Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne 500 zł + karta 250 zł


Xanthus

Pytanie

Witam,

Planuję wymienić sprzęt i chciałem prosić Was o radę. Aktualnie posiadam CALe, lecz szukam czegoś lepszego, ponieważ dźwięk często w nich jest "przytłumiony" (może się psują, nie wiem, posiadam je już dość długo). Mój ogólny budżet to 750 zł, ale planuję wydać około 500 zł na słuchawki i 250 zł na jakiś wzmacniacz słuchawkowy/kartę dźwiękową zewnętrzną, ponieważ słuchawki będą podłączane do laptopa w którym jest realtek ALC283. Szału nie ma. Głównie słucham rapu, rocka, czasem muzyki elektronicznej. Zainteresowały mnie pozytywne recenzje na temat Brainwavz HM5, lecz chętnie posłucham każdej opinii. Tak jak powiedziałem, budżet to około 750 zł i muszę się w nim zamknąć. Nie mówię, że słuchawki muszą być za 500 zł, mogę delikatnie dołożyć, ważne żeby razem ze wzmacniaczem/kartą (bo chyba jest to potrzebne) zamknąć się w podanym przeze mnie budżecie. Bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przy muzyce której słuchasz i słuchawkach, które obecnie posiadasz, przesiadka na HM5 to słaby pomysł. HM5 to zupełnie inne i dosyć suche granie, radziłbym najpierw posłuchać, bo przesiadka z CALi może się okazać terapią szokową.

Możesz pójść w ATH M50X jak poleca Zenek albo zapolować na Soundmagic HP100 rev. 2, HP150. Ewentualnie jeszcze K550 ale to będzie mniej efektowne granie niż ATH i HP.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. Jednakże, słuchawki które mi polecacie ATH M50X Kosztują w granicach 680 zł, mój budżet wynosi jak wspomniałem to 750 zł, obawiam się że nie starczy mi na żadne źródło do tych słuchawek. Chciałbym słuchawki nowe i nie jestem w stanie niestety przekroczyć 750 zł. Bo myślę, że takie ATH bez źródła to zagrają tragicznie na integrze, tak? Dlatego bardzo bym prosił o pomoc w doborze takich słuchawek w których zmieszczę się w tym budżecie razem z kartą/wzmacniaczem jeśli jest potrzebny. Jeszcze raz bardzo dziękuję za tak szybkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poluj na używki z gwarancją, najlepiej tu na forum i problem z głowy.

ATH M50X powinny dobrze zagrać z integry ale co lepsze źródło, to lepsze. Zawsze możesz kupić słuchawki i z czasem dozbierać sobie do źródła jeżeli integra nie spełni oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, jestem uparty i bardzo lubię jednak mieć wszystko nowe w pudełku, nowe a nie po kimś :P. Rozumiem, że w tej cenie zostają mi tylko ATH M50X i grać bez źródła na integrze (przez dość dłuższy czas nie będę wtedy sobie mógł pozwolić na żadne inne wydatki typu źródło). Bez źródła, na integrze te ATH nie będą grały jak CALe bo nie będzie wystarczającej mocy żebym odczuł różnicę? Czy jednak lepiej zastanowić się nad jakimiś tańszymi słuchawkami + źródło, nie lepiej na tym wyjdę? Niestety ta jak mówię 750 zł to mój budżet maksymalny i długo nie będę mógł sobie pozwolić by coś do nich dokupić, dlatego po prostu zastanawiam się, czy nie lepiej wyjdę na tańszych słuchawkach + źródło, czy jednak ATH bez źródła będą lepszym wyborem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobre. Byle oryginały, bo podróbek sporo. Masz też samsung level-on oraz takstar hd6000. Bardzo przyjemne słuchawki, krok naprzód względem CAL! , ale mniej spektakularny niż w przypadku ATH. Ogólnie dość problematyczny dałeś pułap, bo już blisko m50, a wszystko poniżej 500zł wydaje się mizerne. HM5 moim zdaniem, podobnie do k550/551 dorównują im jakością, ale to niebezpieczna sygnatura dla miłośnika CAL i mogą się wydać bez życia/basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko lepiej celuj w Momentum Over Ear, choć jeśli masz uszy jak kołpaki od Jelcza, to i tak wyjdą On Ear.

Ciekawą alternatywą(według mnie sporo ciekawsze) dla Momentumów są Logitech UE6000 - mega wykonanie i wygoda ale z dostępnością nowych egzemplarzy jest krucho, tym bardziej w PL. Na alledrogo coś tam ostatnio wisiało ale niestety używki - chyba nawet ktoś z forum wystawiał za około 230 zł.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje za informację, rozmawiałem dziś z osobą, która poleciła mi taki zestaw: AKG K240 Studio + Audiotrak Prodigy Cube black. Całość wyniosłaby mnie około 740 zł, czyli zamknąłbym się w budżecie. Chciałbym jednak posłuchać jeszcze kilka opinii osób które posiadają te słuchawki. Warto przesiąść się z CALi na taki zestaw? Co myślicie?

Edytowane przez Xanthus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności