Skocz do zawartości

xDuoo X3 - Rockbox


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne wrażenia po testach.

 

Plusy:

1. Soft działa wyraźnie szybciej. Interakcja z użytkownikiem dużo lepsza niż na sofcie od xDuoo.

2. Ogrom opcji do których RB Nas już wcześniej przyzwyczaiło,

 

Minusy

1. Prebuffer wolny -> podobno problemem nie jest samo działanie prebuffera a słaby odczyt z karty micro SD,

2. Brak OGG,

3. X3 się mocno grzeje na RB. Ciężko mi wyjaśnić taką przypadłość ale taki efekt uboczny dyskwalifikuje RB na X3,

4. Bateria leci dużo szybciej, a efektem tego jest to co opisałem wyżej.

 

Moja, subiektywna ocena: soft na ten moment jest nieużytkowalny. Zajeżdża baterię w tempie błyskawicznym, przegrzewa urządzenie co w efekcie skraca jego żywotność.

Na ten moment SUBIEKTYWNIE, nie polecam RB na X3. Tak skonstruowany soft to proszenie się o kłopoty.

U mnie wrócił soft od X3 i chyba długo nie zanosi się na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wrażenia po testach.

 

Plusy:

1. Soft działa wyraźnie szybciej. Interakcja z użytkownikiem dużo lepsza niż na sofcie od xDuoo.

2. Ogrom opcji do których RB Nas już wcześniej przyzwyczaiło,

 

Minusy

1. Prebuffer wolny -> podobno problemem nie jest samo działanie prebuffera a słaby odczyt z karty micro SD,

2. Brak OGG,

3. X3 się mocno grzeje na RB. Ciężko mi wyjaśnić taką przypadłość ale taki efekt uboczny dyskwalifikuje RB na X3,

4. Bateria leci dużo szybciej, a efektem tego jest to co opisałem wyżej.

 

Moja, subiektywna ocena: soft na ten moment jest nieużytkowalny. Zajeżdża baterię w tempie błyskawicznym, przegrzewa urządzenie co w efekcie skraca jego żywotność.

Na ten moment SUBIEKTYWNIE, nie polecam RB na X3. Tak skonstruowany soft to proszenie się o kłopoty.

U mnie wrócił soft od X3 i chyba długo nie zanosi się na zmiany.

Ja jeszcze nie wgrywałem RB. I chyba dobrze, zważyszy na powyższe opinie @Pudel.

 

Zastanawia mnie jednak przyszłość tego softu na X3. XVortex zajął się nowym urządzeniem http://xvtx.ru/rockbox/index.htm więc pewnie nie będzie stanie poświęcać tyle czasu xDuoo. Jeśli w ogóle zamierza mu jeszcze poświęcać czas. Bo nie zdziwię się, jeśli jego praca miała polegać jedynie na napisaniu podstaw do obsługi tego, w co grajek został wyposażony, a już szczegóły pozostawia dla developerów Rockboxa, na których wsparcie liczy (zresztą, nie tylko on :)). A czy ich to zainteresuje to już inna kwestia... miejmy jednak nadzieję, że już wkrótce pojawi się "oficjalny" rockbox.

Kontaktował się może ktoś z samym Xduoo ws. nowego softu? Bo ja próbowałem, ale odpowiedzi nie uzyskałem :(

Edytowane przez szop_pracz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktował się może ktoś z samym Xduoo ws. nowego softu? Bo ja próbowałem, ale odpowiedzi nie uzyskałem :(

Nie dziw się, że nie dostałeś. Dostają minimum kilkadziesiąt takich samych zapytań dziennie więc już większości nawet nie czytają.

 

Prace trwają i nie długo ma się ukazać nowy firmware. Daty jednak nikt nie poda konkretnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz drugi od ośmiu lat :-)

Do napisania postu skłoniły mnie słowa krytyki po adresem rockboxa na xduoo. Jedyną jego wadą może być brak obsługi niektórych plików(np.OGG).

Jeśli ktoś ma płytotekę we flacach te niech śmiało instaluje.Nie zauważyłem tych minusów jak kolega Pudel. Prebuffer to 3-4s i w porównaniu do przerw między utworami jakie są w oryginalnym sofcie zupełnie nie przeszkadza. Grzeje się tylko w kieszeni,zręsztą identycznie jak na oryginalnym sofcie.Bateria trzyma ponad 10 godzin,słucham flaców na poziomie głośności 65-75%.Biorąc pod uwagę plusy jakie daje Rockbox (wielkie dzięki Vortex),nie mam żadnych wątpliwości że warto go zainstalować.Chciałem dodać zdjęcie z czasem działania mojego xduoo,ale nie wiem jak.

Pozdrawiam wszystkich kochających muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz drugi od ośmiu lat :-)

Do napisania postu skłoniły mnie słowa krytyki po adresem rockboxa na xduoo. Jedyną jego wadą może być brak obsługi niektórych plików(np.OGG).

Jeśli ktoś ma płytotekę we flacach te niech śmiało instaluje.Nie zauważyłem tych minusów jak kolega Pudel. Prebuffer to 3-4s i w porównaniu do przerw między utworami jakie są w oryginalnym sofcie zupełnie nie przeszkadza. Grzeje się tylko w kieszeni,zręsztą identycznie jak na oryginalnym sofcie.Bateria trzyma ponad 10 godzin,słucham flaców na poziomie głośności 65-75%.Biorąc pod uwagę plusy jakie daje Rockbox (wielkie dzięki Vortex),nie mam żadnych wątpliwości że warto go zainstalować.Chciałem dodać zdjęcie z czasem działania mojego xduoo,ale nie wiem jak.

Pozdrawiam wszystkich kochających muzykę.

A jak oceniłbyś różnice w dźwięku między oryginalnym softem a rockboxem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam po raz drugi od ośmiu lat :-)

Do napisania postu skłoniły mnie słowa krytyki po adresem rockboxa na xduoo. Jedyną jego wadą może być brak obsługi niektórych plików(np.OGG).

Jeśli ktoś ma płytotekę we flacach te niech śmiało instaluje.Nie zauważyłem tych minusów jak kolega Pudel. Prebuffer to 3-4s i w porównaniu do przerw między utworami jakie są w oryginalnym sofcie zupełnie nie przeszkadza. Grzeje się tylko w kieszeni,zręsztą identycznie jak na oryginalnym sofcie.Bateria trzyma ponad 10 godzin,słucham flaców na poziomie głośności 65-75%.Biorąc pod uwagę plusy jakie daje Rockbox (wielkie dzięki Vortex),nie mam żadnych wątpliwości że warto go zainstalować.Chciałem dodać zdjęcie z czasem działania mojego xduoo,ale nie wiem jak.

Pozdrawiam wszystkich kochających muzykę.

A jak oceniłbyś różnice w dźwięku między oryginalnym softem a rockboxem?

 

Ja nie słyszę różnicy,jest dobrze i tu i tu.Słucham dużo albumów w których nie ma pauz między utworami(m.in.Pink Floyd) i powiem szczerze że po paru dniach żałowałem że kupiłem xduoo, po instalacji Rockboxa jest to zupełnie inny odtwarzacz.Trochę bałem się instalacji,ale jest banalnie łatwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze przy rb jest fakt mnogości różnorakich ustawień audio. Pozatym możliwość zmiany tematu, może nie istotna z punktu widzenia audio ale strasznie mnie rajcuje :)

Również nie zauważyłem jakiś większych problemów poza oczywiście ogg, ale ja osobiście nie pamietam, żebym miał na karcie cuś takiego kiedykolwiek. Moge jednak zrozumieć problem gdy ma się całą kolekcje :] Żywotność baterii raczej standardowa. Dodam, że mam wrzuconą wersje z 18.04

 

Tak na marginesie, ciekawe jest, że wzrosło nawet zainteresowanie ze strony oficialnej ekipy rb, była nawet mała spinka ale teraz widzę, że oficjalnie kod upubliczniony,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze przy rb jest fakt mnogości różnorakich ustawień audio. Pozatym możliwość zmiany tematu, może nie istotna z punktu widzenia audio ale strasznie mnie rajcuje :)

Również nie zauważyłem jakiś większych problemów poza oczywiście ogg, ale ja osobiście nie pamietam, żebym miał na karcie cuś takiego kiedykolwiek. Moge jednak zrozumieć problem gdy ma się całą kolekcje :] Żywotność baterii raczej standardowa. Dodam, że mam wrzuconą wersje z 18.04

 

Tak na marginesie, ciekawe jest, że wzrosło nawet zainteresowanie ze strony oficialnej ekipy rb, była nawet mała spinka ale teraz widzę, że oficjalnie kod upubliczniony,

Zgadzam się w 100%,a poza tematem dzięki za mojego playerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze przy rb jest fakt mnogości różnorakich ustawień audio. Pozatym możliwość zmiany tematu, może nie istotna z punktu widzenia audio ale strasznie mnie rajcuje :)

Również nie zauważyłem jakiś większych problemów poza oczywiście ogg, ale ja osobiście nie pamietam, żebym miał na karcie cuś takiego kiedykolwiek. Moge jednak zrozumieć problem gdy ma się całą kolekcje :] Żywotność baterii raczej standardowa. Dodam, że mam wrzuconą wersje z 18.04

 

Tak na marginesie, ciekawe jest, że wzrosło nawet zainteresowanie ze strony oficialnej ekipy rb, była nawet mała spinka ale teraz widzę, że oficjalnie kod upubliczniony,

 

To hmm, odpal na RB sobie muzykę, puść na kilka h i wsadź do kieszeni. Player się zagotuje wręcz. Nie wykluczam, że błąd pojawił się tylko u mnie ale zawsze każdą nową wersję RB wgrywałem całościowo (cały folder leciał na nowo).

Mam na ten moment niemiłe wspomnienia. Poczekam do okresu po wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najważniejsze przy rb jest fakt mnogości różnorakich ustawień audio. Pozatym możliwość zmiany tematu, może nie istotna z punktu widzenia audio ale strasznie mnie rajcuje :)

Również nie zauważyłem jakiś większych problemów poza oczywiście ogg, ale ja osobiście nie pamietam, żebym miał na karcie cuś takiego kiedykolwiek. Moge jednak zrozumieć problem gdy ma się całą kolekcje :] Żywotność baterii raczej standardowa. Dodam, że mam wrzuconą wersje z 18.04

 

Tak na marginesie, ciekawe jest, że wzrosło nawet zainteresowanie ze strony oficialnej ekipy rb, była nawet mała spinka ale teraz widzę, że oficjalnie kod upubliczniony,

 

To hmm, odpal na RB sobie muzykę, puść na kilka h i wsadź do kieszeni. Player się zagotuje wręcz. Nie wykluczam, że błąd pojawił się tylko u mnie ale zawsze każdą nową wersję RB wgrywałem całościowo (cały folder leciał na nowo).

Mam na ten moment niemiłe wspomnienia. Poczekam do okresu po wakacjach.

 

 

Trudno mi się odnieść gdyż na dłużej to leci u mnie x3 podpięte w samochodzie a na codzień długość słuchania to maks około 1h. Nikt jednak nie potwierdzał mi takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rb jest ustawiona domyślnie pojemność baterii 2000 - zostawić tak, czy może lepiej zmienić na 1500 (tyle podaje producent)?

ja zmieniłem na 1500,ładuje się do 100%(dosyć długo) i bateria trzyma ok.11h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj sprawdziłem,wydaje mi się że wiarygodnie problem "grzania" się X3 na RB.Ponad półtorej godziny w kieszeni spodni, z muzyką we flakach,z poziomem głośności 75%.Po wyjęciu zmierzyłem temperaturę termometrem bezprzewodowym i okazało się że ma 36 stopni(zdrowy!).Aluminiowa obudowa nagrzewa się od naszego ciała,a dłonie są troszkę chłodniejsze i stąd to wrażenie.

Edytowane przez paka_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moi drodzy, czas mija, X3 gra sobie dalej. A RB wręcz umarło...

Nikt tego nie rozwija, ogg nie odtwarza.

Ale tak całkiem serio. Projekt wręcz upadł. I to po stronie pasjonatów RB jak i po stronie producenta.

Ktoś kto stworzył RB uciekł od jego rozwijania. Umiem to zrozumieć. Za free nikt nie chce pracować. Ale producent soft olał.

Od wyjścia wersji 1.1 nic się nie dzieje a miło byłoby gdyby pewne funkcjonalności dodano o które proszono x razy.

Staram się zrozumieć że nic nie pojawia się ot tak, ale widać że firma dalej zarabia a o klienta dba słabo.

To trochę smutne.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak usunąc rockboxa ?, próbowałem poniższej metody , nie działa .

To uninstall Rockbox and install Stock firmware please:

1) Download update-back-to-stock.zip to the root of the micro SD-card and rename it to update.zip;
2) Switch to original firmware and run firmware update;
3) Good luck with Stock firmware!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plik wrzucasz na pierwszą kartę. Zmieniasz nazwę na update.zip. Uruchamiasz firmware od xduoo i wykonujesz upgrade. Działa bo sam to robiłem.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dla mnie było bardzo użyteczne. Poza szczegółowym (graficznym, wielopasmowym) jest też prostsze bass/treble i jego najczęściej używałem, bardzo dobrze działa. Wiadomo, że będzie tym mniej przydatne, im bardziej dopasowane pod siebie/uniwersalne słuchawki posiadasz.

 

Poza tym takie rzeczy jak obsługa biblioteki (dla mnie super, bo pliki i tak zawsze taguję, z porządkowaniem folderów gorzej) czy gapless też nie do pogardzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wgrałem RB 161218.zip czyli chyba wersja sprzed paru dni?

 

Instalacja bardzo prosta, ustawień mnóstwo. Wcześniej nie miałem do czynienia z rockboxem ale udało mi się w miarę szybko poustawiać naistotniejsze rzeczy i jest git. Tylko jedno mnie wkurza... minusowy wskaźnik głośności. Jak podgłaśniam to wartość się zmniejsza. Irytujące.

 

Natomiast to co najważniejsze czyli EQ nawet w wersji Bass/treble działa wyśmienicie. Po drobnej korekcie X3 świetnie współpracuje z IT03 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności