Skocz do zawartości

Muzyka z gier


Gapcza

Rekomendowane odpowiedzi

@Saiya-jin widzę, że dobrze utrafiłem tym kawałkiem z Sekiro :)) Tak jak wspominałem część trzecia była również dla mnie najbardziej wciągająca, szczególnie z dodatkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@golem nie dziwię się, ze wracasz do niego, bo naprawdę kawałek bardzo wpada w ucho👍

 

Z mojej strony OST z trzeciej odsłony Wrót Baldura. 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, golem napisał:

kto nie słyszał ten.......;)

 

 

 

...powinien żałować. Świat Zapomnianych Krain ma swój urok. Piękny utwór, osobiście bardziej zapadły mi w pamięć utwór z drugiej cześci, Skeleton od a Town (Targot) i dla mnie jest jednym z najpiękniejszych utworów z gier, jaki kiedykolwiek powstał. Nawet jak go teraz włączyłem na chwilę, mam gęsią skórkę.

 

 

Natomiast w jedynce uwielbiałem zawsze Easthaven in Peace:

 

 

 

Dziękuję Golem za przypomnienie pieśni z północy Faerunu! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeremy Soule, Inon Zur, Jesper Kyd dla mnie to czołówka kompozytorów ścieżek dzwiękowych do gier. Soula cenię najbardziej. Soundtrack z Icewind Dale to majstersztyk. Jedynke ukończyłem pare razy i co jakiś czas odpalam sobie i powracam do Doliny Lodowego Wichru, nie robię nic tylko napawam się płynącą muzyką.

Widzę, że jesteś fanem soundtracka z Baldurs Gate 3, zerknij sobie tutaj może cię to zainteresuje -> Plan koncertów

 

Jeremy Soule i Neverwinter Nights:

 

 

Jesper Kyd i Assassin's Creed:

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@golemDziękuję!!! Szczególnie dzisiejszy zapowiada się dla mnie świetnie. Nie wykluczam, że podobnie jak w przypadku DOS2, jak gra przypadnie mi do gustu, to dokonam również zakupienia OST w wersji fizycznej, na lp i mieć do kompletu kolejny album Borislava Slavov:)

 

20201017_104628.jpg

 

Bardzo się cieszę, że wspomniałeś o Neverwinter Nights od Obsidianu! Szkoda, że seria jest już trochę zapomniana, ale może do niej w przyszłości powrócą. Dawno nie grałem, ale może będzie warto powrócić po prostu po to, aby postąpić podobnie do Ciebie i poeksplorować świat :) Diamentowej edycji pierwszej odsłony nie mogłem znaleźć, ale dwójka oraz dodatki są.

 

20201017_105407.jpg

 

A poniżej OST do drugiej odsłony:

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytus1988 piękna kolekcja. Dobra, to ja też się pochwalę. Tak samo wszystko posiadam w wersji pudełkowej + wersje gogowe do tego soundtracki z wersji pudełkowych (we wszystkich były dołączone płyty cd z muzyką). Brak do kolekcji soundtracka z Divinity: Original Sin 2, ale to tylko kwestia czasu.

Dla odmiany dziś wstawię muzyczkę z Mass Effect 2, Saki Kaskas - Callista. Stary kawałek jak wpadł w ucho po raz pierwszy w NFS3 tak do dziś nie chce wypaść ;)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icewind Dale już był. Nawet na przenośnym grajku mam cześć soundtracku. Ten motyw z Kuldahar na zawsze w mym sercu pozostanie. Ale jest coś co cenię nie mniej:

 

Call of Juarez też miał soundtrack udany 

 

Edytowane przez Birken
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@golem dziękuję i również gratuluję pięknej kolekcji! Mam nadzieję, że OST od wydanej ostatnio odsłony Divinity niedługo też będzie u Ciebie :) Bardzo ciekawy fragment Mass Effect. Nie wiedziałem, że ma takie powiązania z produkcją mało RPGową ;)

 

@Birken świetnie, że wspomniałeś o tych OST, szczególnie do Evil Island, która to gra jest dość zapomniana, że musiałem nawet trochę poszukać u siebie :) Miałem ją z Komputer Świat Gry Extra ;) Płyty z drugiej strony są w nieco kiepskim stanie, ale sprawdzę w weekend, czy odpalę ja na laptopie z win xp :)

 

20201022_224139.jpg

 

Pozostając w tematyce Zapomnianych zarówno Krain, jak i z biegiem czasu gier warto wspomnieć o Świątyni Pierwotnego Zła. Gra prxyjemna, choć z tego co pamiętam krótka, z całkiem przyjemną dla ucha ścieżką dźwiękową :)

 

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starszych tytułów fajną muzykę miało Grim Fandango.

 

 

 

Z Assasin's Creed II wybrałbym ten kawałek:

 

 

 

Revelations miało też fajną muzykę. :)

 

 

 

Tak w ogóle, to bardzo chciałbym zobaczyć jakiegoś nowego PoP-a, zamiast ciągle te Assasyny. 😕

 

 

 

Najbardziej badass PoP. 😜

 

 

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Evil Island, która to gra jest dość zapomniana, że musiałem nawet trochę poszukać u siebie :) Miałem ją z Komputer Świat Gry Extra ;)

No ona to zapomniana była przed i po premierze. Marketing leżał. A to jedna z tych gier co swoje czasy wyprzedzały. Chyba mój nr.1 w dziejach ew. ex aequo z Mass Effect. Mam takie same płyty bodaj 2001 r. grałem jakoś 8 lat temu ponownie po latach i znów mam ochotę odpalić. Ponoć multi coś tam działa. Ciekawe czy są jakieś ulepszające grafikę mody. 

Co do soundtracków to nigdy nie wiem czy muzyka powodowała ze gra mi się bardziej podoba czy na odwrót :P. Mi muzyka zawsze wspomnienia i nastrój bardzo przywołuje.

 

 

A ja w tą część grałem jeszcze więcej niż w 3 chyba i muzyka miała w tym swój udział. A wróciłem jakoś rok po początkowym zawodzie jak dobrze pamiętam. Ale to daaawno było...

 

 

Edytowane przez Birken
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birken to prawda i szkoda, że przeszła bez echa. Z drugiej strony dobrze, bo dość szybko można ją było kupić dużo taniej ;) 

 

Co tyczy się HoMM IV może warto było dać jej szansę, OST miała świetny, ale po pierwszych kilku godzinach spędzonych z nią jakoś się odbiłem i już więcej nie powróciłem. MOją drugą ulubioną odsłoną tej serii po trójce jest bardziej podobna do niej część V. Ścieżkę dźwiękową do niej też lubiłem :)

 

 

@Saiya-jin to prawda, mogliby w końcu powrócić do Księcia Persji, a nie od kilkunastu lat ciągle produkować tych asasynów. A jeśli o nich mowa, o wspomnianym przez @golem Jasper Kyd warto wspomnieć, że już możemy zapoznać się z klimatyczną muzyką do najnowszej odsłony :) Swoją drogą ten ich protagonista coraz bardziej upodabnia sie do Geralta :D 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy, jestem ciekaw, jakie smutne lub budujące pełną niepokoju atmosferę utwory z gier utkwiły Wam w pamięci. Z mojej strony cztery fragmenty. Niepokojące z American McGee's Alice oraz Zeldy Majora Mask

 

 

 

a także smutne, lecz piękne z Leyers Of Fear oraz Kholat.

 

 

 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Birken napisał:

heh a miałem wrzucić w poprzednim poście.
Kholat nawet zakupiłem aczkolwiek nie grałem jeszcze. Warto?

 

Robiłem pod siebie jak w to grałem

 

 

 

Alice jest grą z fenomelanym klimatem grozy, szaleństwa i ścieżka dźwiękowa w dużej mierze go według mnie tworzy. Teraz częściej sięgam przeważnie do dwójki, jeśli znalazłaby się chwila. OST Kholat bardzo mi się spodobał, planowałem kupić na kolorowym winylu (biały, nakrapiany, jakby krwią, co widać pod linkiem w sklepie gamemusic), ale nie udało sie. Za długo zwlekałem. Jak się pojawi na rynku wtórnym, w miarę przystępnej cenie, chętnie go nabędę :) Niestety, nie miałem okazji przejść tej gry, jak bardzo wielu nowszych (tj. z ostatniej dekady) tytułów.

 https://sklep.gamemusic.pl/product/vinyl/

 

Ten kawałek z Undying jest rzeczywiście creepy i... bardzo mi się podoba. Z grą nie miałem niestety styczności, ale wnioskując po tym utworze, potrafiło być strasznie. Oprócz wspomnianych także F.E.A.R posiadał soundtrack budujący atmosferę grozy. Dla mnie najbardziej niepokojące były dwa poniższe kawałki.

 

 

 

Pomijając horrory, klimat grozy budowała według mnie świetnie ścieżka dźwiękowa do Gothica, szczególnie pierwszej odsłony. W pewnej mierze przez nią (pomijając mogące wyskoczyć niespodziewanie gobliny, krwiopijców, a przy odrobinie pecha cieniostwory) starałem się unikać nocnych przepraw przez las ;) Podałem tylko dwa przykłady, ale według mnie cały OST do tej gry jest jednym z mroczniejszych, z jakim zetknąłem się w RPGach.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Moi Drodzy, jestem ciekaw, jakie smutne lub budujące pełną niepokoju atmosferę utwory z gier utkwiły Wam w pamięci.

Motyw przewodni z Gothic 1 i melodie z Fallout 1 i 2. Coś z Diablo 1 i 2. Jeden kawałek z Prey 2006. Końcowy kawałek z jednej gierki Nekketsu na Pegasusa. Reszty nie pamiętam.

 

 

 

 

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 dziękuję podzielenie się wspomnianymi ścieżkami dźwiękowymi, szczególnie za przypomnienie tej z Fallouta oraz o Nekketsu, którego nie znałem. Jednak po chwili przypomniałem sobie o grze Bubble Bobble, w którą bardzo często grałem w dzieciństwie na Commodore 64. Miłe wspomnienia, z przyjemnej platformówki :)

 

 

Przy okazji zapytam, czy ktoś pamięta grę z poniższego linku na Commodore? ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za podzielenie się ciekawymi utworami!👍 Z mojej strony utwór znany miłośnikom drugiej odsłony HoMM w świetnym wykonaniu Heroes Orchestra. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyberpunk 2077... można już posłuchać, jaka muzyka będzie towarzyszyć nam w tej grze :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności