Skocz do zawartości

Coś małego na openspace


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

W domu mam kompa -> USB DAC -> słuchawki/stereo.

Przyczym komp to w zasadzie NAS na debianie, tam raid i FLACi.

 

Ale pracuje w korpo, na open space i czasem biorę sprzęt do pracy bo skupić się nie mogę przy hałasie (biorę laptopa i DAC, słuchawki)

 

Czy jest może jakiś fajny player FLACów przenośny, do którego mógłbym podpiąć sobie DAC?

DAC ma USB na XMOS, COAX, Optical.

 

Możecie coś polecić?

Nie oczekuje wodotrysków, jakiś prosty transport na który wrzucę sobie parę GB FLACów, podepnę DACa i voila.

 

Dzięki.

 

 

P.S

Oops, chyba w złym dziale napisałem z rozpędu. Wybaczcie, proszę o move'a.

Edytowane przez normaluser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś na Androidzie? Telefon? Tablet? Próbowałeś czy widza DACa?

 

A jak Android nie ogarnia to zawsze są tablety na Windowsie.

 

A co do SPDIF to dość ciężko będzie o mobilny transport. Nie mowie,ze nie ma...ale...nie podałeś żadnych i wszystko może się rozbić o cene.

Ile chcesz wydać? Jakiego masz tego DACa? Ciężko wróżyć.

Do jakich to ma być być słuchawek?

Ja bym pewnie na Twoim miejscu w ogóle zmienił koncepcję. Mobilny player albo przenośny dac pod andka typu Fiio albo OPPO etc.

Edytowane przez tornvald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Posiadam Aune X1S.

Słuchawki Takstar PRO80

 

Poczynilem juz player na raspberryPi ale nie wiem hmm, jakbys jakas obudowe do tego zrobic.

Szukalem jakiegos taniego playera zeby z tym DAC sobie zapiac.

 

Mam urządzenia od Apple, .... chyba ze faktycznie cos na andku kupic + karte SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie znajdziesz. Colorfly C4 np ma wyjscid SPDIF ale to nie jest tanie rozwiązanie...

 

Do Raspberry masz opcje typy Volumio gdzie możesz sterować z poziomu telefonu kompa etc. Musisz zgłębić temat ja nie miałem okazji jeszcze.

 

Aune powinno obsługiwać androida także to jest chyba najprostsza droga. Jakiś niedrogi telefon i tyle.

 

Aaa i czy jesteś pewien ,ze Raspberry obsłuży Aune?

Edytowane przez tornvald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rPi mam MPD i do jego klienta na iOS.

Na rPi jest np debian, gdzie kernel jak kernel, tylko skompilowany pod inna architekture.

Moduly te same. XMOS jest obslugiwany w standardzie przez linuksa, w sensie przez jądro/kernel.




[mpd@rpi:/home# cat /proc/asound/card1/pcm0p/sub0/hw_params
access: MMAP_INTERLEAVED
format: S32_LE
subformat: STD
channels: 2
rate: 44100 (44100/1)
period_size: 1764
buffer_size: 131072

[mpd@rpi:/home# dmesg | grep -i aune
usb 1-1.1: Manufacturer: aune 
input: aune  X1S USB DAC as /devices/pci0000:00/0000:00:1a.0/usb1/1-1/1-1.1/1-1.1:1.3/input/input15
generic-usb 0003:20B1:3023.0001: input,hidraw0: USB HID v1.10 Device [aune  X1S USB DAC] on usb-0000:00:1a.0-1.1/input3


[mpd@rpi:/home# lsusb | grep -i xm
Bus 001 Device 036: ID 20b1:3023 XMOS Ltd
Edytowane przez normaluser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności