Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz do 2000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zgodnie z zasadami forum najpierw kilka danych.

 

Od 7 lat używam iPoda Classic 80GB + słuchawki Koss Porta Pro.

 

Słucham wielu gatunków muzyki: najwięcej elektroniki (Tangerine Dream, Klaus Shulze, Jarre, Vangelis, Kraftwerk itd.), inne gatunki pop, rock, chillout.

 

Format MP3 (256kbps) zgrywane w większości z CD (sądziłem że więcej nie ma sensu).

 

Jako że dużą część muzyki mam na CD to nie będzie problemu na zgranie w lepszej jakości. (np. FLAC).

 

Używam też tego odtwarzacza jako źródło muzyki podłączając go do DENONA DHT-1312XP poprzez wyjście słuchawkowe.

 

iPod eksploatowany jest codziennie i powoli zmierza ku upadkowi (problem z ładowaniem, niekontrolowanie pauzowanie zwłaszcza podczas ruchu). Miałem zamiar kupić nowego Classica ale firma Apple zrezygnowała z produkcji tych odtwarzaczy.

 

Kwota jaką dysponuję to około 2000 zł.

 

Potrzebuję odtwarzacza z dużą pojemnością 128 – 250 GB (obecnie moja biblioteka muzyczna zajmuje około 55GB ale jeśli zmienię na format lepszej jakości to potrzeba będzie więcej miejsca (interesuje mnie jakość jaką daje CD)).

 

Chciałbym by był to odtwarzacz o jakości porównywalnej z iPodem (chodzi o jakość wykonania, trwałość, funkcjonalność) co do jakości dźwięku to oczywiście lepszy.

 

Nie jestem jakimś fanatykiem audiofilem (nie obrażając nikogo) ale jak wspominałem chciałbym uzyskać jakość jaką daje płyta CD.

 

Nie ukrywam że mam już faworyta a mianowicie IBASSO DX80.

 

Oczywiście mam zamiar posłuchać jak gra (w mp3store potwierdzili mi że jest taka możliwość)

 

Proszę o inne propozycje bądź o utwierdzenie mnie w przekonaniu że DX80 to dobry wybór.

 

Pozdrawiam,

 

Hladon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX80 odsłuchaj koniecznie - stosunek jakości do ceny jest korzystny.

Zwróć tylko uwagę na nr softu, bo on ma duuuży wpływ na to jakie dźwięki grajek z siebie "wypluje".

Np. recenzje w necie robione na sofcie 1.1.4 można by tak naprawdę napisać od nowa, biorąc pod uwagę zmiany dźwiękowe jakie zaszły na ostatnim sofcie 1.3.3 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektronice sprawdza mi się wszystko co mam z DAPów. AK120 brzmi bardziej analogowo, zestaw zx-1 i B1 bardziej digital ale B1 łagodzi lekką cyfrowość ZX1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ za C10, ale do niego słuchawki raczej trochę lepsze....

Podzielam. Do tego co masz taki grajek to kompletny overkill. Planujesz zakup słuchawek? Czy to ma podawać sygnał do tego denona?

Koss porta pro, mimo że świetne, z grajkiem za dwa kafle, to żart jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić słuchawki.

 

+ za C10, ale do niego słuchawki raczej trochę lepsze....

Podzielam. Do tego co masz taki grajek to kompletny overkill. Planujesz zakup słuchawek? Czy to ma podawać sygnał do tego denona?

Koss porta pro, mimo że świetne, z grajkiem za dwa kafle, to żart jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado SR60i

Na razie tylko na to mnie stać.

Lub zaproponujcie coś w podobnej cenie i taki rodzaj nauszników jak Kossy lub Grado.

Tak jak wcześniej wspominałem wykorzystuję też odtwarzacz do słuchania muzyki na kinie domowym, więc to też jest istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli długo nie będzie Cię stać na lepsze słuchafony, to ja bym inaczej rozłożył akcenty cenowe - pół na pół grajek/słuchawki. Używane fiio x5 na ten przykład i słuchawki (tu niestety nie doradzę z taką konstrukcją muszli, bo nic mi nie przychodzi do głowy).

Większy zysk w brzmieniu będzie z lepszymi słuchawkami, niż z grajkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie droższe słuchawki i tańszy player. Zdecydowanie lepiej na tym wyjdziesz. Do elektroniki polecę Ultrasone PRO900. Ostatnio były w rewelacyjnej cenie w mp3store(ok1100zl). Dobry player jeszcze zmieścisz.

Dlaczego szukasz słuchawek nausznych w nie wokółusznych?

Edytowane przez tornvald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie lubię takich słuchawek.

Tzn. przeszkadzają mi, uwierają co wiąże się ze swędzeniem. Poza tym nie lubię być całkowicie odcięty od otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za odpowiedzi.

Byłem w mp3store i oglądałem DX80.

Posłuchałem sobie troszkę na Porta Pro i na innych słuchawkach.

 

Wrażenia bardzo pozytywne.

Co do wyglądu i obsługi - super.

Co do odsłuchu też nie mam uwag.

 

Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

Hladon

Edytowane przez Hladon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności