Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Microlab solo 7c / Modyfikacja , Opinia


drozdz052

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcial bym podzielic sie z wami moja opionia na temat wlasnie chwalonych i slawnych microlabow solo 7c , jako glosniki komputerowe..

 

Jako fanatyk sprzetu audio, w posiadaniu Kolumn magnat montion 880 i TSM Puris 400 oraz wzmacniaczy Harman Kardon hk 630 i Cambridge a5 postanowilem zainwestowac w tak swietne jak sie opisuje glosniki..

 

Jakimi sa microlaby , takze nadazyla sie okazja za kwote 280zl... nowy model..

 

Pierwsze wrazenie?

 

Graja slabo, a nawet bym powiedzial bardzo slabo...

 

Sopran bdb, sceny praktycznie wcale, przestrzen bardzo srednia, bass totalnie niekontrolowany i wgl nie schodzacy.. Odczulem ze poprostu brakuje im mocy..

 

I postanowilem podpiac je pod HK 630...

 

I co?

 

Glosniki staly sie nie do poznania...

 

Swietny sopran, pojawila sie scena z pierwszego zdarzenia.... a bass byl poprostu oszalamiajacy ... bardzo nisko schodzacy i swietnie kontrolowany....

 

Zdziwilem sie poprostu gdyz zagraly lepiej niz owczesne magnaty 880..

 

Nastepnie Cambridge a5 , na lm3886

 

Bardziej otwarte brzemienie, typowo brytyjskie, jednak bardzo przyjemne, scena rowniez bdb, jednak lepsza przestrzen i bass rownie nisko schodzacy co w hk...

 

Widywalem opinie iz nadaja sie one tylko do okreslonego typu muzyki...

 

Zgadzam sie z tym jednak ograniczeniem jest tu wlasnie zamontowany w nich wzmacniacz , ktory poprostu nie ma sily dac jakiego kolwiek basu...

 

Postanowilem w zwiazku z tym zmodyfikowac orginalny wzmacniacz...

 

Jego miejscu ustapil wzmacniacz oparty na 2x LM 3886, i op 2x NE5532n, podpiety do orginalnego przedwzmacniacza (dziala pilot i wszystko jak w orginale)

 

12675114_531912063656296_278582280_o.jpg

 

Transformator w miejsce orginalnego , uzylem Troidalnego 2x20 (tylko taki mialem) ( mozna uzyc na sile orginalnego trafo 2x18, jednak mocy bedzie brakowac...

 

Wszystko pieknie pasuje i dziala jak powinno.

 

Transformator troszke zaslaby, jednak dzwiek w porownaniu do orginalu, jest nie do poznania.... przedewszystkim scena , przesten i bass... (takie wrazenia jak w CA a5)

 

12837723_531912073656295_526632969_o.jpg

 

12776866_531912076989628_207938630_o.jpg

 

 

 

 

 

Przepraszam za brak PL znakow,

 

Prosze o przeniesienie , do odpowiedniego dzialu.. O ile to bedzie konieczne

 

 

W wzmacniaczu, zostaly wymienione opampy na Bur Brown OPA2604AP, brzemie zrobilo sie cieplejsze, zysalo jeszcze bardziej na przesrzeni i detalicznosci... piekna scena, bass szybszy i chyba troszke go mniej... Jednak duzyy plus w porownaniu do 5532

Edytowane przez drozdz052
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki;]

 

W jednej kolumience wylozylem gabka scianki, jednak efekt byl bardzo dziwny.. Poniewaz zniwelowalo to bardzo dynamike basu, prawdopodobnie przez to ze zmienila sie drastycznie pojemnosc skrzyni.. Nie mam aktualnie u siebie przeznaczonych do tego typu celow mat.....

 

 

Jak bede mogl oczywiscie dorzuce jeszcze kilka zdjec zainteresowanym:P Wtedy , telefon padl i mialem tylko tablet do robienia fotek.. i wlasnie taki a nie inny powod owej ich jakosci;]

 

Polecam wlasnie modyfikacje na tej plytce z lm3886, z racji iz jest mozliwosc dostosowania dzwieku pod swoje ucho.. przy wymianie opampow . Jednak ne5532 jest bardzo neutralny i mi taki pasuje:P

Edytowane przez drozdz052
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki;]

 

W jednej kolumience wylozylem gabka scianki, jednak efekt byl bardzo dziwny.. Poniewaz zniwelowalo to bardzo dynamike basu, prawdopodobnie przez to ze zmienila sie drastycznie pojemnosc skrzyni.. Nie mam aktualnie u siebie przeznaczonych do tego typu celow mat.....

 

 

Jak bede mogl oczywiscie dorzuce jeszcze kilka zdjec zainteresowanym Wtedy , telefon padl i mialem tylko tablet do robienia fotek.. i wlasnie taki a nie inny powod owej ich jakosci;]

 

Polecam wlasnie modyfikacje na tej plytce z lm3886, z racji iz jest mozliwosc dostosowania dzwieku pod swoje ucho.. przy wymianie opampow . Jednak ne5532 jest bardzo neutralny i mi taki pasuje

Zależy jaka gruba gąbkę dałeś. Ja moje 6c wyklejalem gąbką ok 2-3mm, właśnie że względu żeby nie ograniczyć pojemności.

 

Wysłane z mojego MI 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Podbiję ten już stary temat, ponieważ sam właśnie dokonuje upgrade kolumn solo7c, póki co wymieniłem kondensatory z 4,7uF 100V na 4,7uF 400V Jantzen cross, zastanwiam się jeszcze nad opamp oraz wzmacniaczem właśnie opartym na  2x LM 3886 czy ktoś z Was robił coś takiego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności