Skocz do zawartości

Problem z wykryciem Touch 1g przez iTunes


Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak

 

Nabyłem okazjonalnie taczkę 1g, która przez kilka lat leżała w szufladzie. Dostałem ją bez oryginalnego kabla. Po odpakowaniu wziąłem kabel od mojej Taczki 4g (nie wiem czy oryginał, ale działa) i podłączyłem ipoda pod ładowarkę. Pojawił się symbol ładowania baterii, ale gdy po chwili uruchomiłem taczkę nic się już nie ładowało. Podłączyłem ją do kompa i zaczął ładować. Ponieważ jednak itunes mi jej nie wykrywał (komunikat o nieprawidłowej odpowiedzi urządzenia) przeszedłem w tryb DFU i próbowałem je odtworzyć.

 

I tu pojawia się problem, bo podczas całej operacji pojawia się komunikat, że nie można odtworzyć urządzenia, bo wystąpił nieznany błąd (2001). Sprawdziłem kod błędu i wychodzi, że to coś z połączeniem USB (?). Ipod tkwi w trybie awaryjnym (a przynajmniej tak mi się wydaje - na ekranie ikonka z płytą i kablem).

 

Wie ktoś jak wyjść z impasu?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

G.

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam kabel, choć wydaje mi się to głupie, bo skoro fizycznie pasuje, to czemu się tak dziwnie zachowuje...reszta mnie przeraża - to aż taka loteria?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Na chińskich kablach czasami mi iPod 2g i 4g wywalają błędy w systemie. W sensie wyskakuje że nieznane urządzenie i parę innych rzeczy. Więc może faktycznie kabel.

Oryginału od 2g chyba nie mam obecnie, a taczuszki 2g i 4g podpinam kabelkiem od 4g. Ale do 2g wchodzą wszystkie chińskie kabelki ala ipod, do 4g już nie ;)

Wiem bo mam kabel chiński który do 2g wchodzi a do 4g nie :woot:

 

Co do problemu to ja przeczyścił bym jeszcze jakimś wacikiem z alkoholem pin'y gniazda w iPodzie ;)

Edytowane przez Ugz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod mini 2g nie śmiga mi z nowymi kablami z nowych ipodów - ze starym kablem wyśmienicie. Nie wiem czy nastąpiły jakieś zmiany, ale nawet oryginalny kabel z nano 6g nie pozwalał mi na poprawne działanie mini :)

Do czyszczenia czegokolwiek elektronicznego polecam alkohol izopropylowy - całkowicie odparowuje nie pozostawiając syfu.

Edytowane przez Dszeffko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyszczenie gniazdatylko izopropanolem, czyli kontakt ipa , ale zobacz w nie czy aby nie nabilo się tam syfu, miałem już dwa iPod które nie komunikowaly się z PC, przerywaly ładowanie, okazało się że gniazdo ma syf. Igłą wyjalem wszystko i jest okej, możesz też zobaczyć czy piny są w porządku. Co do kabla to mam oryginalny od iPoda nano 1G, czyli taki sam jak od taczki, z zatrzaskami aby się sam nie wspiął, chcesz tanio to pisz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - próbowałem innego kabla (dzięki @pekin za błyskawiczny odzew :) ), dzisiaj spróbuję jeszcze innego, ale one nie są od tego modelu, więc to chyba nie zamyka tematu samego kabla. Wódą czyściłem wczoraj - zeszło trochę brudu (i alko), ale problem jest dalej ten sam. @Night - spróbuję jeszcze dzisiaj z innym kablem i jak coś, to się do Ciebie odezwę.

 

Dzięki za odzew i jak Wam coś przyjdzie do głowy, to piszcie - uparłem się, żeby dziada uruchomić :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić na tylnym panelu w PC.

 

Ja niedawno miałem, również problem z moim classicem 4g.

Rwanie połączenia z urządzeniem, niemożność odtworzenia ipoda. O dziwo ze starszymi urządzeniami nie miałem problemu. Sprawdziłem, kilka przewodów i na wszystkich było to samo. Poprawiło się jak wpiąłem się bezpośrednio w płytę główną.

Możliwe, że u Ciebie jest podobnie. Skoro przewód jest sprawny i lata z innymi urządzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up - Tak, tak - nawet jako "w pełni sprawnego". Sprzedająca, jeszcze przed zakupem, dała mi trochę czasu na jego sprawdzenie, ponieważ ona zgubiła kabel i nie chciała się bawić w kupowanie nowego. Zresztą - to nie jest ważne, bo jak go podłączyłem do prądu, to działał zupełnie normalnie, nawet go wyczyściłem i też było ok (to z poziomu playera). Po podłączeniu do iTunesa stało się, jak napisałem w pierwszym poście.

 

Reszta via PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod mini 2g nie śmiga mi z nowymi kablami z nowych ipodów - ze starym kablem wyśmienicie. Nie wiem czy nastąpiły jakieś zmiany, ale nawet oryginalny kabel z nano 6g nie pozwalał mi na poprawne działanie mini :)

 

Do czyszczenia czegokolwiek elektronicznego polecam alkohol izopropylowy - całkowicie odparowuje nie pozostawiając syfu.

No to super że dopiero teraz dostałem takie info bo kupiłem właśnie mini 2g i chiński kabel :( możliwe że podepnę się pod wątek z identycznym problemem :P.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micbud - trzyma jakieś 48 sekund.

Może Micbud słusznie wcześniej zauważył, że to jednak problem z baterią? Skoro jak piszesz taczka przeleżała w szufladzie kilka lat, to podejrzewam, że ogniwo jest już do niczego. Jedyna szansa to albo podłączyć go pod ładowarkę sieciową wysokoamperową (1A i w górę) albo zwyczajnie wymienić baterię. Małe są szanse, żeby udało się ją uratować, bo po rozładowaniu ciężko ją potem wzbudzić i sprawić, żeby odzyskała chociaż częściową sprawność. Wiem, że z tego tytułu była masa problemów z iPhone'ami, które po rozładowaniu nie chciały się włączyć i nawet Paratykus miał taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności