Skocz do zawartości
Uwaga konkurs! Wejściówki na AVS 2018 Czytaj więcej.. ×
drozdz052

Microlab solo 7c / Modyfikacja , Opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcial bym podzielic sie z wami moja opionia na temat wlasnie chwalonych i slawnych microlabow solo 7c , jako glosniki komputerowe..

Jako fanatyk sprzetu audio, w posiadaniu Kolumn magnat montion 880 i TSM Puris 400 oraz wzmacniaczy Harman Kardon hk 630 i Cambridge a5 postanowilem zainwestowac w tak swietne jak sie opisuje glosniki..

Jakimi sa microlaby , takze nadazyla sie okazja za kwote 280zl... nowy model..

Pierwsze wrazenie?

Graja slabo, a nawet bym powiedzial bardzo slabo...

Sopran bdb, sceny praktycznie wcale, przestrzen bardzo srednia, bass totalnie niekontrolowany i wgl nie schodzacy.. Odczulem ze poprostu brakuje im mocy..

I postanowilem podpiac je pod HK 630...

I co?

Glosniki staly sie nie do poznania...

Swietny sopran, pojawila sie scena z pierwszego zdarzenia.... a bass byl poprostu oszalamiajacy ... bardzo nisko schodzacy i swietnie kontrolowany....

Zdziwilem sie poprostu gdyz zagraly lepiej niz owczesne magnaty 880..

Nastepnie Cambridge a5 , na lm3886

Bardziej otwarte brzemienie, typowo brytyjskie, jednak bardzo przyjemne, scena rowniez bdb, jednak lepsza przestrzen i bass rownie nisko schodzacy co w hk...

Widywalem opinie iz nadaja sie one tylko do okreslonego typu muzyki...

Zgadzam sie z tym jednak ograniczeniem jest tu wlasnie zamontowany w nich wzmacniacz , ktory poprostu nie ma sily dac jakiego kolwiek basu...

Postanowilem w zwiazku z tym zmodyfikowac orginalny wzmacniacz...

Jego miejscu ustapil wzmacniacz oparty na 2x LM 3886, i op 2x NE5532n, podpiety do orginalnego przedwzmacniacza (dziala pilot i wszystko jak w orginale)

12675114_531912063656296_278582280_o.jpg

Transformator w miejsce orginalnego , uzylem Troidalnego 2x20 (tylko taki mialem) ( mozna uzyc na sile orginalnego trafo 2x18, jednak mocy bedzie brakowac...

Wszystko pieknie pasuje i dziala jak powinno.

Transformator troszke zaslaby, jednak dzwiek w porownaniu do orginalu, jest nie do poznania.... przedewszystkim scena , przesten i bass... (takie wrazenia jak w CA a5)

12837723_531912073656295_526632969_o.jpg

12776866_531912076989628_207938630_o.jpg

Przepraszam za brak PL znakow,

Prosze o przeniesienie , do odpowiedniego dzialu.. O ile to bedzie konieczne

W wzmacniaczu, zostaly wymienione opampy na Bur Brown OPA2604AP, brzemie zrobilo sie cieplejsze, zysalo jeszcze bardziej na przesrzeni i detalicznosci... piekna scena, bass szybszy i chyba troszke go mniej... Jednak duzyy plus w porownaniu do 5532

Edytowane przez drozdz052
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra robota, gratki :)

Wrzuć jeszcze do środka coś, np watę albo kulki sylikonowe. Jak oklejałem też ścianki gąbką w moich solo6c, efekt bdb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki;]

W jednej kolumience wylozylem gabka scianki, jednak efekt byl bardzo dziwny.. Poniewaz zniwelowalo to bardzo dynamike basu, prawdopodobnie przez to ze zmienila sie drastycznie pojemnosc skrzyni.. Nie mam aktualnie u siebie przeznaczonych do tego typu celow mat.....

Jak bede mogl oczywiscie dorzuce jeszcze kilka zdjec zainteresowanym:P Wtedy , telefon padl i mialem tylko tablet do robienia fotek.. i wlasnie taki a nie inny powod owej ich jakosci;]

Polecam wlasnie modyfikacje na tej plytce z lm3886, z racji iz jest mozliwosc dostosowania dzwieku pod swoje ucho.. przy wymianie opampow . Jednak ne5532 jest bardzo neutralny i mi taki pasuje:P

Edytowane przez drozdz052

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki;]

W jednej kolumience wylozylem gabka scianki, jednak efekt byl bardzo dziwny.. Poniewaz zniwelowalo to bardzo dynamike basu, prawdopodobnie przez to ze zmienila sie drastycznie pojemnosc skrzyni.. Nie mam aktualnie u siebie przeznaczonych do tego typu celow mat.....

Jak bede mogl oczywiscie dorzuce jeszcze kilka zdjec zainteresowanym Wtedy , telefon padl i mialem tylko tablet do robienia fotek.. i wlasnie taki a nie inny powod owej ich jakosci;]

Polecam wlasnie modyfikacje na tej plytce z lm3886, z racji iz jest mozliwosc dostosowania dzwieku pod swoje ucho.. przy wymianie opampow . Jednak ne5532 jest bardzo neutralny i mi taki pasuje

Zależy jaka gruba gąbkę dałeś. Ja moje 6c wyklejalem gąbką ok 2-3mm, właśnie że względu żeby nie ograniczyć pojemności.

Wysłane z mojego MI 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, też moduje kolumny i zastanawiam się jak połączyć oryginalne trafo z układem lm3886, wystarczą te 3 przewody w odpowiedniej kolejności czy trzeba coś jeszcze robić poza tym ? 

Pozdrawiam

Edytowane przez bartex021

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podbiję ten już stary temat, ponieważ sam właśnie dokonuje upgrade kolumn solo7c, póki co wymieniłem kondensatory z 4,7uF 100V na 4,7uF 400V Jantzen cross, zastanwiam się jeszcze nad opamp oraz wzmacniaczem właśnie opartym na  2x LM 3886 czy ktoś z Was robił coś takiego ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi