Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie 120$. Do tego wysyłka do niemiec za 25$. Żeby z niemiec to ściągnąć mailboxem to 40zł. Troche sporo się robi. A jak jeszcze jakieś cła dojdą i Vaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że K550 wydzielili na K551 i K553. Z pierwszych zrobili portable (inny kabel), z drugich słuchawki pro (te same). Zważywszy na ilość "K500/K600/K700-podobnych słuchawek", to na K551 i K553 się raczej nie skończy :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają identycznie. Na head fi piszą, że są różnice w brzmieniu, bardziej wygładzona góra i więcej basu. Sam nie wiem co o tym myśleć, te zmiany brzmią jak relacja K702 do K7XX, te same zmiany, ale osiągnięte pewnie głównie padami. Czy tutaj jest inaczej zestrojony przetwornik? Tego nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają identycznie. Na head fi piszą, że są różnice w brzmieniu, bardziej wygładzona góra i więcej basu. Sam nie wiem co o tym myśleć, te zmiany brzmią jak relacja K702 do K7XX, te same zmiany, ale osiągnięte pewnie głównie padami. Czy tutaj jest inaczej zestrojony przetwornik? Tego nikt nie wie.

To z tego opisu wynika, że zrobili kolejne k551 (bo one jednak troszeczkę własnie te parametry miały podciągnięte w stosunku do "łysych" k550). Nie rozumiem już kompletnie. Za to cieszę się, że kontynuują genialny skądinąd model. Dla mnie ta konstrukcja, podobnie jak k121/240/601/701 powinna być powielana w późniejszych modelach. Pady również. Dziwi mnie tylko porzucenie 550. Ape cóż - marketing. Brakuje jeszcze tylko oczojebnych, zielonych Quinsowych (na pewno sensowniejszy to byłby ruch niż z badziewnymi q460).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyglądają identycznie. Na head fi piszą, że są różnice w brzmieniu, bardziej wygładzona góra i więcej basu. Sam nie wiem co o tym myśleć, te zmiany brzmią jak relacja K702 do K7XX, te same zmiany, ale osiągnięte pewnie głównie padami. Czy tutaj jest inaczej zestrojony przetwornik? Tego nikt nie wie.

To z tego opisu wynika, że zrobili kolejne k551 (bo one jednak troszeczkę własnie te parametry miały podciągnięte w stosunku do "łysych" k550). Nie rozumiem już kompletnie. Za to cieszę się, że kontynuują genialny skądinąd model. Dla mnie ta konstrukcja, podobnie jak k121/240/601/701 powinna być powielana w późniejszych modelach. Pady również. Dziwi mnie tylko porzucenie 550. Ape cóż - marketing. Brakuje jeszcze tylko oczojebnych, zielonych Quinsowych (na pewno sensowniejszy to byłby ruch niż z badziewnymi q460).

 

 

 

Wyglądają identycznie. Na head fi piszą, że są różnice w brzmieniu, bardziej wygładzona góra i więcej basu. Sam nie wiem co o tym myśleć, te zmiany brzmią jak relacja K702 do K7XX, te same zmiany, ale osiągnięte pewnie głównie padami. Czy tutaj jest inaczej zestrojony przetwornik? Tego nikt nie wie.

To z tego opisu wynika, że zrobili kolejne k551 (bo one jednak troszeczkę własnie te parametry miały podciągnięte w stosunku do "łysych" k550). Nie rozumiem już kompletnie. Za to cieszę się, że kontynuują genialny skądinąd model. Dla mnie ta konstrukcja, podobnie jak k121/240/601/701 powinna być powielana w późniejszych modelach. Pady również. Dziwi mnie tylko porzucenie 550. Ape cóż - marketing. Brakuje jeszcze tylko oczojebnych, zielonych Quinsowych (na pewno sensowniejszy to byłby ruch niż z badziewnymi q460).

 

O nie Przyjacielu, za takie "ruchy" to ja dziekuje :D.

 

@down

Aaa.. to spoko... byle sie nie podpisal pod zielonymi :D.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Dziś ja dołączam do klubu AKG z modelem k550 (Skusiła mnie cena 200 zł za idalny stan). Jak dotąd posiadałem A Jays One i Superlux HD681. Przyznam szczerze, że pierwszy konktakt słuchowy z tym modelem trochę mnie załamał. Brakowało mi trochę basu ale po 2 dniach zakładając Superluxy i AKG stwierdzam, że ten bas nie dosyć ze jest to jest dużo bardziej ciekawy niż w SL a zdecydowanie dało się to odczuć przy większym poziomie głośności, bas po prostu miał swoje miejsce i wysoką kulturę. Jeśli chodzi o resztę pasma to powiem tak : słuchać wiele.

Edytowane przez djrattler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumtree uk - 35 funtow - Czasem idzie takie smaczki znaleźć. Nie ująłem jeszcze jednego małego problemu a mianowicie spadających słuchawek. Mam małą głowę i trochę przy gwałtowniejszym ruchu mi się zsuwają - Słuchawki mam na 1. Nie jest to jakiś potężny problem ale mogły by leżeć na głowie solidniej.(zastanawiam się na jakie głowy te słuchwki były projektowne skoro 1 jest dla mnie jednak za luźna a nie mówiąć już o 12)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam duży łeb i słucham na złożonych do oporu. To po pierwsze. Po drugie jak skręcisz muszle do przodu to się będą lepiej trzymać. Po trzecie można spróbować dogiąć pałąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dziś ja dołączam do klubu AKG z modelem k550 (Skusiła mnie cena 200 zł za idalny stan). Jak dotąd posiadałem A Jays One i Superlux HD681. Przyznam szczerze, że pierwszy konktakt słuchowy z tym modelem trochę mnie załamał. Brakowało mi trochę basu ale po 2 dniach zakładając Superluxy i AKG stwierdzam, że ten bas nie dosyć ze jest to jest dużo bardziej ciekawy niż w SL a zdecydowanie dało się to odczuć przy większym poziomie głośności, bas po prostu miał swoje miejsce i wysoką kulturę. Jeśli chodzi o resztę pasma to powiem tak : słuchać wiele.

 

A to wybolduję, bo bardzo rozsądne podejście : "Brakowało mi trochę basu ale po 2 dniach zakładając Superluxy i AKG stwierdzam, że ten bas nie dosyć ze jest to jest dużo bardziej ciekawy niż w SL a zdecydowanie dało się to odczuć przy większym poziomie głośności, bas po prostu miał swoje miejsce i wysoką kulturę. Jeśli chodzi o resztę pasma to powiem tak : słuchać wiele."

 

Ludzie nie dają swojej makówce czasu na adaptację i po krótkich odsłuchach sprzedają fajne słuchawki ...

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam duży łeb i słucham na złożonych do oporu. To po pierwsze. Po drugie jak skręcisz muszle do przodu to się będą lepiej trzymać. Po trzecie można spróbować dogiąć pałąk.

 

Trochę się boję dogiąć nic nie pęknie - testowane ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka - doginałem na szklance. Przyłożyłem szklankę do wewnętrznej części pałąka, a na zewnętrznej części zamykałem dłoń, żeby pałąk się "przytulił" do szklanki. Trochę to zajęło, ale było bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajki wyszli :)

Tak - szklanka gruba z ciemnobrązowego, nietłukącego szkła. Można dla bezpieczeństwa jeszcze zalać cementem

A tak na poważnie - zsuń pałąk do zera i załóż. Po założeniu przekręć muszle do przodu - będzie pozytywnie i dla sceny i dla trzymania się słuchawek na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lajki wyszli :)

Tak - szklanka gruba z ciemnobrązowego, nietłukącego szkła. Można dla bezpieczeństwa jeszcze zalać cementem

A tak na poważnie - zsuń pałąk do zera i załóż. Po założeniu przekręć muszle do przodu - będzie pozytywnie i dla sceny i dla trzymania się słuchawek na głowie.

Hmm... dziwna rada musze przyznac, Wy jeszcze macie jakies pole do popisu, odnosnie ustawienia muszli w K550? Ja np. mam problem z uzyskaniem dobrego seala,

a co dopiero ustawienia wzgledem preferencji :huh:.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zsuniętym pałąku i przekręceniu muszli o kilka stopni do przodu seal jest optymalny i potrafią zawibrować na głowie jak, nie przymierzając, denony d600. Ja mówię o K551 po rekablu i modzie Perula (wytłumienie góry płatkiem, plus wytłumienie muszli włokniną). Nie zmienia to faktu, że seal z zsuniętym pałąkiem łapię wzorowo. Przy rozsunięciu go jest trudniej, bo one są faktycznie luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności