Jump to content
Gapcza

Muzyka z gier

Recommended Posts

Pewnie juz bylo ale tez jedno słowo dotyczące genialnej gry z cudowną i czarodziejska muzyką: BRAID

Wysłane z mojego LG-H340n przy użyciu Tapatalka

Guest

Propsy za Deusa. Sam teraz tyram HR, nie wiem czy soundtrack nawet nie lepszy niż pierwsza część, w całej sadze (nawet Invisible War) muzyka jest arcydziełem

Tylko szkoda, że jakość wydania soundtracku jest taka okropna. Nie da się tego słuchać na żadnym sprzęcie.

No ja słuchałem w grze głównie, tam było spoko :D

Na dniach przeszedłem Arcanum, mimo tego, że tam najczęściej parę melodii w kółko zapętlonych, to na tyle świetnie skomponowane, że się nie nudziły:

Edited by Guest

A co powiecie o oryginalnej muzyce z Unreal Tournament? Moim zdaniem bardzo przyczyniła się do sukcesu tej gry.

Edited by shpongloid

A co powiecie o oryginalnej muzyce z Unreal Tournament? Moim zdaniem bardzo przyczyniła się do sukcesu tej gry.

UT. Pierwszy Unreal... Intro z bramą. I ta muzyka w tle. Klasyka.

:)

Już to pisałem, ale OST (Simunek!) do pierwszej części Mafii (szkoda, że wyszły kojejne - nevermind), "Arcanum"...

Dla mnie zawsze będzie nalepszy motyw Tristram z Diablo 1 i muzyczka z menu w Morrowind.

Ale do tego dorzucę starego dobrze znanego benchmarka na PC - muza wypas! :)

Thomm spowodowałeś, ze wyciągnąłem płytkę z Unrealem i 1 zagrywam :)

Pamiętam, jak z każda nową wersja sterów Nvidii przybywało w grze detali.

M

Mam nadzieję, że nie zrepostowałem, do dziś dzień słuchając tego numeru ciarki przechodzą mi po plecach :)

ENJOY!

edit: Kurdus, nie wiem jak zrobić, żeby link pojawił się w okienku youtube'owym.

Edit2: nvm :D

Diablo - Tristram guitar theme

Edited by anszhua

W latach 90 pojawiło się nieco gier, których stylistyka wydaje się nie do powtórzenia. Wówczas zespoły jak Future Sound Of London, Fluke, Underworld czy Chemical Brothers to były gwiazdy pop, do współpracy zapraszano znanych DJów/twórców (Takkyu ishino, Mijk Van Dijk, Derrick May, Hardfloor itd.) i studia projektowe (nieistniejące już Design Republic chociażby). Dzięki temu owe gry nie tylko zachwycają oprawą audiowizualną do dzisiaj, ale są też swoistymi dokumentami minionej epoki.

Mam też przykład bardziej rockowy - OST z Gran Tourismo ma takie zespoły, jak Blur, Garbage, Placebo, David Bowie. To było brzmienie!

O takich oczywistościach jak Quake i Nine Inch Nails, czy Quake 2 i Sonic Mayhem/Rob Zombie tylko wspomnę :).

Udostępniono zapis koncertu Video Game Show — Wiedźmin 3: Dziki Gon. Niestety tylko na youtube i płaty 29 zł.

Co do soundtracków z gier to tak na szybko: Crysis 1,2,3, (chyba już umieszczałem), Far Cry 3: Blood Dragon ( też chyba umieszczałem) i Serious Sam 3.