuje nam Evil na swoim blogu - nie ta półka, nie ten talent... Ot, materiał pogłądowy.

 

BTW: pady od Taksów 671 idealnie pasują do M220 (czyli do wszelkich odmian K240 pewnie też).

 

:)

 

 

edit: M220 na oryginalnych, skóropodobnych padach w rocku/metalu spisują się co najwyżej poprawnie. Na welurach już bardzo dobrze (Sting/Metallica Test - passed).

 

edit2: zauważyłem jeszcze jedną rzecz: tak na skórkach jak i na welurach M220 pokazują swoje prawdziwe oblicze. Czyli na słabo nagranych płytach wywalą wszelkie błędy w masteringu, aranżacji. Tak prosto na twarz. M220 Studio?

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kurcze mam znowu głód słuchawkowy przez was <_< .

Spróbować nie zaszkodzi. Co nas nie zabija to nas wzmocni, a nawet jeśli sprzęt się nie spodoba, to resell niekoniecznie będzie musiał oznaczać jakiekolwiek straty :).

Ja niestety swoich M220 nie sprzedaję - są za dobre z X1S do elektroniki. Bardzo dobra synergia, bardzo dobre brzmienie (dla mojego gustu po modach), warto było.

Tak jak będzie okazja się do kogoś przyłączyć przy dropie to być może skorzystam. Nie stać mnie na hi-end słuchawkowy, ale też mnie wcale do zakupu nie ciągnie. Jak będzie okazja posłuchać to chętnie skorzystam z ciekawości, ale fakt że mam podobne przemyślenia jak FeX. Też nie jestem audiofilem, a raczej słuchawkowym entuzjastą.

 

 

Inna sprawa, że korci mnie jakiś zewnętrzny sprzęt typu Aune T1, X1S (na zdjęciach Evila wszytko tak dobrze się prezentuje). Ale coś w miarę uniwersalnego, i poniżej 1000zł, a najlepiej dużo poniżej tysiąca.

 

No ale nie można mieć wszystkiego.

X1S to dwie półki wyżej od T1. Zwłaszcza z seryjną lampą. Słuchane łeb w łeb, bo obydwa rozważałem.

X1S wzorowo pędzi k551, k121 vintage, hd668b i synergizuje baaardzo z r70x. Jak będzie słabował to mam do niego klona, ale na razie w moim stadku wymagających brak. Polecam gorąco X1S.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdźmy ten hajp!

 

8c9b9a6944064a3c03eaa12dfaf46dfd.jpg

 

 

Kolejny...

 

 

I dlaczego mnie to nie dziwi?

 

:P

 

edit: to może tak mały hajp na M220 Pro? :>

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to sprawdźmy ten hajp!

 

8c9b9a6944064a3c03eaa12dfaf46dfd.jpg

 

Kolejny...

 

 

I dlaczego mnie to nie dziwi?

 

 

edit: to może tak mały hajp na M220 Pro? :>

Jak zrobić hype na niedostępny sprzęt Thomm? :) Myślisz, że bym nie kupił?

 

Tak, to SHL5905 z EURO RTV AGD. Podobają mi się, jeśli zagrają choć trochę podobnie, jak wyglądają to będzie fajnie :)

 

all999 daj znać, co sądzisz :)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to sprawdźmy ten hajp!8c9b9a6944064a3c03eaa12dfaf46dfd.jpg

 

 

Kolejny...

 

 

I dlaczego mnie to nie dziwi?

 

:P

 

edit: to może tak mały hajp na M220 Pro? :>

Proszę bardzo ? Gdzie kupić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Dlatego audio to niewdzięczna materia, ale tak jak słusznie zauważyłeś nie musimy się przecież zawsze zgadzać :). Ważne żebyśmy się wtedy zawsze szanowali, zwłaszcza gdy opinie są szczere, a nie sztucznie negujące wzajemnie dla samego faktu negacji i sprawienia przykrości. Także jak najbardziej proszę się ze mną nie zgadzać gdy słyszysz co innego niż ja :lol:.

Aczkolwiek:

  • TS671 vs EDT990V - zastosowałeś inne nausznice których niestety nie znam i nie wiem jak się sprawują. Nausznice to sprawa kluczowa dla AKG z tych serii i naprawdę nie bez powodu stosuję EDTki. Raz że mam je wygniecione, a w tylnej części głowy zregenerowane i wypchane pod identyczny profil, jak w K701. Dwa, że materiał, z jakiego są zrobione, również może delikatnie wpływać na efekt. Trzy, że perforacja pod nausznicą czynić może ogromną tym razem różnicę.
  • DT990 250 vs 600 - tego elementu jak sam zauważyłeś również nie możemy pominąć, bo i tu także punkty odniesienia troszkę się różnić będą. Ale to dobrze, bardzo dobrze.
  • wkładki - dla mnie po zastosowaniu EDT było góry ilościowo i całościowo delikatnie za dużo. Zastosowałem wkładkę perforowaną pod net padem i wyszło idealnie. Także to kolejna modyfikacja którą należy tu zaznaczyć.

Ad.3 I dlatego je tak zostawiłem. Spełniają wszystkie moje subiektywne i osobiste wymagania, "imitując" poprawione Q701 grające po prostu w nieco niższej klasie. Mam je w pracy pod X1S i w elektronice kompletnie nie narzekam. Świetnie uzupełniają się z używanymi do krytycznych odsłuchów i kontroli K240 DF.

 

Ja z kolei nie mam kompletnie oporów przed nieinwazyjnymi modyfikacjami. Każdy z nas słyszy inaczej i ma inne uszy, także producent tego uwzględnić nie może. Te drobne odchylenia mogą załatwić właśnie proste modyfikacje bazujące na zwykłych zjawiskach akustycznych. Chodzi przecież o maksymalną przyjemność z muzyki i posiadanej pary. Jedynie modele historyczne są dla mnie wyjątkiem - to jest świętość, tam ma być zasada "original or GTFO" :).


edit: M220 na oryginalnych, skóropodobnych padach w rocku/metalu spisują się co najwyżej poprawnie. Na welurach już bardzo dobrze (Sting/Metallica Test - passed).

 

edit2: zauważyłem jeszcze jedną rzecz: tak na skórkach jak i na welurach M220 pokazują swoje prawdziwe oblicze. Czyli na słabo nagranych płytach wywalą wszelkie błędy w masteringu, aranżacji. Tak prosto na twarz. M220 Studio?

 

Dla mnie było po prostu nieco za ciemno. Tzn. w zakresie kanonu świetnie i poprawnie, ale de gustibus porzuciłem m.in. właśnie dlatego stajnię Audeze, żeby zafundować sobie więcej światełka.

 

Nie, po prostu taki jest rodowód tych słuchawek i AKG nigdy się z tym nie kryło. Wszystkie K2 wykazują takie cechy, ale ich skala to naprawdę nic w porównaniu do K812, T1 Gen1/2, HD800. One i tak jeszcze dużo na moje uszy tolerują.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zrobić hype na niedostępny sprzęt Thomm? :) Myślisz, że bym nie kupił?

 

 

 

 

 

Na e-bay'u ludzie je sprzedają... W sumie sam nie wiem dlaczego - idioci jacyś, sprzedawać tak dobre słuchawki :| I to praktycznie po kosztach.

 

BTW: za jakiś czas się odezwę na PW i czasowo się wymienimy ok? - mam wielką ochotę posłuchać R70x, w zamian wyślę Ci Q701 albo M220 - ale te ostatnie już "zwelurowane", bo ten zabieg znacząco polepsza ich (już i tak stockowo dobre) brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę bardzo ? Gdzie kupić ? :)

 

 

Rzeczony e-bay?

 

@Lordzie

 

Na chwilę obecną widzę to tak: osłucham się ich trochę, jeszcze tak ze 2-3 tygodnie. Potem, w listopadzie pójdą do FeX'a (jeśli będzie je chciał), a potem mogą iść do Ciebie. Tak żeby gdzieś w grudniu do mnie wróciły.

 

Zdaję sobie sprawę z marginalnej wręcz ich dostępności w naszym kraju. Nie chwalę się tym, że je mam, więcej - ubolewam nad tym, że są właśnie praktycznie niedostępne. Bo to takie K240 ale bez ich wad. A na welurach to już w ogóle odjazd na maxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ok. Bardzo bedę wdzięczny.

 

A chwalić się trzeba , jak dobre są !!!

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ich na ebayu przynajmniej ja nie potrafię znaleźć :)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

 

 

Jeszcze tydzień temu były (bo nawet linka do ich aukcji wrzucałem - chodziły za ok. 90 dolców). Tak czy siak jakby coś to za 2-3 tygodnie chętnie puszczę mój egzemplarz w obieg.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności