Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyka z gier


Gapcza

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nowość od Drayante Zana sprzed kilku minut... cover "Toussaint Gwent Theme" z Wiedźmina 3🎶

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Waltz of the Temple Forest Elves" z Trine 2 w wykonaniu Heroes Orchestra🎶

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tidal.com/track/97421515

 

🎶 "The Tomb Rider Suite" w wykonaniu The Royal Philharmonic Orchestra 🎶

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ścieżka dźwiękowa do przygodówki "Pine" od Tumult Kollectiv🎶 Polecam :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saiya-jin sprawdziłem na Sundarach oraz Hawkach i jest moc 🎶 Dzięki za podzielenie się tym utworem🙂👍

 

Dzisiaj z mojej strony soundtracki z ostatnich nabytków na Epicu. Dzięki @Birken🙂👍

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ścieżka dźwiękowa do RPG-a Farathan (od polskiego Farathan Studio, inspirującego się grami Piranha Bytes), który zadebiutuje we wczesnym dostępie w połowie października br. 

 

Poniżej kilka utworów z nadchodzącej produkcji :)

 

 

 

 

https://www.google.com/amp/s/polygamia.pl/amp/farathan-kleska-na-kickstarterze-ale-projekt-zyje-wersja-alfa-jest-obiecujaca-juz-gralismy,6636352871672608a

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogrywanie GT7 mi przypomniało o dawno nie odwiedzanym temacie na forum :D

 

Co do muzy to ciężko jednoznacznie ocenić bo widzę że sporo jest tu odgrzewanych kotletów jak np. utwory Daikiego Kasho które się przewijają już bodajże od 4 odsłony serii, a których ja akurat nie jestem fanem (chociaż wiem że mają spory fanbase). Sam jestem zdania że gościu robi może nawet i nastrojową muzę ale zdecydowanie bardziej wolałem te alternatywno-rockowo-punkowe kawałki z GT4 czy Feedera z GT3. Plus tak jak pisałem, dla mnie spora część nostalgicznych wspomnień z serią to te gitarowe utwory Masahiro Andoh z GT2 (i 4 ale o tym później), które w większości już tu w temacie umieszczałem. 

 

No i z tego co już usłyszałem i co mi się spodobało, to widzę na szybko że właśnie wzięte np. z GT5 Prologa jak ten kawałek: 

 

 

Masahiro Andoh też widzę że jest ale nie nowe utwory, tylko znów przeklejki, tym razem z GT4 podobno. Dopiero teraz się dowiaduję o tym że takie kawałki w stylu pierwszych odsłon były gdzieś schowane w grze, co z jednej strony mnie cieszy bo mam jeszcze widać trochę do sprawdzenia, a z drugiej nieco smuci bo myślałem że to mimo wszystko jakieś nowe, wcześniej niewydane utwory specjalnie dla 7 części, a tu jednak nie.

 

 

A już ten w szczególności odzwierciedla to czym było i zawsze powinno być muzycznie Gran Turismo, gitarowe solo rozwala system: 

 

 

Green Monster też robi na mnie mega wrażenie, zdecydowanie muszę odświeżyć ścieżkę dźwiękową GT4 bo do tej pory myślałem że skądinąd świetna alternatywna muzyka to było wszystko a tu taka miła niespodzianka:

 

 

Z tego co patrzę po stronie NFSsoundtrack to ciężko znaleźć jakieś nowe kawałki zamieszczone premierowo w 7 odsłonie serii, z tego co widzę po miniaturce podtytuł soundtracku to "Find Your Line" i po tym trzeba by szukać, no i jest coś takiego na szybko: 

 

 

Nie podoba mi się.

 

Legendarny hymn serii, czyli Moon Over The Castle jak dla mnie też lipa (zdecydowanie lepsze wersje były chociaż w GT2 czy GT4: 

 

 

bo akurat nie bardzo mi taka konwencja pasuje w przypadku tego utworu, dalej:

 

 

coś takiego przemilczę, zupełnie nie moje klimaty, a i jakbym miał zgadywać z jakiej to gry to bym powiedział że jacyś Szybcy i wściekli? Ale nie GT. Sytuację ratuje za to trochę poniższy kawałek, bo jakkolwiek też może nie do końca pasuje do serii, tak niczym bokser, no ma jednak haka i kilka razy już się złapałem na tym że będąc gdzieś na spacerze sobie to nuciłem niczym tę nową reklamę Szopi (do tego Idris Elba na ficzuringu, kto oglądał Luthera czy The Wire to gościa kojarzy). 

 

 

 

Jeżeli chodzi o bardziej takie "niestandardowe" kawałki to np. takie coś jest: 

 

 

No i nie powiem, nawet nawet, bo też wpada w ucho, ale szału nie robi.

 

Jeżeli chodzi o lounge'ową muzykę z menusów to tak jak piszesz @Spawn, GT zawsze tu dawało radę ale np. jeden kawałek który lubię kojarzę bodajże z GT5:

 

 

 

Podobają mi się przedziwne i kiczowate remixy muzyki klasycznej: 

 

 

To zdaje się nowe i też jest ok:

 

 

 

Są też perełki: 

 

 

oraz indyczki: 

 

 

Do kawałka poniżej ciężko się nie bujać Korwetą na zakrętach w Willow Springs: 

 

 

 

 

Na koniec istna truskawka na torcie, nowość specjalnie dla 7 odsłony serii i zarazem (przynajmniej jak dla mnie) kandydat na jeden z najlepszych kawałków w ogóle: 

 

 

I on właśnie daje te wrażenia ze świetnej czwartej części! Dla mnie bomba. Normalnie jakbym słuchał Arctic Monkeys i The Black Keys na raz. Choć w sumie nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie, że podobne kawałki były też w DiRT 5. 

 

Podsumowując: nie ma rewelacji, czasami jest kiepsko, ale zdecydowanie idzie też znaleźć coś dla siebie. Ogólnie w grach typu Gran Turismo czy FIFA trudno jest wynaleźć koło na nowo i ja to poniekąd rozumiem, tym bardziej że sami twórcy trochę podobnie jak muzycy, mają prawo mieć kryzys twórczy i w przypadku PD opus magnum to były GT2 i 4 (wybrałem te bo co prawda 1 i 3 były bardziej rewolucyjne w swoim czasie, ale 2 i 4 w idealny sposób rozwijały to co dobre i zabijały zawartością). Niemniej jednak 7 (w tym muzycznie) to takie dobre podsumowanie 25-lecia serii, choć osobiście trochę szkoda że zamiast nagrać (albo wyciągnąć z szafy) więcej nowych kawałków które oddałyby "ducha serii", w wielu przypadkach trzeba było odgrzewać kotleta. No ale skoro można ścigać się po tych samych torach, to czemu nie miałoby tak być ze słuchaniem muzyki? 

 

Tyle :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker bardzo się cieszę, że wróciłeś do wątku i to z tyloma świetnymi propozycjami muzycznymi z Gran Tourismo... dziękuję🙂👍🥇

 

Cała przyjemność po mojej stronie😉 Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekaw, jaki będzie rezultat. Teraz pozostaje uzbroić się w cierpliwość i zaczekać kilka miesięcy :)

 

@Spawn dziękuję za wzmiankę o tych nowościach growych! Z przyjemnością sprawdzę szczególnie Kenę :)

 

A jeśli jesteśmy przy przygodowych grach akcji i soundtrackach... miło wspominam ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Aakaashiego Rao do Valley. 

 

https://tidal.com/track/62956410

 

 

https://tidal.com/track/62956409

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności