Skocz do zawartości

Edifiery R2600 czy Solo 7C?


ratatata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od bardzo dawna trapi mnie problem dotyczący wyboru pomiędzy tymi dwoma głośnikami - Edifiery R2600 oraz Solo 7C.

Które z tych dwóch kolumn grają lepiej. Muzykę, którą głównie słucham to electro, trap, drum'n'bass, house ale czasem zdarzą się i kawałki rockowe czy rap. Głośniki zamierzam postawić w pokoju, który ma około 17m2.

Edytowane przez ratatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy - konstrukcja mniejsza z bass reflexem z przodu vs konstrukcja większa z bass refleksem z tyłu... jak masz gdzie rozstawić to Solo7C mogą zagrać lepiej, ale ja musiałem trochę pobawić się ustawieniami (dodać góry, zabrać troszeczkę basu), bo były dla mnie zbyt ciepłe w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy - konstrukcja mniejsza z bass reflexem z przodu vs konstrukcja większa z bass refleksem z tyłu... jak masz gdzie rozstawić to Solo7C mogą zagrać lepiej, ale ja musiałem trochę pobawić się ustawieniami (dodać góry, zabrać troszeczkę basu), bo były dla mnie zbyt ciepłe w brzmieniu.

Czyli uważasz ze Solo 7C mogą zagrać lepiej niż Edifiery? Ja spotkałem się z wieloma opiniami, zdania są podzielone, ale bardzo zachwalane są te R2600, nie wiem czy jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji, gdy:

- ważne jest miejsce, a więc wszystko rozstawione bardzo blisko ściany (mniej niż 30cm)

- nie ruszamy wbudowanego w Microlabach EQ

 

łatwiej żeby to R2600 lepiej zagrały, ale ja WIEM, że Solo7C mogą się lepiej pokazać, bo miałem obie pary równocześnie i trochę się pobawiłem...

Solo7C zostały na troszkę dłużej, R2600 pobawiłem się i poszły dalej...

 

Tak czy siak w kwocie 700zł bez problemu można znaleźć wzmacniacz + kolumny pasywne, które zagrają lepiej, ale to już dłuższy temat i pytanie nie do mnie, bo w tym jestem ledwie laikiem :F

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie rozumiem pytania - i jedne i drugie na tą powierzchnię to nadmiar.

 

Poza tym... R2600 nie miały czasem również 6,5cala? :|

 

Reszta to już preferencje. Recenzje w sieci są, ja napisałem swoje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do tego typu muzki rzeczywiscie moga okazac sie za slabe w mojej opini 7c... Jednak w kwocie do 700zl.. ciezko czasem znalesc dobrze brzmiace kolumny, nie mowiac o wzmacniaczu... za ktory rowniez trzeba zaplacic 300+ , ktory zapewni w miare sensowne brzmienie...

 

Jednak , osobiscie i tak preferowal bym... zakup solo 7c , i jesli by to nie wystarczalo .. dokupienie zew. wzmacniacza... Bo ten orginalnie to totalny syf... i nie oddaje nawet cienia mozliwosci jakie daja 7c..

 

W osobnym watku opisalem swoje doznania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - wśród używek da radę znaleźć już za ~400zł coś konkretnego. Jakieś pół roku temu kupiłem KEFy o układzie głośników jak w Solo7C i grały fajniej... ale grały pod CR-1020, a trudno mi powiedzieć jak grały by pod AMPem za ~300zł...

 

Ale tak jak kolega pisze, trudno wyrwać zestaw do 700zł, a Solo7C całkiem fajne są i mają możliwość upgrade (http://forum.mp3store.pl/topic/137730-microlab-solo-7c-modyfikacja-opinia/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa do sprzedania akurat te microlaby...

 

Jednak jak pisalem... Ciezko sie odniesc wlasnie do wspomnianych microlabow na seri... Poniewaz chyba wszystko zagra lepiej w zestawie zewnetrzym stereo...

 

Lecz , w przypadku podlaczenia pasywnego... Uswiadczylem sie , ze ciezko o takie brzmienie w kolumnach do 1000.. Mowa o oczywiscie kolumnach nowych... Z uzywanych do 800zl moge polecic , B&W v203, i TSM puris 400, ktore brzmia poprostu genialnie... Omijac szerokim lukiem wszystkie STX'y ,altusy czy tam inne budżetowe masowe wynalazki, poniewaz one moga byc jedynie glosne... Dobrzego brzmienia na nich nie uswiadczymy

 

Jesli sluchal ktos wczesniej microlabow, to po odsluchu w podlaczeniu pasywnym (lub jak wyzej zmodyfikowanym w ten sposob) moze sie nie zle zdziwic..

Edytowane przez drozdz052
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności