Skocz do zawartości

Zewnętrzna karta dźwiękowa USB, również do nagrywa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam zewnętrznej karty dźwiękowej USB, która będzie podłączona do laptopa.

Interesują mnie tylko nowe karty, nieużywane.

 

Zastosowania (wg. priorytetu):

1. Słychanie muzyki (metal).

2. Gry (Counter Strike) - ważne dobre pozycjonowanie dźwięków.

3. Nagrywanie gitary elektrycznej przez Combo gitarowe Roland Cube 20x - amatorsko, jednak zależy mi na tym, żeby nawet mocno przesterowana gitara nie stawała się zwykłym szumem, a nieprzesterowana pozostawała czysta.

 

Słuchawki, których używam: Creative Aurvana Live!

 

Max. cena 400zł.

 

Po moim research'u wytypowałem (ceny rosnąco):

1. Audiotrak Maya U5

2. ASUS Xonar U5

3. Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

4. Audiotrak Prodigy Cube Black Edition

5. Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1

 

Oczekuję na opinię wyżej wymienionych i ewentualne inne propozycje, którenie zostały przeze mnie uwzględnione.

Dzięki za interesowanie, pozdrawiam :)

Edytowane przez Nathom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby research. Baaardzo słaby. Tak "na szybko" (poszukaj też wśród używek).

 

Focusrite Solo/Scarlet 2i2

Presonus AudioBox

Behringer Uphoria UMC22

 

A "pozycjonowanie" w CSie to głównie słuchawki. Jak masz skopane "gamingowe" badziewie to nawet karta tego nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby research. Baaardzo słaby. Tak "na szybko" (poszukaj też wśród używek).

 

Focusrite Solo/Scarlet 2i2

Presonus AudioBox

Behringer Uphoria UMC22

 

A "pozycjonowanie" w CSie to głównie słuchawki. Jak masz skopane "gamingowe" badziewie to nawet karta tego nie poprawi.

 

Research oparłem na tym co jest dostępne w założonym przeze mnie budżecie, w sklepach internetowych, nie chce używanego sprzętu.

 

Jeżeli chcesz nagrywać to lepiej pomyśleć nad jakimś interfejsem audio. Specjalne wejście na gitarę, sterowniki ASIO z mała latencją itd.
Na przykład Focusrite Scarlett Solo, z tańszych Lexicon Alpha albo poszukać czegoś używanego jak E-MU 0202 USB za ~200zł

 

Tak jak napisałem na początku do nagrywania ma służyć właśnie ta karta, jest to jedynie amatorskie nagrywanie, nie będę inwestował w dodatkowy sprzęt w tym celu.

 

 

Dalej czekam na oceny/propozycje. Proszę również o uargumentowanie swoich propozycji.

Edytowane przez Nathom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno nowe Focusrite Scarlett Solo, Presonus AudioBox jak i Behringer Uphoria UMC22 znajdują się w założonym przez Ciebie budżecie. Jedynie Scarlett 2i2 go trochę przekracza.

Interfejs to nic innego jak karta dźwiękowa tylko ukierunkowana bardziej "profesjonalnie". Również normalnie posiada wyjście na słuchawki, głośniki itd. ale dodatkowo zazwyczaj jest wbudowany wzmacniacz mikrofonowy/instrumentalny, wejścia/wyjścia XLR, sterowniki zoptymalizowane do jak najmniejszych opóźnień co jest kluczowe przy nagrywaniu. Nie będziesz musiał gitary podłączać przez dosyć słabego pieca tylko bezpośrednio w interfejs - za pomocą programów jak Guitar Rig albo Amplitube można uzyskać świetnie brzmienia. Jest chyba nawet jakaś darmowa alternatywa. Co mamy na poparcie naszych słów? nismovsky ma własne studio, ja mam przyjaciela gitarzystę któremu poleciłem E-MU 0202 USB - skończyło się na tym że częściej gra z PC niż lampowego pieca VOXa.

Co do reszty zaproponowanych przez Ciebie sprzętów poczytaj na forum. Na przykład Maya U5 uchodzi za poziom lepszej integry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Research oparłem na tym co jest dostępne w założonym przeze mnie budżecie, w sklepach internetowych, nie chce używanego sprzętu.

 

Tak jak napisałem na początku do nagrywania ma służyć właśnie ta karta, jest to jedynie amatorskie nagrywanie, nie będę inwestował w dodatkowy sprzęt w tym celu.

 

Widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Interfejs audio to taka karta dźwiękowa z dedykowanymi sterownikami ASIO dla uzyskania jak najniższej latencji (opóźnienia), by nagrania były wybornej jakości. Nie potrzebujesz "inwestować w dodatkowy sprzęt". BamboszeK już Ci to wyjaśnił.

 

Dalej czekam na oceny/propozycje. Proszę również o uargumentowanie swoich propozycji.

 

Tu masz moją ocenę. Polecam ruszyć tyłek i poczytać o zaproponowanych interfejsach, bo MIESZCZĄ SIĘ w budżecie. Jak na moje to wydziwiasz.

 

Co mamy na poparcie naszych słów? nismovsky ma własne studio, ja mam przyjaciela gitarzystę któremu poleciłem E-MU 0202 USB - skończyło się na tym że częściej gra z PC niż lampowego pieca VOXa.

Ale co my tam wiemy. :P Nie spodobały mu się nasze odpowiedzi, więc szuka zwyczajnie potwierdzenia swoich (błędnych, moim zdaniem) propozycji.

Widocznie przeszło dekada doświadczenia w pracy studyjnej, przy nagraniach i obróbce muzyki to za mało, by być branym na serio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z wymienionych korzystałem z emu od creative zarówno do do samej gitary jak i całości z miksera chodź teraz już w yamaha o1v96i mam wyjście cyfrowe bezpośrednio do kompa.

 

 

Wytapatalkowane na jabłku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Interfejs audio to taka karta dźwiękowa z dedykowanymi sterownikami ASIO dla uzyskania jak najniższej latencji (opóźnienia), by nagrania były wybornej jakości. Nie potrzebujesz "inwestować w dodatkowy sprzęt". BamboszeK już Ci to wyjaśnił.

 

Tak, nie mam pojęcia o rzeczach, o których piszę, dlatego pytam tutaj, żeby jakiekolwiek pojęcie uzyskać, od osób, które się na tym znają. Fakt, BamboszeK już mi to wyjaśnił, więc nie wiem po co to powtarzasz po raz kolejny.

 

Tu masz moją ocenę. Polecam ruszyć tyłek i poczytać o zaproponowanych interfejsach, bo MIESZCZĄ SIĘ w budżecie. Jak na moje to wydziwiasz.

 

Bezpośredniej oceny na temat wspomnianego przeze mnie sprzętu nie uzyskałem, więc chciałem dopytać o szczegóły, wyżej już wspomniany BamboszeK nie miał problemu, żeby rozwinąć swoją poprzednią wypowiedź. Z Twojej strony widzę "wydziwianie" zamiast udzielenia merytorycznej porady osobie niedoświadczonej bez wykazania pogardy dla niej. Trudno, smutne to, ale tacy ludzie się zdarzają. Jak potrzebujesz to fakt, może lepiej wyżyj się tutaj na forum.

 

Ale co my tam wiemy. :P Nie spodobały mu się nasze odpowiedzi, więc szuka zwyczajnie potwierdzenia swoich (błędnych, moim zdaniem) propozycji.

Widocznie przeszło dekada doświadczenia w pracy studyjnej, przy nagraniach i obróbce muzyki to za mało, by być branym na serio ;)

 

Nie spodobały mi się odpowiedzi. Ciekawe. Bardzo. Przecież celem tego tematu było właśnie uświadomienie mnie, żebym nie kupił byle czego tylko optymalnie dopasowane urządzenie. Zresztą przestudiuj sobie ponownie pierwszy post, gdzie specjalnie przekazałem w formie priorytetów zastosowania dla karty i oczekiwania wobec niej, jeżeli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to chyba nic już nie poradzimy, gdyż domyślam się, że już za późno na reedukację.

Skąd mam wiedzieć kto ma jakie doświadczenie, SKĄD? Z tego co wiem twój nick to nismovsky, a nie MamDekadęDoświadczeniaWPracyStudyjnejPrzyNagraniachIObróbceMuzyki,WięcBierzMnieNaSerio.

 

Mój drugi post w temacie motywowany był przede wszystkim jakimkolwiek brakiem znajomości nawet nazw producentów takich jak Focusrite, Presonus, Behringer.

Chcę wiedzieć jak najwięcej, aby kupować świadomie, nie uważam tego za wadę. Dodatkowo opieranie się na wypowiedziach ludzi, którzy mieli styczność z takimi rzeczami uważam za NAJBARDZIEJ wartościowe przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

 

Jeżeli ktoś jest w stanie jeszcze wnieść cokolwiek do tematu, jak zawsze, będę wdzięczny :)

I gwoli wyjaśnienia, jaką jakość nagrywania uzyskałbym, np. Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1, już z czystej ciekawości.

Co do kupna zaufam waszym radom, z całą pewnością ;)

 

Furiatów nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gwoli wyjaśnienia, jaką jakość nagrywania uzyskałbym, np. Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1, już z czystej ciekawości.

Goownianą w porównaniu do produktów pro-audio, które Ci polecono.

 

Reszty nie skomentuję, bo to nie ja czy BamboszeK przychodzimy po prośbie do Ciebie tylko Ty przychodzisz do forumowiczów.

Już po pierwszym poście nawet ktoś ze śladową inicjatywą POCZYTAŁBY na temat danych sprzętów. A materiałów odnośnie "nieznanych firm" jak Presonus czy Focusrite jest od zarąbania w Internecie.

Wystarczy poszukać samodzielnie zamiast prosić o powielanie tych samych informacji.

 

Dla mnie koniec tematu.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności