Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

CHORD DAVE - Pierwszy Egzemplarz Już Sprzedany w MP3Store


Rekomendowane odpowiedzi

I wcale nie mówię, że nie warto, mówię tylko, że warto wiedzieć co siedzi w środku, zanim zaczniemy się zachwycać. Oczywiście ta wiedza wcale nie powinna nas od zachwytów powstrzymywać. Jak się coś komuś podoba, to może mieć sprzęt nawet napędzany cytrynami. Nie mnie to oceniać.

 

Teraz wyszło co siedzi w Citrone DAC :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba stworzyć rekolekcje dla audiofili. Bo czasem aż się słabo robi jak wielka jest wśród nas niewiedza techniczna i jak robi się nas w balona. Inna sprawa, że każdy czasem lubi być zrobiony w balona za grubą kasę, taka nasza słabość :)

Nie, nie każdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba stworzyć rekolekcje dla audiofili. Bo czasem aż się słabo robi jak wielka jest wśród nas niewiedza techniczna i jak robi się nas w balona. Inna sprawa, że każdy czasem lubi być zrobiony w balona za grubą kasę, taka nasza słabość :)

Nie, nie każdy.

 

znajdzie się garstka forumowiczów co do 12-tej "trzeźwo" patrzy na świat hi-fi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to, że producenci robią cześć ludzi w balona to jest oczywista oczywistość. Dave brzmi nieziemsko ale cena jest kosmiczna i trzeba to jasno powiedzieć. Elektronika użyta do produkcji to jedno i pewnie macie rację, że nie jest ona warta więcej niż 2kzł. Myślę jednak, że na cenę ostateczną składa się wiele czynników, m. In. faza projektowania, testów, implementacja i główkowanie no i oczywiście świetny marketing, który zawyża cenę o X razy. Jest to smutna prawda i dlatego chwała wszystkim DIYerom za ich ciężką i niekiedy owocną pracę. Grunt, że część z Nich nie popłynęła z ceną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trzeba stworzyć rekolekcje dla audiofili. Bo czasem aż się słabo robi jak wielka jest wśród nas niewiedza techniczna i jak robi się nas w balona. Inna sprawa, że każdy czasem lubi być zrobiony w balona za grubą kasę, taka nasza słabość :)

Nie, nie każdy.

znajdzie się garstka forumowiczów co do 12-tej "trzeźwo" patrzy na świat hi-fi :)
Chyba 13-tej, zgodnie z dawnymi przyzwyczajeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Trzeba stworzyć rekolekcje dla audiofili. Bo czasem aż się słabo robi jak wielka jest wśród nas niewiedza techniczna i jak robi się nas w balona. Inna sprawa, że każdy czasem lubi być zrobiony w balona za grubą kasę, taka nasza słabość :)

Nie, nie każdy.

znajdzie się garstka forumowiczów co do 12-tej "trzeźwo" patrzy na świat hi-fi :)
Chyba 13-tej, zgodnie z dawnymi przyzwyczajeniami.

 

a to nie wiedziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... wczoraj znalazłem kondycjoner masy (używka 2200 - z opisu: odprowadza zakłócenia grubym kablem do czegoś co symuluje ziemię) i filtr pasywny wpinany w jedno z gniazdek listwy (używka za jedyne 1200 PLN). Mój tata jeszcze nie może dojść do siebie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... wczoraj znalazłem kondycjoner masy (używka 2200 - z opisu: odprowadza zakłócenia grubym kablem do czegoś co symuluje ziemię)[/size] i filtr pasywny wpinany w jedno z gniazdek listwy (używka za jedyne 1200 PLN). Mój tata jeszcze nie może dojść do siebie.

 

To niech tata szybko dojdzie do siebie i zacznie "strugać" takie rzeczy za połowę tej ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam - są tacy co mogą cztery strony skrobnąć o tym jak gra bezpiecznik. To pokaż ojcu - tylko defibrylator przygotuj wcześniej. Może się zdarzyć, że będzie wymagana reanimacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A... wczoraj znalazłem kondycjoner masy (używka 2200 - z opisu: odprowadza zakłócenia grubym kablem do czegoś co symuluje ziemię)[/size] i filtr pasywny wpinany w jedno z gniazdek listwy (używka za jedyne 1200 PLN). Mój tata jeszcze nie może dojść do siebie.

To niech tata szybko dojdzie do siebie i zacznie "strugać" takie rzeczy za połowę tej ceny ;)

 

 

Namawiam go właśnie. Nawet znalazłem ładną obudowę.

DAVE'a nie słyszałem, ale wiem, że gra świetnie, bo Mojo gra świetnie, a on na pewno gra lepiej. Rev też się nim zachwycał. Trochę nie chcę go słuchać, bo będzie mnie męczył, bo niby jest poza zasięgiem, ale w sumie to jakbym się uparł... wolę nie mieć takiej pokusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętny jestem na ślepe testy vs zestaw Cayina :D

 

A poważnie, to aż zapytam o możliwość recenzji.

Ja jestem ciekaw ślepych, w których występuje ten sam DAC w różnych aplikacjach - od jednokościowych po multi. Dla mnie ten w xDuoo X3 na dokanałówkach jest prawie nieodróżnialny od podobnych DACów w droższych konstrukcjach.

Ale ten Dave to dla mnie dzieło sztuki - piękny jest i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz tylko nie zapominaj że zawsze się rozpozna w ślepych testach sprzęt, gdyż sygnatura brzmieniowa Chorda jest typowo słyszalna, zwłaszcza poprzez USB, na innych wejściach cyfrowych już się różni i dla mnie tutaj jest lepsza niż przez USB, gdyż jest mniejsze nasycenie dolnej średnicy oraz bardziej są uwidocznione wysokie, nie są tak "schowane", ale to wiadomo że tak jest, gdyż taka jest wizja Chorda. Zrobiłem sobie sam test, porównująć 2quta do swojego Yulonga D18 z Gustardem U12 i powiem że jakoś różnicy jakościowej nie słyszałem, tylko niuanse w poszczególnych pasmach, a to są "rzeczy", które bardziej zależą od nas samych, czego oczekujemy i od muzyki, gdyż zgodzę i nie zgodzę się z Tobą i Tuokiem że YH100 mają wyostrzone wysokie, gdyż wszystko zależy od muzyki, której się słucha, tak samo tutaj będzie ilość basu, nie mówię o subbasie bo YH100 jego prawie że nie mają.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się również posłuchać tego cacka. podłączone do niego HE1000 HD800 z nowej edycji oraz k812 i powiem szczerze że wymiata. Nie ma za bardzo z czym tego porównać ale pierwszy raz siedziałem grzecznie słuchając całe płyty i nie miałem dosyć. Z ciekawostek zaobserowanych podczas testów: Dave jako jedyny z DACów jakie miałem w rekach nie zagrał o wiele gorzej w przypadku tych samych plików z iPada co z PC. Nie wierzyłem dlatego przepinałem wielokrotnie i efekt jest wprost zaskakujący. Co prawda różnica jest ale jak podepniemy Mojo pod tablet to dzwiek jest niesamowicie plaski wzgledem PC i brakuje sceny. Oczywiscie nie jestem synem szejka z Arabii Saudyjskiej. Skorzystałem z uprzejmości jednego z dystrybutorów. Widziałem iz pojawiły się jakieś wpisy odnośnie naszego ponoc polskiego brooklyna. Z calym szacunkiem ale to nie ten poziom, choc nie jest na bardzo wysokiej pozycji za Davem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • MP3store

Jeden z naszych stałych klientów własnie nabył Dave w kolorze silver. Dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć zdjęć real - wrzucam kilka fotek tego pięknego okazu.

 

Choć mamy jeszcze w sieci ten kolorek gdyby ktoś chciał kupić :)

 

Na razie według Nas to najlepszy sprzęt tego typu. No ale cena niestety zabija. Trzeba się uśmiechnąć do sprzedawcy, hahaha.

 

Fostexy TH900 MKII (w tle) wypadają na nim rewelacyjnie, zresztą nie tylko na nim.

 

 

 

 

IMG_5844.JPG

IMG_5858.JPG

IMG_5840.JPG

IMG_5842.JPG

IMG_5845.JPG

IMG_5849.JPG

IMG_5861.JPG

IMG_5866.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności