Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyka z gier


Gapcza

Rekomendowane odpowiedzi

@_salgado_growy klasyk i bardzo ciekawy fortepianowy cover👍 A jeśli jesteśmy za sprawą Castlevanii w klimatach gier z lat 80., to warto wspomnieć o tym coverze ścueżki dźwiękowej z Giany Sisters. Bardzo przyjemne w odbiorze wykonanie🎶

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@_salgado_growy klasyk i bardzo ciekawy fortepianowy cover👍 A jeśli jesteśmy za sprawą Castlevanii w klimatach gier z lat 80., to warto wspomnieć o tym coverze ścueżki dźwiękowej z Giany Sisters. Bardzo przyjemne w odbiorze wykonanie🎶

 

 

O kurcze, nie słyszałem tego coveru ;) bardzo fajny. No i giana sisters... commodore 64 .. to były czasy ;)

12 godzin temu, bob2000 napisał:

A mnie się nie podoba takie ordynarne kręcenie cycami i tyłkiem przed fortepianem czy innymi takimi. Nie wygląda to dobrze :P.

 

Akurat Lola i Gamazda imo nie kręcą cyckami ani tylkiem. Fakt, Lola mogłaby się trochę mniej świecić;p

 

Ale jeśli chodzi o tę azjatkę co głowę zakrywa, no cóż, przyznaję, że też mi sie to nie podoba jak ukazuje swoje krocze czy pół nagie udo w swoich miniaturkach 😕 moim zdaniem musi mieć trochę nie tak pod kopułką, ale to nie zmienia faktu, że covery robi dobre ;)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_salgado_ zgadzam się :) Naprawdę gry z tego okresu miały swój niezaprzeczalny urok oraz świetną grywalność :) Dla mnie The Great Giana Sisters była dla mnie pierwszą platformówką, a dopiero potem zapoznałem się z Mario na Pegazusie u kolegi :) Potem miałem go już u siebie :) 

 

A jeśli jesteśmy przy grach z lat 80., pomyślałem jeszcze, że warto wspomnieć o tym metalowym coverze z Contry. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker a właśnie tak pomyślałem o Tobie, że chętnie posłuchałbym kolejnej porcji muzyki z Gran Turismo :) Dziękuję!!! :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_salgado_ dziękuję za podzielenie się świetnym coverem z przygodówki na C64 Samurai Warrior: The Battles of Usagi Yojimbo !👍 Swoją drogą ciekawy kanał, zawierający sporo fajnych coverów, nie tylko z gier:) 

 

Przy okazjii polecam takie orkiestrowe wykonanie głównych utworów z niektórych gier na C64

 

 

Przechodząc natomiast do seriii z tradycją sięgającą drugiej lat połowy lat 80. ... zamieszczam poniżej "link" do coveru jednego z utworów z najnowszej odsłony Zeldy w wykonaniu Eliotta Tordo🎶

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 22:39, Tytus1988 napisał:

@_salgado_ dziękuję za podzielenie się świetnym coverem z przygodówki na C64 Samurai Warrior: The Battles of Usagi Yojimbo !👍 Swoją drogą ciekawy kanał, zawierający sporo fajnych coverów, nie tylko z gier:) 

 

Przy okazjii polecam takie orkiestrowe wykonanie głównych utworów z niektórych gier na C64

 

 

Przechodząc natomiast do seriii z tradycją sięgającą drugiej lat połowy lat 80. ... zamieszczam poniżej "link" do coveru jednego z utworów z najnowszej odsłony Zeldy w wykonaniu Eliotta Tordo🎶

 

 

 

I w dodatku grany na erhu.... to jeden z moich ulubionych tradycyjnych chińskich instrumentów! Zaraz obok guqin i guzheng.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_salgado_ świetnie, że tak się Tobie spodobał ten cover! :) Polecam przejrzeć pozostałe filmiki Eliotta Tordo (subskrybuję jego kanał od ponad trzech lat), bo znajduje się tam pokaźny zbiór coverów nie tylko muzyki z gier, ale również, filmów, np. Gladiatora, Ostatniego Samuraja, czy seriali, jak Gra o Tron. Praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie, szczególnie jeśli lubi aranżacje z wykorzystaniem tego dalekowschodniego instrumentu :)

 

Jednak pozostając przy tematyce gier polecałbym posłuchać interpretacji na mocno zmodyfikowanym erhu utworu z AC:V Berzerkir. 

 

 

a poniżej oryginał:

 

 

Oczywiście to oczywiście kwestia indywidualna, ale bardziej preferuję wykonanie Eliotta Tordo. Byłoby fajnie, gdyby w przyszłości Ubisoft zaprosił go do pomocy przy tworzeniu udźwiękowienia jednej z kolejnych odsłon serii AC. 

 

@golem @PeepingTomdziękuję za podzielenie się ciekawymi propozycjami ścieżek dźwiękowych z gier!!!👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 20:38, Tytus1988 napisał:

@_salgado_ świetnie, że tak się Tobie spodobał ten cover! :) Polecam przejrzeć pozostałe filmiki Eliotta Tordo (subskrybuję jego kanał od ponad trzech lat), bo znajduje się tam pokaźny zbiór coverów nie tylko muzyki z gier, ale również, filmów, np. Gladiatora, Ostatniego Samuraja, czy seriali, jak Gra o Tron. Praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie, szczególnie jeśli lubi aranżacje z wykorzystaniem tego dalekowschodniego instrumentu :)

 

Jednak pozostając przy tematyce gier polecałbym posłuchać interpretacji na mocno zmodyfikowanym erhu utworu z AC:V Berzerkir. 

 

 

a poniżej oryginał:

 

 

Oczywiście to oczywiście kwestia indywidualna, ale bardziej preferuję wykonanie Eliotta Tordo. Byłoby fajnie, gdyby w przyszłości Ubisoft zaprosił go do pomocy przy tworzeniu udźwiękowienia jednej z kolejnych odsłon serii AC. 

 

@golem @PeepingTomdziękuję za podzielenie się ciekawymi propozycjami ścieżek dźwiękowych z gier!!!👍

 

@Tytus1988 dzięki śliczne!

 

Kurcze, przez te wszystkie fajne kawałki na youtube (których nie ma na tidalu) zachciało mi się subskrypcji na YT Music.. ;)

 

Idąc za ciosem musiałem też dokupić dap na androidzie, który dźwignie google services 😛 bo niestety żadne dapy które posiadam tego nie obsłużą..

 

Mam nadzieję, że niedługo przyjdzie to zobaczę jak to wszystko działa i czy tak jak sobie w głowie założyłem. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_salgado_ naprawdę nie ma o czym mówić :) Też się będę musiał nad tym zastanowić, czy za jakiś czas nie będzie warto pomyśleć o YT Music. 

 

Jak przyjdzie, wypróbujesz, koniecznie daj znać, jak się sprawuje :)

 

@Birken dziękuję za podzielenie się linkiem do kanału!!! Lubię covery w jego wykonaniu, a szczególnie bliski jest mi... nie będzie to zbyt dużym zaskoczeniem 😉

 

 

@music hunter interesujące ścieżki dźwiękowe!👍 Jestem wdzięczny za wspomnienie o nich! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker dziękuję, dziękuję :) Przyznaję, że ścieżka dźwiękowa do Gothica 3 jest dla mnie największą zachętą, aby ponownie podejść i ostatecznie przejść grę w całości. 

 

Nie ukrywam, że najbardziej mnie zaskoczył (jak najbardziej pozytywnie) szczególnie drugi kawałek, tj. The Drift of Air, który spokojnie mógłby się znaleźć w wątku jazzowym. Bardzo przypadł mi do gustu :) Super utwory i jestem bardzo ciekaw kolejnych. 

 

Natomiast sam spostrzegłem, że przed kilkoma godzinami przez Eliotta Tordo został zamieszczony cover na Erhu The Fieds of Ard Skellig również z dobrego rpga🥰

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tytus1988 napisał:

@Undertaker dziękuję, dziękuję :) Przyznaję, że ścieżka dźwiękowa do Gothica 3 jest dla mnie największą zachętą, aby ponownie podejść i ostatecznie przejść grę w całości. 

 

Nie ukrywam, że najbardziej mnie zaskoczył (jak najbardziej pozytywnie) szczególnie drugi kawałek, tj. The Drift of Air, który spokojnie mógłby się znaleźć w wątku jazzowym. Bardzo przypadł mi do gustu :) Super utwory i jestem bardzo ciekaw kolejnych. 

 

Natomiast sam spostrzegłem, że przed kilkoma godzinami przez Eliotta Tordo został zamieszczony cover na Erhu The Fieds of Ard Skellig również z dobrego rpga🥰

 

 

 

Świetne i na erhu. Wg tytułu to z wiedzmina 3? Hmm miałem kiedyś płytę z sound trackiem z tej gry (zaraz jak tylko wyszla) i nie kojarzę tego utworu, może coś mi umknęło. W samą grę nigdy nie grałem ale muzyka w wykonaniu Percival była bardzo dobra ;)

 

@Tytus1988 jasne dam znac! Już sie nie mogę doczekać kieszonkowego yt music ;) szkoda że mała ultima tego nie potrafi.. była do tej pory niezastapiona na spacerach a tak będzie mieć być może konkurencje 😜

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_salgado_ dziękuję i zgadzam się całkowicie :) Jest z Wiedźmina 3. Osobiście żałuję, że nie dokonałem zakupu winylowego wydania ścieżki dźwiękowej do tej gry, gdy ceny były jeszcze niskie. Raz nawet natrafiłem na aukcję z albumem z trzema płytami (brakowało jednej) za 190 złotych (chyba w 2018), ale nie miałem gramofonu, więc zrezygnowałem. Teraz tego żałuję ;) 

 

Doskonale :) W takim razie będę czekał na wieści! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Wiedźmin, przynajmniej 3, to tak czeka u mnie na ogranie i czeka - kiedyś trzeba będzie w końcu się za niego zabrać, bo z tego co widzę, a raczej słyszę, to ścieżce dźwiękowej też nie można odmówić klimatu ;)

 

Co do Gran Turismo, to jednym ze znaków rozpoznawczych serii są właśnie takie jazzowo-bluesowe kawałki, np. w menusach gry albo w garażu :) Takie trochę przeciwieństwo Need For Speeda można powiedzieć. 

 

A teraz dwa kawałki które najbardziej wpadły mi w ucho w Gran Turismo 3

 

 

oraz

 

 

Miłego weekendu :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem teraz tego tematu w dziale muzyka, a się okazuje, że on w gamingu. Dla mnie trochę nieintuicyjne. 
 

 
Fajna kompilacja jest z tej płyty. Wiele z Was ma pewnie darmowego wieśka z goga tam w materiałach bonusowych jest cała płyta we flacu. 

Przesłuc**ję sobie teraz biblioteczkę na nowych słuchawkach i.... beyerki idealnie grają tą płytę. Uczta dla moich uszu. Jest moc 💪 i piękno 😇

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności