Skocz do zawartości

sennheiser orpheus- Pierwsze wrażenia -


szakuviron

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż Panowie. Co do nowych Orphow byłem, słuchałem widziałem i dotykałem. W doskonałym towarzystwie Azahiela,Wojtka,Szymka. Uważam, że trzeba by było znacznie więcej czasu by je ocenić. Wpiąć np w inny tor. Zmienić źródła i takie tam. Wtedy otrzymali byśmy większe pole do dywagacji. Ja słuchając wcześniej w Warszawskim mp3store sprzętu bardzo szanownego kolegi Krzysztofa zobaczyłem że Orfi 2 nie powala. Mojej ekipie z Łodzi powiedzialem, że oczekiwałem powalenia z nóg. Chciałem po raz pierwszy w życiu czuć jak bym miał dobre kolumny na uszach!!! Tego nie było... A przy tym poziomie cenowym być powinno. Dave + HE1000 pokazał jak powinien brzmiec np Manu Kathe - drum solo...jak bym tam był...przestrzeń,scena i moc... Wniosek jest tylko jeden. Można mieć mega fajny sprzęt i 60m2 mieszkania na własność bez dozy żałości, ze nie ma się nowego Orpheus-a. A większość testerów prasowych dla których grają Pieniążki w ślepym porównaniu recenzowali by zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat jest absurdalne porównanie i oczekiwanie. Żadne słuchawki nie zastąpią kolumn ponieważ mają inną konstrukcje i to wynika z akustyki / fizyki. Jedynymi które w miare były zbliżone ale też nie do kolumn ale do monitorów bliskiego pola były / są AKG k1000 i to też w odpowiedniej konfiguracji.

 

Co do mieszkania zgadzam się ale wątpie by jakikolwiek potencjalny kupujący podchodził w ten sposób do zakupu tych słuchawek. Ktoś kto ma 250 wolnych papierów do wydania (I nie będą to ostatnie jego wydane pieniądze) na taki set raczej nie ma problemu z 60 metrowym mieszkaniem (minimum)

 

Pomijając kwestie brzmienia. Orpheus minimalnie pobił jakością wykonania HE1000 :D ale minimalnie bo tez widziałem tam juz jakies otarcia na słuchawkach hehehe :D

eh gdzie te czasy pancernych słuchawek typu DT770 :P Od tego typu sprzętu oczekiwałbym powłoki lakierniczej na takim poziomie by jakieś byle lekkie uderzenie było dla nich nieszkodliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio

 

:) porównujemy słuchawki 600 zł do 14k zł jak i 250k zł

A i tak ten napis w DT770 dość długo wytrzymuje a i starty delikatnie nie potęguje wrażenia kiczu tylko słuchawek po przejściach które całą resztą dają świadectwo o sobie jako produkcie . W końcu od momentu wdrożenia DT770 do produkcji jakość kładzenia powłok powinna pójść do góry

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się i widać że Beyerdynamic odrobił lekcje i poszedł naprzód.

Powiem więcej po każdych ichniejszych nowych słuchawkach widać tą niemiecką jakość i postęp. Muszę przyznać że Beyerdynamic (dla mnie) aktualnie to nr.1 jeśli chodzi o jakość słuchawek, a składa się na to wiele elementów i nie tylko sam ładny i "wytrzymale" wyglądający dizajn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności