Skocz do zawartości

xDuoo X3 - Rockbox


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja bardzo prosta, ustawień mnóstwo. Wcześniej nie miałem do czynienia z rockboxem ale udało mi się w miarę szybko poustawiać naistotniejsze rzeczy i jest git. Tylko jedno mnie wkurza... minusowy wskaźnik głośności. Jak podgłaśniam to wartość się zmniejsza. Irytujące.

Skala w RB oznacza cos w stylu "ile dB przycisza do poziomu 0", więc technicznie jest bardziej ścisła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to miało być takie pro ale... jest dziwne ;)

 

Edit: Po 2 dniach mogę napisać, że grajek wymiata :) Trochę obawiałem się szumów ale jest naprawdę spoko. Przyciski niby chaotycznie porozrzucane ale okazało się, że takie ułożenie jest dla mnie całkiem naturalne. Rockbox śmiga aż miło. Z IT03 tworzy fajny duet :)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jestem dość świeżym użytkownikiem xduoo udało mi się go jeszcze wyrwać za 314 przy niskim dolarze z ebay :).

Na razie słucham z monk+ oraz Jamo wEAR in20m (Klipsch Image = jamo wEAR In) -pewnie nie pokazują pełnych możliwości xduoo.

Co byście polecili o podobnym charakterze: przestrzenne, rozdzielcze-szczegółowe, równe ?

Urbanfany, Remax RD800, Vivo xe800, Senfer DT2, DT2+ ?

 

Zauważyłem że ktoś pisał o odinstalowaniu Rockbox, może ktoś już to pisał, przypadkiem odkryłem że Xduoo uruchomiony z włączoną blokadą

uruchamia się w oryginalnym systemie - 2in1.

Blokadą można wybierać system !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zauważyłem że ktoś pisał o odinstalowaniu Rockbox, może ktoś już to pisał, przypadkiem odkryłem że Xduoo uruchomiony z włączoną blokadą

uruchamia się w oryginalnym systemie - 2in1.

Blokadą można wybierać system !

Tak wiemy, odinstalowanie też jest banalne i bezproblemowe, jeśliby ktoś potrzebował przy sprzedaży nieświadomemu kupującemu, który by się bał tego jakiegoś rockboxa, wszystko jest na stronie rockbox x3.

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedna rzecz, jaką bym chciał jeszcze w RB to odtwarzanie w trakcie ładowania - teraz się nie da niestety.

 

 

Nieprawda. Wystarczy przytrzymać którykolwiek przycisk (oprócz Option) podczas podłączania USB do kompa. Aku się ładuję i można słuchać muzyki na Rockboxie.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kilka dni RB i zauważyłem, że nie mam możliwości przeskoczyć z utworu na utwór. Jest tylko przewijanie, które można sobie różnie ustawić. Nie znalazłem w opcjach nic takiego, co umożliwiłoby mi przywrócenie tej funkcji. Czy w RB jest to na stałe wyłączone? Czy też jednak coś przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie problem z poprawnym wskazywaniem poziomu baterii na RB? najpierw bardzo szybko spada jej poziom, powiedzmy koło 10-12 procent spadek zwalnia i te pozostałe 10% trzyma nieproporcjonalnie długo. Dzieje się tak niezależnie od tego, jaką pojemność baterii ustawię w ustawieniach RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nabyłem X3, RB zainstalowany, gra i hula wsio :)
Aczkolwiek jedno pytanie mam. Przy uruchamianiu i bodaj wyłączaniu też słychać takie pyknięcie - nie w słuchawkach, pyka w środku grajka. To normalny dźwięk załączania wehikułu czy niepokoić się?

Zacząłem dziś rano słuchać, na razie po 2 godzinach słuchania RB pokazuje 84% baterii - przy liniowej aproksymacji mam 10-11 h. Tyle by mnie w pełni satysfakcjonowało :)
Skurczybyk mocny jest - z iPoda czy ihifi 770 słuchałem w pracy na poziomie -25 do -20 dB, na X3 w pracy na -35 słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, raz nie słyszałem pyknięcia i RB sypnął jakimś kernel errorem albo innym ustrojstwem, już nie pamiętam :P
Przed premierą śmiałem się z układu klawiszy, a jest przewygodny w obsłudze.

Generalnie super grajek, tylko przełącznik HOLD trochę luzu ma i lata :) Ale chyba zostanie ze mną na dłużej, mniejszy od iPoda, nie ma strachu przy upadkach, gra super.

W weekend będę miał okazję go na jakichś dokach posprawdzać - może uda mi się znaleźć doki, które nie męczą mnie po 3 minutach w uszach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem Video góra mniej zimna taka, ładnie rozciągnięta i bardziej zaokrąglona nieco, mniej sybilantów niż iPod.
Więcej mocy rzutuje głównie na dole, ilościowo i z charakteru względnie podobnie - szybki, sprężysty bas - w X3 wydaje mi się, że kapkę niżej zejść potrafi.
X3 gra bardziej zadziornie, średnica bardziej dociążona jest, w ciężkim graniu fajnie współgra z basem.

Między Video a X3 różnice są raczej niewielkie, Video chyba bardziej przestrzennie gra, ale mniej dynamicznie.
X1II miał więcej kopa z dołu ilościowo na pewno, ziemia drżała, ale znów X3 resztę pasm chyba fajniej oddaje.

ihifi770 wydaje się grać bardziej miękko z jakby ciut przygaszoną górą - jakby się tam coś dusiło lekko.

M50x na padach z HM5 grają jaśniej niż fabrycznie, w Video trzeba było do kompensować w EQ. W X3 co najwyżej podbiję lekko bas do poziomu stockowych padów.
Też należy pamiętać, że te ATH nie są super czułe i wybredne, więc jadąc tramwajem w głośnym mieście nie usłyszę różnic między iPodem czy Xduoo, podobny charakter grania mają z moimi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertos

zalezy co podepniesz do video i x3, zalezy co wolisz uslyszec, zalezy czy chcesz robic kanapke (imod) czy portable,troche tych czynnikow jest

 

no i przepraszam,ze sie wtryniam w pytanie do kolegi @bachankas . :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności