Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAPy Astell & Kern - ich "tańsze" odpowiedniki


Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam moich "osłuchanych" Kolegów, tych 'zakręconych" pozytywnie "AKowców" oraz sceptyków. Czy spotkaliście się ze sprzętem, którego SQ byłoby podobne do któregoś z Kałachów ? I chodzi o DAPy trochę tańsze. Nie musi być 100 procentowe podobieństwo ale coś co w graniu "rzuca się na uszy".

 

Chodzi mi zarówno o sprzęty MK I jak i MK II oraz serię 2XX i 3XX czyli całą rodzinkę Michaiła 'Astella" Kałasznikowa ;). Nawet jeśli nie posiadacie AK, to wielu z Was Koledzy słuchało ich i testowało. Fatso na przykład w teście Sony ZX-1 wspominał o podobieństwie do AK120. Mi ZX-1 wydaje się chłodniejszy od "analogowego" brzmienia AK120 MK I.

Można pisać o samotnych DAPach ale także o "kanapkach" czyli playerze z konkretnym wzmacniaczem.

 

Nie chciałem "brudzić" innych tematów, więc założyłem osobny. Nie ma on na celu postponowanie serii DAPów AK czy dokuczanie komukolwiek, hejtowanie. Jak mówił Fox Mulder - "Chcę wiedzieć". Temat po prostu mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rodzinę AK to Maciux w recenzji DX80 porównywał go bodajże do AK240 ?

 

Analogowo - ja rozumiem przez to, że dźwięk nie jest taki stechnicyzowany i cyfrowy, bardziej przyjazny uchu i melodyjny niż technicznie doskonały.I tak właśnie odbieram grajki z rodziny Sony.

 

ZX1 to rzeczywiście taki zimny Herbert ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rodzinę AK to Maciux w recenzji DX80 porównywał go bodajże do AK240 ?

 

Analogowo - ja rozumiem przez to, że dźwięk nie jest taki stechnicyzowany i cyfrowy, bardziej przyjazny uchu i melodyjny niż technicznie doskonały.I tak właśnie odbieram grajki z rodziny Sony.

 

ZX1 to rzeczywiście taki zimny Herbert ???

W moim odczuciu ZX-1 jest dość chłodny. Potrafił osłabić basowe (ale dobre) Takstary HI1200. Do poziomu "normalnych" . lekko ciepłych doków. Zgrywa się z PM-3 w czym wydatnie pomaga mu B1. A Oppo są takie soczyste i mięsiste dźwiękowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sprzęt podobnie kreujący dźwięk czy o sprzęt który będzie grał podobną klasą?

 

Podobne kreowanie dźwięku (barwa, nasycenie czy też scena) jest jak dla mnie w starszych modelach CD Philipsa np w takim gracie jak mój CD 750.

Niestety w sprzęcie portable nie spotkałem się z czymś takim bo np C4 pewne aspekty kreacji ma podobne ale brzmienie zupełnie inne. Hugo Chord miał mocno zbliżoną sygnaturę do AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej podobnie kreujący dźwięk. Po prostu "grający podobnie". I porównania do brzmienia konkretnych modeli AK.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja łeb w łeb miałem możliwość pono i 240ss.

Z r70x 240 było zwiewniejsze. Odchudziło je trochę. Z hf3 zdecydowanie pono - bardziej obłe, ale nadal techniczne w dźwięku. Czuć było delikatne przyciemnienie, które z etami było zjawiskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... nawet na targach w slepych testach pare osob wskazalo go wyzej niz ak380.

Wlasnie wystarczy sie obudzic :)

I przestac wierzyc w femtoklamstwa. No i nie kierowac sie opiniami tworcow i sprzedawcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich porównań to może w pewien sposób skorelować AK240 i pierwszego Fiio X5 jeśli chodzi o charakter kreowania dźwięku, jednak odsłuchy między jednym a drugim dzieliła przerwa co najmniej paru miesięcy, więc pamięć może być zawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 II znacznie jaśniejszy, scena węższa bez takiej głębi ale za to moim zdaniem ciekawsza góra. To ma być odpowiednik brzmienia AK - co już ustaliliśmy. Nie jakikolwiek inny dobry player.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla mnie jest wiele wspolnych mianownikow miedzy nimi. Jasny, z mniejszym zejsciem i wypelnieniem dolu, scenicznie takie se ale na plus x5 ii jak pamietam. Tylko fiio nie wiem na jakim sofcie slyszalem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rodzinę AK to Maciux w recenzji DX80 porównywał go bodajże do AK240 ?

 

 

Mam podobne odczucia, choć iBasso nie kreuje tak potężnej sceny przez co można go odebrać jako mniej efektownego. Inna sprawa czy komuś się taka rozdmuchana scena podoba czy wręcz przeciwnie.

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grajkami które grają niesamowicie szlachetnie to Teac HA-P90SD oraz Ibasso DX90. Inna szkoła dźwięku ale tak jeden jak i drugi mnie urzeka. Od razu powiem, że miałem porównanie z Questyle, AK120 II, AK 240, AK 380 jak i Fiio X5, X5 II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o playery podobne a nie inną szkołę dźwięku.

@RymCymCym - czy wsparcie DX80 przez AMP B1 przybliża go do 240 czy oddala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako inną szkołę dźwięku miałem na myśli Teac vs DX90. Powiem dosadnie, Teac kładzie na łopatki AK 120II i nie ma żadnego wstydu konkurować z AK380, oczywiście mówię tylko o SQ. Obsługa w Teac jest tragiczna jest brzydki, kanciasty, ma mikroskopijny wyświetlacz, irracjonalną nawigację ale ..... Teac zachwyca do pierwszego posłuchania, ale nie przebojowym radosnym graniem a raczej idealnym wyważeniem, dźwiękiem jasnym ale i basem płożącym się z za ciemnej kurtyny, osadzeniem sceny i powietrzem. AK 380 gra przy nim jak "ruski muzykant" który chce zwrócić na siebie uwagę repertuarem "Biełyje rozy". Cóż może właśnie na takiego odbiorcę czyha AK380. To już DX90 jest bliżej do Akaczy niż Akaczom do Teaca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności