Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyka z gier


Gapcza

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

darmowego wieśka z goga

a kiedy był za darmo? 😢

 

@Undertaker mi z Grand Turismo kojarzy się jedynie to 😉

A z NFS tak mi się przypomniało taki oto kawałek 

Taka już stara i zapomniana część serii ale miała "bogaty" soundtrack 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BirkenZgadza się, w sumie nazwa tego kawałka Cardigansów idealnie oddaje mój sentyment do serii Gran Turismo ;) To chyba z 2 jest więc też w punkt, choć w sumie dla mnie - i pewnie większości fanów serii - złota era to właśnie części 1-4 gdzie potem bywało już różnie, choć Sport nawet mimo tego że to jakby odskocznia bardzo dobrze poradził sobie z wyścigami online. 

 

Jeszcze pamiętam ten kawałek: 

 

Ale bardziej właśnie z Test Drive 6 ;)

 

P.S. Hot Pursuit 2 to zdaje się jedna z milej wspominanych części NFS'a, w którą w sumie grałem krótko na PS2 dawno temu. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 00:34, Undertaker napisał:

Ten Wiedźmin, przynajmniej 3, to tak czeka u mnie na ogranie i czeka - kiedyś trzeba będzie w końcu się za niego zabrać, bo z tego co widzę, a raczej słyszę, to ścieżce dźwiękowej też nie można odmówić klimatu ;)

 

Co do Gran Turismo, to jednym ze znaków rozpoznawczych serii są właśnie takie jazzowo-bluesowe kawałki, np. w menusach gry albo w garażu :) Takie trochę przeciwieństwo Need For Speeda można powiedzieć. 

 

A teraz dwa kawałki które najbardziej wpadły mi w ucho w Gran Turismo 3

 

 

oraz

 

 

Miłego weekendu :)

 

Dziękuję za kolejną porcję muzycznych wrażeń! :D Jak najbardziej wpadające w ucho i zapadające w pamięć! Będę musiał się bliżej przyjrzeć, a szczególnie przysłuchać serii Gran Turismo! Jestem wdzięczny za zachęcenie mnie do tego zamieszczanymi w wątku materiałami!!!👍 Mam nadzieję, że nadejdzie za jakiś czas odpowiedni moment na przejście W3 :) A jeśli jesteśmy przy tym tytule... 

 

19 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Szukałem teraz tego tematu w dziale muzyka, a się okazuje, że on w gamingu. Dla mnie trochę nieintuicyjne. 
 

 
Fajna kompilacja jest z tej płyty. Wiele z Was ma pewnie darmowego wieśka z goga tam w materiałach bonusowych jest cała płyta we flacu. 

Przesłuc**ję sobie teraz biblioteczkę na nowych słuchawkach i.... beyerki idealnie grają tą płytę. Uczta dla moich uszu. Jest moc 💪 i piękno 😇

 

Ścieżka dźwiękowa do pierwszej odsłony Wiedźmina miała swój niepowtarzalny, słowiański klimat dopełniający świat gry. Z przyjemnością słuchałem nawet samego CD, który był dołączony do boxu z grą :) Bez niej ta część nie byłaby dla mnie tym samym doświadczeniem.

 

Bardzo się cieszę, że ostatni zakup sprawia dużo muzycznej radości :) Jeśli jesteśmy przy Adamie Skorupie... bardzo lubię soundtrack do gry "Ash of Gods". Szczególnie bardziej nastrojowe kawałki, jak choćby Burning Inside, czy Winds Of Berkana.  Polecam!!! :) 

 

 

@Birken dziękuję za podzielenie się swoimi propozycjami!👍 Wieczorem dodam reakcję, bo chwilowo się skończyły. 

 

Dziękuję i życzę miłego dnia! 🌞 :) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wczoraj przypomniało i słuchałem nocą.

Czy to pierwszy taki soundtrack nie wiem, ale na pewno pierwszy, który ja znam jako osobna płyta dodawana do tej z grą. 

Prosimy nie zrazić się pierwszym utworem

 

 

32 minuty temu, Tytus1988 napisał:

bardzo lubię soundtrack do gry "Ash of Gods".

tez już lubię 😊

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BirkenBardzo fajny soundtrack z mocnym wejściem, a po 2:53🎶👍Dziękuję za podzielenie się nim!

 

Z takich dawniejszych czasów bardzo mile wspominam Shadow of the Colossus, jak i ścieżkę dźwiękową do tej gry. 

 

 

Poniżej niedawno zamieszczone wykonanie orkiestrowe jej fragmentu.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tytus1988 napisał:

Z takich dawniejszych czasów bardzo mile wspominam Shadow of the Colossus, jak i ścieżkę dźwiękową do tej gry. 

dobre! Ale to nie z remake'u? Tak pytam bo ja konsoli nigdy nie miałem.

 

Soundtrack wokół którego szum pamiętam zanim gra jeszcze wyszła. Ja nie wiedziałem kto to ten słynny autor ale gazety branżowe pisały no i faktycznie udało mu się. W tamtym czasie gry rzadko miały muzykę na jakimś przyzwoitym poziomie. Gra ze świetnym klimatem i muzyka miała (jak zwykle) w tym swój udział. Do samodzielnego słuchania średnio ale może komuś klasyka przypomnę 😄

Niestety dobrej jakości plików na Yt chyba nie ma.

 

 

 

 

No i jeden z najlepszych, aż dziwne że nikt jeszcze nie wrzucił 😲

 

Pierwsza cześć też była bardzo udana. Jedna z najważniejszych dla mnie gier.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birken z remake'u, ale dla pewności sprawdziłem sobie utwory i pozostały 42 utwory, jak w wersji pierwotnej, a jakość dźwięku lepsza. Dlatego zdecydowałem się na taki krok. Poniżej OST z pierwotnej odsłony.

 

 

Przypominać takie klasyki growe zawsze warto, tym bardziej, że mają świetną ścieżkę dźwiękową!👍🥇

 

Dla  odmiany podzielę się swoim niedawnym odkryciem w kwestii ścieżki dźwiękowej z Immortals Fenyx Rising (recenzował Quaz). Przygotowana przez Garetha Cokera, który był odpowiedzialny za bardzo klimatyczną muzykę do platformowych przygodówek Ori. Przyjemna do posłuchania w tle. Poniżej drobna próbka :)  

 

https://tidal.com/browse/track/162966638

 

https://tidal.com/browse/track/162966639

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker świetna wersja, już dodana do mojej listy z soundtrackami :) Dziękuję! Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć niezapomnianej podróży, bo Shadow of The Colossus taką zapewnia! Szczególnie pięknej w wersji na PS4 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Undertaker przygoda jest niezwykła, a pojedynki z kolosami stanowiły podobno inspirację dla twórców serii God of War. Przygody Kratosa lubiłem i do częsci trzeciej wiernie jemu towarzyszyłem :) W przyszłości chętnie zagram, też w najnowszą odsłonę. 

 

 

Przy okazji wypada wspomnieć o dzisiejszej premierze Monster Hunter Rise🎶

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988U mnie God of War 3 czeka na ogrania w ramach nazwijmy to "kupki z ps plusa" :)

A z cyklu "Sound of Gran Turismo" przedstawiam kolejne kawałki ze ścieżki dźwiękowej czwartej odsłony serii w wersji PAL (na Europę i Japonię, kawałki co bardziej amerykańskie raczej pominę). Oczywiście nie wszystkie na raz, bo trochę tego jest, ale w skrócie dla mnie 4 odsłona serii obfitowała w takie ciekawe, niektóre mniej znane, niektóre bardziej, utwory popowo-rockowo-elektroniczne. No to lecim na Szczecin (oczami wyobraźni pomykam właśnie Mazdą 787B bądź Fordem GT LM Race Car po słynnym "Test Course"). 

 

 

A kto się nie przykładał do licencji ten pewnie dobrze kojarzy następującą pozycję:

 

 

Tyle na dziś. Enjoy! :)

Edytowane przez Undertaker
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker mam nadzieję, że przyjdzie na GoW 3 kolej i jestem pewien, że nie będziesz żałował :) Jest to naprawdę epickie zwieńczenie przygód Kratosa i jego zmagań z greckimi bóstwami. 

 

Zawsze czekam na kolejne odsłony cyklu "Sound of Gran Turismo" i jak dotąd nigdy się nie zawiodłem. Dziękuję za kolejną porcję ciekawych materiałów muzycznych!👍

 

Z mojej strony kompozycja Jeremy'ego Soula z Guild of Wars 2... Fear Not This Night🎶

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988W GoW'a jakoś nigdy nie grałem, akurat ta seria - ponoć bardzo dobra - mi umknęła :) Niemniej jednak 3 w Plusie dali także czeka na ewentualne "kiedyś" :) Póki co zacząłem sobie grać w Wiedźmina 3 z dodatkami i zaczynam wkręcać się w ten świat fantasy. 

 

@Jaro54A z jakiej to gry, jeśli można wiedzieć? Kawałek super i po pierwszych sekundach poczułem się mniej więcej tak jak na obrazku:D

 

Z cyklu Sound of Gran Turismo: 

 

 

a także: 

 

 

bundi.gif

bundi.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sprawiedliwość na 18 kołach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertakerjedna z moich ulubionych serii znów się pojawiła :) Dziękuję za kolejne kawałki, a także dodanie poniżej wstawek z Allem Bundy!!!👍😁

 

@Jaro54również jestem wdzięczny za świetny soundtrack!👍

 

A jeśli już pojawiła się wzmianka o Wiedzminie 3, warto wspomnieć o tym coverze 😉🎶

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pharaoh - tytuł od którego zaczęła się moja przygoda ze strategiami :) Klimatyczną muzykę, towarzyszącą rozgrywce, też miło wspominam :) 🎶

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności