Skocz do zawartości

xDuoo X3 - Rockbox


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, wszystko się odbyło "normalnie".

Jedyne odstępstwo od przepisu (podanego na stronie http://xvtx.ru/rockbox/manual.htm) jakie zrobiłem, to instalacja sterowników do "JZ4760 USB Boot Device" przed uruchomieniem skryptu Flash_Rockbox.bat (żeby skrypt nie czekał na długie Windowsowe wyszukiwanie sterowników "online").

Sterowniki (64-bit) zainstalowałem ze ściągniętego pliku rockbox-bootloader-d312ba8M-160316.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ po wgraniu RB zostaje oryginalny firmware to można w miarę łatwo zrobić sobie porównanie.

Na moje niewprawne ucho dzwięk z RB jest bardziej jędrny, dynamiczny - ale nie jest to duża różnica, oczywista od pierwszych chwil odsłuchu.

Gapless jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie: czy mogę sobie wziąć jedną kartę SD (jakieś 4 GB powiedzmy), wgrać na nią RB a w drugim slocie trzymać 64GB do muzyki? I czy po wyjęciu karty 4GB powróce od razu do oryginalnego systemu? Jeśli tak będzie, to może nawet się pobawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowany na karcie RB to tylko pojedynczy katalog ".rockbox".

Zajmuje 26 MB (dwadzieścia sześć megabajtów), więc zupełnie nie ma potrzeby dedykowania dla niego oddzielnej karty microSD.

 

xDuoo z zainstalowanym RB działa tak:

- jeśli włączymy odtwarzacz przyciskiem "power" to (zmodyfikowany podczas instalacji RB) bootloader uruchomi Rockbox-a z karty microSD (z katalogu ".rockbox")

- jeśli przed włączeniem odtwarzacza najpierw ustawimy blokadę przycisków (suwakiem) i dopiero wtedy przyciśniemy przycisk "power" to zmodyfikowany bootloader uruchomi oryginalny firmware (który wciąż jest w pamięci flash xDuoo)

Oczywiście od razu po uruchomieniu oryginalnego firmware możemy wyłączyć suwakiem blokadę przycisków.

 

EQ nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam Win 10 Pro 64x i nie ma opcji, żeby zflashować X3 z tego systemu, jednak z virtualboxa z win7 64x idzie bez najmniejszego problemu, jedyne czego potrzebujemy to w sumie tylko iso windowsa 7 :D

 

 

Jakby ktoś był chętny to udostępnie gotowy wirtualny dysk z wszystkim co potrzebne i jakąś prostą instrukcję dla zielonych, bo jest jeden haczyk (trzeba włączyć obsługę USB 2.0)

 

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam Win 10 Pro 64x i nie ma opcji, żeby zflashować X3 z tego systemu, jednak z virtualboxa z win7 64x idzie bez najmniejszego problemu, jedyne czego potrzebujemy to w sumie tylko iso windowsa 7 :D

 

 

Jakby ktoś był chętny to udostępnie gotowy wirtualny dysk z wszystkim co potrzebne i jakąś prostą instrukcję dla zielonych, bo jest jeden haczyk (trzeba włączyć obsługę USB 2.0)

 

 

Pozdrawiam :D

To biorąc pod uwagę Twoje spostrzeżenia i moje problemy z innym układem audio, okazuje się że gdzieś za całe zło odpowiada kontroler USB 3.0, który na wielu płytach jest tworem z kosmosu.

AMD pakuje tak dziwne kontrolery do swoich płyt, że głowa mała. Większość softu na rynku nie chce czytać ich zabawek obsługujących USB 3.0 a co dopiero SATA...

Jak ktoś jest na siłach i ma ochotę się pobawić to proponuję by w biosie odszukać opcje dotyczące USB i zmienić wsparcie na poziom USB 2.0 i spróbować wgrywania firmware od nowa.

Na stwierdzenia o to że płyta ma i 2.0 i 3.0 odpowiadam, że i owszem płyty tak mają ale wspiera je jeden chipset i potrafią ustawienia do 3.0 rzutować na 2.0.

 

Mam do Was pytanie. Bo może i w tym też siedzi problem. Po podłączeniu urządzenia do PC, w menedżerze urządzeń pojawia Wam się nowe urządzenie czy nie?

Programowanie układów TI czy tego co tam siedzi w X3 wymaga tylko komunikacji po USB a nie sterowników z kosmosu od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komputer na AMD i pod USB 3.0 X3 się tylko ładuje, nie widzi połączenia z komputerem. Pod 2.0 jest wszystko elegancko :D Tak więc zapewne to problem jak mówisz, kontrolera. A niestety nie mam w domu komputera na intelu i USB 3.0 :C

 

 

Edit:

 

Co do Rocboxa: żadnego wyłączania, tematy i czcionki działają, multiboot i ładowanie pod RB też bez problemu

 

Edit2:

 

Win10 x64:

 

podłączenie normalnie pokazuje tylko "Ingenic File-Stor Gadget USB Device" w "stacje dysków" a przez RB "Rockbox Internal Storage USB Device"

w trybie serwisowym "USB boot driver for JZ47XX(2013)" w "ingenic usb boot class"

Edytowane przez MajsterKlepka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGG Ci działa?

 

Dzięki za Twoje spostrzeżenia. Ja mam peceta w pełni na intelu.

Na 2.0 wstaje normalnie w trybie serwisowym, na 3.0 mam to samo.

Z tym że ja już kiedyś instalowałem stery do ingenic'a. System Windows 7 x64.

 

Apropo kapryśności. Jeżeli na wirtualce działa coś co nie działa na systemie podstawowym to oznacza, że problem leży w sterownikach w systemie matce. Niestety Windows pod tym względem potrafi pokazać środkowy palec. Wtedy trzeba zmusić system i ręcznie wszystko wskazywać.


To ja się tak dorzucę do tego całego worka z RB.

Soft wgrałem na Windows 7 x64, z tym że zaznaczam że sterowniki do urządzenia wskazałem już kiedyś ręcznie.

 

Problemy:

1. Nie działa OGG (!),

2. Kontrast/jasność obrazu jest niższa wg mnie niż na sofcie od xDuoo. Szczególnie widoczne jak coś w ekran poświeci,

3. Buforowanie utworów -> bug jest irytujący bo od startu piosenki do jej zagrania mija kilka sekund. Kilka następnych przełącza się ok a kolejne znów się buforują. Po jakiego grzyba? Nie wiem... (efekt widać w menu debugowania jak kolejka PCM się zapełnia)

4. Komputer widzi tylko jedna kartę SD,

 

Na plus:

1. Gapless,

2. EQ,

3. Sporo funkcji dźwiękowych, których mnie osobiście brakowało, jak poszerzenie bazy stereo czy proste obniżenie/podwyższenie tonów.

 

Nie jestem w stanie skomentować jak z baterią choć kilka godzin grania nie zjadło jej bardziej niż soft xDuoo
Jak to zawsze z RB jest problem z wykrywaniem na PC karty pamięci. Prześladowało mnie to przy Sandisku ClipZip, prześladuje i tutaj. W sumie to dla mnie żaden problem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tylko zaktualizowałem. Nie tykałem za bardzo wydania z dzisiaj. Jedynie sprawdziłem czy działa OGG.

Zawiodłem się bo dalej nie działa...

Nie wiem gdzie leży problem. Ale widzę, że Twórca skupił się zupełnie na czymś innym a cały wątek na player.ru zamienił się w płacze z problemami z instalacją sterów od Ingenic plus propozycje zmian w sofcie ale nie pod maską.

Problem na pewno Twórca zna i miejmy nadzieję, że go naprawi.

Na ten moment soft jest dla mnie nie do użytku bo mam cała kolekcję w OGG. Poza tym to długie buforowanie utworów potrafi wkurzyć. Czas pokaże czy warto było wskoczyć na RB czy lepiej będzie wrócić do oryginalnego układu w pamięci grajka.


Dostałem dziś info od ekipy że pracują nad ogg i znają problem. Z buforowaniem też postarają się zrobić.

jam Ci...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pudel - opłaca się na chwilę obecną ładować tego rockboxa? (ja trzymam obecnie wszystko we FLAC lub mp3, więc brak odtwarzania OGG nie jest dla mnie takim problemem). Jak ma się sprawa z żywotnością baterii?

 

Tak przeglądam sobie trochę wątek na head-fi, który jest jednak bardziej aktywny niż tutejszy, ale praktycznie nikt nic nie wspomina o różnicy w brzmieniu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie opłaca się ponieważ:

1. Nie działa OGG -> problem znany, do naprawy przez ekipę,

2. Nie ma podziału na głośność dla LO i dla słuchawkowego lub choćby takiego podziału jak jest w stock firmware -> wczoraj pisali że to jest jeden z priorytetów do naprawy/poprawy -> na ten moment LO gra z tą samą głośnością co wyjście słuchawkowe,

3. Prebuffer działa po chińsku -> problem też znany i do naprawy. Objawia się to w różnych momentach:

a. Jak włączymy grajka to od wciśnięcia play do usłyszenia muzyki trwa kilka sekund (dla FLAC o ile dobrze kojarzę jeszcze dłużej),

b. Gdy już dźwięk się pojawi to pierwsze kilka zmian piosenki poprzez next działa ok, po czym znów jest problem z prebufferem (zapełni się to i puści muzykę),

c. Podpunkt ten odnosi się do pozostałych. Wciśnięcie play -> odczekanie kilku sekund -> muzyka gra ale jak wciśniemy play -> szybko pauza -> znów play to muzyka zaczyna magicznie grać od razu.

 

ALE

Jak ktoś chce testować to proszę bardzo i wręcz zapraszam :)

Z baterią nie zauważyłem większych problemów. Nie mam na razie okazji słuchać dłużej niż w partiach po 30 minut więc nie wypowiadam się na jej temat dalej.

Czy SQ jest lepsze/gorsze ? Ja odczuwam jakby więcej powietrza w utworach. Generalnie pojawiła się funkcja EQ, prostego podbijania obniżania tonów i zmian w bazie stereo. Ja zawsze w RB lubiłem rozszerzyć bazę stereo i w prosty sposób obciąć tony wysokie które na RHA MA750 potrafią przymęczyć.

Przez profil mojej pracy nie mam czasu na większe odsłuchy i porównania a porównania wieczorami, po pracy, gdy człowiek zmęczony są bezsensowne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, choć korci, to się jednak jeszcze powstrzymam :D, może złożę zapytanie do samego Xduoo kiedy pojawi się oficjalna aktualizacja, to w poczekaniu uda się coś poprawić "legalnie", dla mnie najważniejszy jest gapless no i chyba poprawa odtwarzania 16/44.1. Myślę jednak, że ekipa od Rockboxa się postara i w najbliższym czasie zaprezentuje świetny system. Chyba nikt się nie spodziewał takiego rozwoju akcji w tak krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą nową wersję (7658c23-160321) i w sumie jedyne co zauważyłem ekran się tak delikatnie stopniowo zjaśnia i ściemnia przy wybudzaniu/spaniu :D OGG nie działa dalej, tak samo jak DSF (w ogóle nie widzi plików) Co ciekawe samym LO da się rozpędzić słuchawki, choć zwykła dziurka jest głośniejsza. Co do baterii to w ciągu ok. 3h słuchania zjadło mi do ~75%, ale może to być niewyskalowane. Prebuffer daje o sobie znać, ale nie do takiego stopnia, żeby rezygnować z tego co daje cała reszta RB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wyszedł nowy update!.....

 

 

 

 

i OGG dalej nie działa, przynajmniej u mnie, ale wydaje mi się, że kontrast wzrósł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy update!.....

 

 

 

 

i OGG dalej nie działa, przynajmniej u mnie, ale wydaje mi się, że kontrast wzrósł :D

Jak dla mnie placebo :P

 

Update'y wychodzą i poprawiają kolejne funkcje. Niestety o OGG i prebufferze nikt nic nie mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności