Skocz do zawartości

DAC do AKG k550?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jakiś czas temu (z rok, albo dwa) pytałem Was o DACa do K550. Jakoś wyszło, że nic nie kupiłem, ale teraz pora to zmienić. Odpowiedzi jakie padły to: Fiio E10k i Fiio E18. Generalnie to skłaniam się ku Fiio E18, ludzie powiadajo, że synergia i ładnie brzmi. Ale, ale od tego czasu powstały pewnie jakieś inne fajne DACi pasujące do AKG k550. Budżet to okolice 500-600zł. DAC nie musi też być przenośny jak owe E18. Jeśli chodzi o dźwięk, to liczą się dla mnie najbardziej dwie rzeczy: scena i analityczność. Ciut jaśniej to nie zaszkodzi.

To jak, celować dalej w E18 czy może jednak w coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie przeczytałem, że sprzęt może grać "prostacko". Jednocześnie śmiem oponować co do tego twierdzenia, jeśli poprawnie je odbieram.

 

Jeśli w grę wchodzi sprzęt pod stacjonarny PC, definitywnie w tej cenie należy brać SC808. Zwłaszcza jeśli priorytetem jest scena i analityczność. Wersja upgrade z LME+LM lub dołożenie takich kości w przyszłości samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iiO E18 jak dla mnie gra prostacko i nie polecam.

 

Super powinno być z GeekOutem 450. Chyba nawet jest w komisie poniżej 600 zł. To inna klasa brzmienia podług mnie

 

Dzięki za odpowiedź.

słuchałeś go z K550? Z tego co pamiętam z czasów jak byłem bardziej w temacie to wszyscy polecali E18 właśnie z K550... wiec zaciekawiła mnie twoja odpowiedź.

 

 

Jeszcze nigdy nie przeczytałem, że sprzęt może grać "prostacko". Jednocześnie śmiem oponować co do tego twierdzenia, jeśli poprawnie je odbieram.

 

Jeśli w grę wchodzi sprzęt pod stacjonarny PC, definitywnie w tej cenie należy brać SC808. Zwłaszcza jeśli priorytetem jest scena i analityczność. Wersja upgrade z LME+LM lub dołożenie takich kości w przyszłości samodzielnie.

 

Chodziło mi bardziej o coś zewnętrznego.

Edytowane przez wdwdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pozwoliłem sobie to ująć :) Nie mam jakichś konkretnych zastrzeżeń do tego sprzętu, ale za każdym razem uderzał mnie absulutny brak polotu w jego graniu. Musiałem dawać głośniej i głośniej, a mocy to mu akurat nie brakuje i było już za głośno a nadal nic fajnego się nie działo.

 

Miałem go dwukrotnie i słuchałem z różnymi słuchawkami, ale nie ukrywam, że obie przygody były bardzo krótkie, bo już od pierwszych minut (a nawet sekund) odsłuchu czułem, że nic z tego nie będzie.

Nie pamiętam, czy miałem wtedy K550 i czy do niego podpinałem.

 

 

P.S. W przeciwieństwie do FiiO X5 v.1, który jako DAP grał mi bardzo ciekawie i super go wspominam.

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuForce μDAC-2 lub 3 (raczej 2) zależnie od preferencji.

 

μNostromo bardzo dobrze gra z K550, co ciekawe jak dla mnie chyba lepiej niż Aune X1s. Ale tu może być ciężko ze znalezieniem egzemplarza na ewentualny odsłuch.

Zamiast trudnego do znalezienia uDACa 2, można brać Fiio E10K Olympus 2 - podobne, jaśniejsze granie.

Jest jeszcze SMSL M2 tyle że z K550 może się zrobić za ciepło ale pod względem prezentacji dźwięku i sceny jest dla mnie lepszy niż E10K.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NuForce μDAC-2 lub 3 (raczej 2) zależnie od preferencji.

 

μNostromo bardzo dobrze gra z K550, co ciekawe jak dla mnie chyba lepiej niż Aune X1s. Ale tu może być ciężko ze znalezieniem egzemplarza na ewentualny odsłuch.

Zamiast trudnego do znalezienia uDACa 2, można brać Fiio E10K Olympus 2 - podobne, jaśniejsze granie.

Jest jeszcze SMSL M2 tyle że z K550 może się zrobić za ciepło ale pod względem prezentacji dźwięku i sceny jest dla mnie lepszy niż E10K.

 

smsl m2 wcale nie jest cieplejszy, niż e10k. dac na sabre jest dość surowy w brzmieniu i powiedziałbym, że raczej idzie w jasną stronę. fiio jest przy nim bardziej misiowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle się wyraziłem - M2 nie jest ciepły jako taki ale w bezpośrednim porównaniu z E10K jest według mnie muzykalniejszy i bardziej eksponuje średnicę, no i ma lepszą scenę. Oba idą niby w jaśniejszą stronę ale w tym zestawieniu E10K odbieram jako chłodniejszego i dosyć sterylnego DACa.

 

Oba świetnie się spisują z K551, choć na E10K musiałem podkręcić bas, bo było delikatnie za chudo. Nie wiem jak to wypadnie w zestawieniu z K550, które zawsze odbierałem jako lekko mułowate.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma E10k do E18. Czy w tym wypadko droższy nie oznacza lepszy?

No i jak ma się jeszcze ten E10 do wsponnianego GeekOuta i sc808. Powiem szczerze, że cena kusi, a i opinnir nie są złe. Chociaż myśłe, że jak dysponuje większym budżetem, to znajdę może coś jeszcze lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności