Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyka z gier


Gapcza

Rekomendowane odpowiedzi

@Spawndzięki za podzielenie się linkiem do ciekawych remixów z NFS-ów. U mnie natomiast dzisiaj chwilą z takim repertuarem ;)) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

A story you won't believe z Wiedźmina 3 w wykonaniu Heroes Orchestra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988Ten kawałek z Gothica pt. "Las w Nocy" to z pamięci sobie można nucić ;) Ten drugi z kolei czyli "Orcs Cemetery" na mnie zrobił mega wrażenie, mocno klimatyczny. Końcówka gry jakby nie patrzeć więc nastrój musi być odpowiedni ;) Do tego to szaleństwo w oczach zbuntowanych Sekciarzy. 

 

Ja bardzo lubię soundtrack z europejskiej i japońskiej wersji Gran Turismo 2. Głównie dlatego, że z nim mam masę wspomnień powiązanych, a amerykańska wersja w którą kiedyś już dużo później grałem to dla mnie nie do końca to, choć też kilka kawałków z niej by się znalazło. Ale do rzeczy: 

 

 

To było takie motywujące, radosne elektryczno-gitarowe granie, że w połączeniu ze ściganiem się na malowniczych trasach pokroju Tahiti Road czy Maze aż chciało się ścigać! 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker zgadzam się :) Orcs Cementary rzeczywiście świetnie oddawał klimat lokacji, ale również bardzo miło zapamiętałem ten pod koniec gry ze Świątyni Śniącego :) 

 

 

Ładowaniu Uriziela, jak i przywołaniu Śniącego :) 

 

 

 

W drugiej odsłonie Gothica II jako bardzo klimatyczne zapamiętałem szczególnie ten, który mieliśmy okazję usłyszeć po przypłynięciu na Wyspę Irodarth...

 

 

Jako drugi dodałbym ten z terenu Doliny Budowniczych w Jarkendarze...

 

 

... a jako trzeci z klasztoru Innosa w Khorinis.

 

 

Z trójką... wiesz jak wygląda sprawa w moim przypadku i nie ma się tym zbytnio, co chwalić ;) 

 

Ten gitarowy kawałek w klimacie lat 80. z Gran Turismo jest świetny i teraz go sobie słucham!👍 :) Bardzo się cieszę, że zajrzałeś do wątku :) 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 trochę wstyd się przyznać, ale klimat trójki nie do końca przypadł mi do gustu i pomimo kilku podejść, nigdy nie przeszedłem w całości. W przyszłości zamierzam i mam nadzieję, ze uda mi się na tyle zaangażować, aby stało się to możliwe :) Jednak ścieżka dźwiękowa do tej odsłony jest naprawdę świetna. Wybrałeś przy tym kawałki, które muzycznie opisują zróżnicowanie świata od chłodnego Nordmaru na północy po pustynny Varant na południu.

 

Od siebie dodałbym jeszcze Divine Powers: 

 

 

i ten, który umilał eksplorację Myrtany :)

 

 

 

O Idyllic natomiast wspominałem już wcześniej :) 

 

edit: tak na marginesie uznałem, że warto wspomnieć, jak jesteśmy przy Gothicu, o tym na jakim etapie są prace nad jednym z najbardziej wyczekiwanych modów do drugiej części :) 

 

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 A jeszcze większy wstyd się przyznać, że w trójkę się nie grało. W dniu premiery tej części mój komputer nie był w stanie uciągnąć nawet Gothic 2 na rozsądnych ustawieniach, więc za kolejną część tym bardziej się nie zabierałem, ale obecnie może zagram, bo widziałem, że jest sporo patchy i poprawek.

 

Mod Dzieje Khorinis zapowiada się bardzo ciekawie. Ja od dłuższego czasu czekam na finalną wersję Gothic Reloaded, ale może wyszło coś lepszego w międzyczasie, bo prace trwają już ładnych kilka lat.

https://demo.gothic-reloaded-mod.de/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hustler u mnie było podobnie i mój wówczas sześcioletni komputer nie spełniał nawet minimalnych wymagań (nowy miałem dopiero od 2007 z 9700GT oraz na którym mogłem ogrywać również pierwszą odsłonę Wiedźmina). Nawet nie wiem, czy mógłbym na nim uruchomić Gothica 3, byłby to najwyżej pokaz slajdów, biorąc pod uwagę optymalizację (więcej FPSów miałem w Risenie wydanym w 2009 roku). Jednak mimo wszystko świat mnie tak nie pochłonął, jak w pierwszych odsłonach i chyba dla mnie czasami mniej (szczególnie w odniesieniu do wielkości świata) znaczy więcej. W tych mniejszych lokacjach z dwójki, a szczególnie pierwszej odsłony... było tak bardziej swojsko. 

 

Z tymi modami do Gothica tak bywa. Też czekam, jak również na drugą odsłonę Złotych Wrót: www.zlotewrota.org oraz Kronik Myrtany: Kroniki Myrtany: Archolos . W przypadku ostatniego ze wspomnianych jest tworzona ścieżka dźwiękowa, która według mnie zapowiada się dość ciekawie. Poniżej drobna próbka:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker dziękuję za kolejną porcję gitarowych brzmień z GT2!!! 👍 🎸🔥 Ta solówka w Blade 1:38... świetna :)  Drugi kawałek również. Lubię takie muzyczne klimaty lat 80. :D 

 

@Birken nie miałem kontaktu z ta grą, ale ścieżka dźwiękowa rzeczywiście robi wrażenie, nawiązując, m.in. do różnych odsłon Scrollsów, czy w pewnym stopniu kawałków, które przypominają mi te z Divinity 2 Ego Draconis...

 

 

 

... jak również z Dragon's Dogma. Jednym słowem spodobał mi się :D Dzięki za jego zamieszczenie👍

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birken to prawda!👍 Z obecnymi grami nie jestem zbyt zaznajomiony i ten nowy tytuł od Cryteka umknął mojej uwadze. Dzięki, że o nim wspomniałeś w wątku! Z przyjemnością się z nim zapoznałem :)

 

Z mojej strony melancholijna Nameless Song z Soulsów🥰

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_salgado_ masz mnie :DNie ukrywam, że na pianistkę-cosplayerkę, a właściwie jej miniaturki zwróciłem uwagę w pierwszej kolejności (niektóre potrafią wywołać lekkie zmieszanie), a potem zapoznałem się z treścią materiałów muzycznych :)

 

Dziękuję za podzielenie się wspomnianym świetnym kawałkiem!!!👍 Z własnej strony mogę też polecić poniższy kanał, który znam od dłuższego czasu. Poniższy utwór z Re: Zero powinien również się spodobać... jak i sporo pozostałych materiałów na nim zamieszczonych :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 oj to uważaj bo takich pianistek które kradną uwagę (i serce), a potem dopiero słyszysz jak grają jest dużo  :D

 

Jako przykład podam Lole i Gamazde

 

 

 

 

Miłego oglądania, yy tzn słuchania ofcourse! 😜

 

 

13 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@_salgado_ masz mnie :DNie ukrywam, że na pianistkę-cosplayerkę, a właściwie jej miniaturki zwróciłem uwagę w pierwszej kolejności (niektóre potrafią wywołać lekkie zmieszanie), a potem zapoznałem się z treścią materiałów muzycznych :)

 

Dziękuję za podzielenie się wspomnianym świetnym kawałkiem!!!👍 Z własnej strony mogę też polecić poniższy kanał, który znam od dłuższego czasu. Poniższy utwór z Re: Zero powinien również się spodobać... jak i sporo pozostałych materiałów na nim zamieszczonych :)

 

 

Wow, dzieki!  I faktycznie podobny kanał. 

 

Hmm i też gra na instrumencie kawai.. ciekawe 🤔  ciekawe czy to moda wśród fanek muzyki z gier ;) z tym że tu shigeru, strasznie drogi fortepian..

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_salgado_ to prawda, jest ich sporo. Na szczęście są daleko, więc mogę czuć się bezpiecznie ;) Dziękuję za wzmiankę o Gamazdę, bo jej nie znałem!👍:) 

 

Wracając do tematyki wątku. .. Stars At Our Backs z Monster Hunter World🎶

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności