Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyka z gier


Gapcza

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio grałem znów w pierwsze Diablo. Ten klimat, ta muzyka...
Kapkę tandetnie zrobione video, ale cover całkiem niezły.
 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 13.02.2019 o 13:00, Arthass napisał:

Ostatnio grałem znów w pierwsze Diablo. Ten klimat, ta muzyka...
Kapkę tandetnie zrobione video, ale cover całkiem niezły.

To prawda, klimat niepowtarzalny - mroczny i surowy.

 

W dniu 13.02.2019 o 23:56, adamos80 napisał:

 

Ja zdecydowanie wolę Disciples 2 - jak dla mnie gra dużo lepsza niż HoM&M. Super mroczny klimat, piękne mapy, portrety postaci, jednostki i ta muzyka.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ostatnio usłyszałem to - magia. Szczególnie TRACK 3 - theme:

 

 

A w ramach nostalgii: 

 

 

Edytowane przez argian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sentymentalna podróż do królestwa Myrtany. Gothic 3 nie jest moją ulubioną częścią trylogii, ale ścieżka dźwiękowa była świetna. Poniżej jeden z utworów, który bardzo lubię ;)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy cover, do interesującej gry ;) Szkoda, że kolejne odsłony nie były tak dobre, jak właśnie ta pierwsza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karister wspomniałeś produkcję, które bardzo cenię i każdy ze wspomnianych universów (obok gothicowego) ma swój niepowtarzalny klimat :) Serię od Larian Studios lubię podobnie jak tą od Piranha Bytes oraz unikalną historię z Wieloświata.

 

Wracając do OST, trzecia odsłona Divinity miała według mnie jedną z ciekawszych ścieżek dźwiękowych. Nie ukrywam, że bardzo przypadła mi od samego początku do gustu, szczególnie motyw przewodni z początku gry :)

 

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 14:27, Tytus1988 napisał:

Sentymentalna podróż do królestwa Myrtany. Gothic 3 nie jest moją ulubioną częścią trylogii, ale ścieżka dźwiękowa była świetna. Poniżej jeden z utworów, który bardzo lubię

 

Niemal nie gram i nigdy za wiele nie miałem okazji grac, ale przeszedłem trzy gry: Gothic II, Fable i Oblivion. Super wspomnienia. Zainstalowałem z rok temu synkowi temat GII i też przeszedł, sprzedał kumplowi temat, a teraz czasem gadają cytatami  z GII. :P Kultowa gra chyba, wciąż duża grywalność, choć wizualnie antyk.

Tu od tego momentu (ok. 7:50) bardzo lubiany temat przeze mnie: 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotgut dziękuję za podzielenie się wrażeniami z Gothiciem oraz przygodą z gamingiem. Z perspektywy lat Gothic od strony wizualnej się postarzał, ale ma oba swój surowy klimat, szczególnie część pierwsza. Polecam spróbować, jak nie miałeś okazji. Jest to moja ulubiona część trylogii :)) THQ Nordic przygotowuje Gothic Remake, którego teaser pojawił się w grudniu i jest dostępny do pobrania na STEAMie:  https://store.steampowered.com/app/950670/Gothic_Playable_Teaser/

Poza tym mody Do trójki podchodziłem kilkukrotnie i ostatecznie (wstyd się przyznać) nawet do połowy jej nie przeszedłem. Mam postanowienie, że kiedyś ja ukończę. Większe modyfikacje też potrafią czynić tę grę nieśmiertelną :) Z nadchodzących, większych projektów to Dzieje Khorinis, Kroniki Myrtany, druga odsłona Złotych Wrót: http://www.zlotewrota.org , na które oczekuję :)) 

 

Odchodząc jednak od Gothica i powracając do tematu wątku interesujących ścieżek dźwiękowych, to warto wspomnieć o Dragon Age Początek:

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saiya-jin nie ukrywam, że mam słabość do strategii od PARADOXu, chociaż czasy na granie od wielu miesięcy nie znajduję, a tym grom należy trochę czasu poświęcić:) W EU2 przegrałem chyba najwięcej setek godzin w okresie nastoletnim. Nie było też potrzeby kupowania wielu dlc, aby gra mogła pokazac potencjał, bo i tak była dla mnie niesamowicie grywalna :)) Natomiast zawsze ceniłem serię osadzoną w średniowieczu Crusaders Kings. Teraz zbliża się trzecia odsłona i ost do niej zapowiada się pięknie... miejmy nadzieję, że gra również :)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Świetne efekty pogodowe. :D 

 

 

Aż się obejrzałem na przedpokój w moich K712, kiedy skrzypnęło. :D

 

 

 

Dwójka też miała całkiem fajny ost. Uwielbiam te bębny.

 

 

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saiya-jin po powyższych propozycjach widzę, że również spędziłaś dużo czasu przy strategiach :)) Moimi ulubionymi odsłonami (mam wszystkie do ostatniego Shoguna) były pierwszy Medieval oraz Rome z dodatkami :)

 

Poza tym oczywiście kultowy HoMM 3, w którego też grałem swego czasu bardzo intentensywnie i do słysząc ten utwór z głównego menu, mój humor się poprawia :)

 

 

 

A tutaj kilka muzyką, która pojawiała przy przechodzeniu do miast:

 

 

Jestem ciekaw, jakie były Waszymi ulubionymi??? :) Moimi od tych najbardziej przeze mnie cenionych: Inferno, Lochy, Wrota żywiołów (ze względu na możliwość rekrutacji feniksów z ulepszonego wiru ognia, a także przyjemną muzyczkę po wejściu do widoku tej lokalizacji), a najgorszy Bastion.

 

Też na poniższym zdjęciu są płytki z grami z serii B&W. Dla mnie najbardziej grywalna była pierwsza odsłona, ale dwójka posiadała według mnie lepszą ścieżkę dźwiękową. Kilka takich pierwszych z brzegu przykładów :))

 

 

 

 

20200906_111500.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W miałem pierwszą wersję "oryginalną" od Ruska z targu, ale coś mi nie działała. Albo płyta była zwalona, albo mój ówczesny pecet za słaby. :D

 

W Heroesa jeszcze rok temu pykałem. :D Takich gier już nie robią. Najlepsze gry jak dla mnie - Diablo 2 i H3.

 

Dla mnie ten zamek miał najlepszą muzę:

 

 

 

Sam nie wiem czy tak dużo. Grałem tylko w pierwszego i drugiego Shoguna z serii Total War. Kiedyś Age of Empires, Twierdza, Commandos, Dark Colony (ale tylko trochę). Ostatnio zdarzyło się Stellaris ze względu na to, że chyciło mnie na klimaty sci-fi.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saiya-jin podejrzewam, że mógł być problem z płytą, często były też na nich wirusy ;) Też lubiłem to miasto. Poza tym jednostki barbarzyńskie w postaci cyklopów, czy Behemotów dobrze się sprawdzały w starciach. Pamiętam, jak duże były moje oczekiwania względem następnej odsłony HoMM IV i po kilku godzinach grania powędrowała na półkę. Piątka była według mnie dużo bardziej grywalna :)

 

 

 

Mam wrażenie, że też lubisz klimaty Dalekiego Wschodu i pomyślałem o Ashina Outskirts z Sekiro: Shadow Die Twice. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności