Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 - Rockbox


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, iż dostaje codziennie sporą ilość maili i telefonów odnośnie rockboxa na xDuoo X3 postanowiłem założyć wątek, gdyż temat budzi dosć spore zainteresowanie.

 

UWAGA !!! Pamiętajcie, że każde próby ingerencji w oprogramowanie robicie na własną odpowiedzialność i w przypadku uwalenia grajka następuje utrata gwarancji. Wątek proszę zatem traktować w ramach ciekawostki, przynajmniej do czasu wydania oficjalnej wersji !!!

 

W dniu dzisiejszym została wypuszczona pierwsza wersja BETA od kolegów z za buga

 

http://xvtx.ru/rockbox/index.htm

 

8owrZ2S.png

 

Wątek na forum pisany cyrylicą jak ktoś chętny:

http://player.ru/printthread.php?t=157050&pp=20&page=156

 

Oficjalny wątek na stronie Rockbox:

http://forums.rockbox.org/index.php/topic,51139.0/

Edytowane przez bigmaras
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze z instalacją wstrzymam. Najpierw wolę poczekać na opinie ws. funkcjonalności i poprawności działania. Niemniej jednak super wiadomość, liczę że już niedługo pojawi się oficjalny soft na stronie Rockboxa - jak wtedy będzie się miała sprawa z gwarancją? Czy będzie ewentualna możliwość powrócenia do oryginalnego systemu po zaintsalowaniu rockboxa (zakładam, że odtwarzacz nie został w tym czasie uwalony)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie problemów co niemiara:

 

1) System ładuje się z karty zatem wyjęcię karty wyłącza grajka

2) Problemy są z zasilaniem, pojawiają sie sygnały, że działą na podłączonym zasilaniu a na baterii czasem jakieś jaja są

3) Problemy z widocznością kart pod różnymi systemami, podobny na macu ok lol

 

Także, na spokojnie, tak jak pisałem na razie ciekawostka i radzę wstrzymać się.

 

@szop_pracz

Ingerując w oprogramowanie producenta i nie ważne czy masz w ręce telefon czy grajka zawsze traci się gwarancje tym bardziej, że tutaj ingerujemy już de fakto w sam bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie problemów co niemiara:

 

1) System ładuje się z karty zatem wyjęcię karty wyłącza grajka

2) Problemy są z zasilaniem, pojawiają sie sygnały, że działą na podłączonym zasilaniu a na baterii czasem jakieś jaja są

3) Problemy z widocznością kart pod różnymi systemami, podobny na macu ok lol

 

Także, na spokojnie, tak jak pisałem na razie ciekawostka i radzę wstrzymać się.

 

@szop_pracz

Ingerując w oprogramowanie producenta i nie ważne czy masz w ręce telefon czy grajka zawsze traci się gwarancje tym bardziej, że tutaj ingerujemy już de fakto w sam bootloader.

Z punktu widzenia producenta, ingerencja w takie rzeczy powoduje utratę gwarancji natomiast ingerencja w sam software czy to na telefonie czy na grajku nie powinna powodować utraty gwarancji. Weź pod uwagę, że np padnie wyświetlacz albo czytnik albo przykładowo bateria. Odrzucisz gwarancje w momencie jak na grajku będzie RB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na razie problemów co niemiara:

 

1) System ładuje się z karty zatem wyjęcię karty wyłącza grajka

2) Problemy są z zasilaniem, pojawiają sie sygnały, że działą na podłączonym zasilaniu a na baterii czasem jakieś jaja są

3) Problemy z widocznością kart pod różnymi systemami, podobny na macu ok lol

 

Także, na spokojnie, tak jak pisałem na razie ciekawostka i radzę wstrzymać się.

 

@szop_pracz

Ingerując w oprogramowanie producenta i nie ważne czy masz w ręce telefon czy grajka zawsze traci się gwarancje tym bardziej, że tutaj ingerujemy już de fakto w sam bootloader.

Z punktu widzenia producenta, ingerencja w takie rzeczy powoduje utratę gwarancji natomiast ingerencja w sam software czy to na telefonie czy na grajku nie powinna powodować utraty gwarancji. Weź pod uwagę, że np padnie wyświetlacz albo czytnik albo przykładowo bateria. Odrzucisz gwarancje w momencie jak na grajku będzie RB?

 

 

Sprawa gwarancji w przypadku ingerencji w oprogramowanie układowe przez producentów zawsze traktowane jest tak samo. Jeżeli zepsuje CI się telefon np. Sony i będziesz miał wrzucony soft, który ingerował w bootloader autoryzowany serwis odrzuca od ręki roszczenie gwarancyjne - przerabiałem to ;). Powiem więcej, na przykładzie Sony - serwis odpytuje o to na dzień dobry, nawet przez telefon. Producenci zawsze tłumaczą takie działani faktem, iż nie można stwierdzić, że nie miało to wpływu na przedwczesne zużycie czy po prostu zepsucie się danego układu.

Biorąc nawet pod uwagę Twój przykład - baterie. Wyobraź sobie, że wrzucasz rockboxa, który będzie miał skopane zarządzenia energią, zajedzie baterie i co? Uwarzasz, żę z punktu widzenia producenta będzie w porządku wymiana na nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się rozładować tak akumulatora by wykazywał znamiona uszkodzenia przez soft.

Każda bateria jest protected więc prędzej się uszkodzi jej układ I wtedy rozladuje do zera niż zrobi to soft na grajku.

Sony obsługuje w-support i bardzo często telefony odblokowane są naprawiane.

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się rozładować tak akumulatora by wykazywał znamiona uszkodzenia przez soft.

Każda bateria jest protected więc prędzej się uszkodzi jej układ I wtedy rozladuje do zera niż zrobi to soft na grajku.

Sony obsługuje w-support i bardzo często telefony odblokowane są naprawiane.

 

jam Ci...

 

Generalnie to wątek o rockbox a nie o serwisach zatem szkoda zaśmiecać. Modyfikacja oprogramowania skutkuje utratą gwarancji w przypadku xDuoo o czym na czerwono wspomniałem. Działa to dokładnie tak samo jak u każdego innego producenta sprzętu w tym także Sony - definiują to jako "illegal unlock" i tracisz dożywotnio gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się pobawić, ale się nie pobawię. Po podpięciu X3 do USB z wciśniętym przyciskiem Menu, grajek się zawiesza, a flasher go nie wykrywa.

Może coś zmienili w X3 prócz opisu przycisków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win10. I to by wyjaśniało sprawę, choć dziwne, że na tak przestarzały system zostało to przygotowane.

 

Windows XP i 7 i to jedynie w 32bitach - kwestia aplikacji, podobno zmienią formę "wrzutu". Nie próbowałem ale podobno można na wirtualce to ogarnąć VMware lub Vbox

 

W manualu jest:

"For successful installation it is needed to use PC with installed Windows XP or Windows 7 operational systems. It is possible to use virtual emulator of this OS like VMWare or a kind of this." - do tego ruscy piszą, że tylko 32bity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet ja bym nie dał rady z instalacją bo choć win7 to wersja 64-bitowa. Podobno daje rade zainstalować przy użyciu virtual machine, na head-fi już chyba nawet są instrukcje jak to zrobić: http://www.head-fi.org/t/782912/xduoo-x3-dsd-24bit-192khz-cs4398-chip-lossless-music-player/2190#post_12431778

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio programowałem karty audio oparte o układy Texas Intruments. Pecet na i7, USB 3.0 (header z płyty głównej), Windows 7 x64.

Cuda się działy. Soft mi nie widział kart albo system nie widział poprawnie kart, instalował tak że w menedżerze urządzeń pojawiały się na układach TSMC wykrzykniki.

Diagnoza: problem na USB 3.0 (urządzenie samo działa na 2.0)

Naprawa: wyłączenie wsparcia dla USB 3.0 w Biosie i przełączenie w tryb Legacy.

 

Inszy, może tu jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten flasher znam

On działa na win7 x64

Problem jest w sprzęcie.

Niestety nie lubi się on z każdą konfiguracją :-)

Ale jak już jesteśmy w temacie flasherów to weź w łapy uwaloną Nokie na symbianie i flashuj ją spod win7.

Włosy z głowy powyrywasz :-D

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności