Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Modyfikacja regulatora głośności do monitorów - potencjometr


Lirick

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Palmer Pro Monicon do sterowania głośnością w monitorach. Okazało się, że na dole skali jeden kanał gra o wiele głośniej od drugiego. Na jakimś forum wyczytałem, że to normalne dla tego modelu, więc usterka odpada. Nie byłoby to problemem gdyby nie to, że jak zaczyna łapać kanały poprawnie to już jest ogólnie całkiem głośno, a w moich monitorach wzmocnienie mam tylko dwustopniowe: 0 albo +6dB. Teraz nasuwa się pytanie - czy jest to kwestia samego potencjometru? Czy wymienienie go na lepszy mogłoby załatwić problem? Jeśli tak to czy ktoś byłby chętny się tego podjąć? Jakby to był ktoś z Wrocławia to już w ogóle byłoby super.

Tutaj są jakieś zdjęcia jak to wygląda w środku: https://www.gearslutz.com/board/low-end-theory/951548-palmer-monicon-anyone.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakiej jakości jest tam DAC w porównaniu do jego obecnego.

Odpowiadając na pytanie: tańsze potencjometry mają większą tendencję do zachwiania balansu przy niskim położeniu, wymiana na lepszy może pomóc. Zawsze możesz dodatkowo w mikserze windows zmniejszyć ogólną głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adikadik i gregdezet: Chodzi o to że właśnie nie chciałem interfejsu, bo mam X1s i jestem z niego bardzo zadowolony.
@Damix: Doraźnie właśnie tak zrobiłem że w Windowsie ustawiłem na 50%. Daje mi to już jakieś pole do manewru, ale docelowo chciałbym jednak żeby sterowanie odbywało się wyłącznie za pomocą tego regulatora. Póki co to można powiedzieć że mam rezystor pomiędzy DACiem i monitorami za 250zł. No ja pier... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygoda przede wszystkim. Poza tym jak przesiadam się na słuchawki to muszę ustawić w Windowsie volume na 100%, jak wracam na monitory to jest ryzyko że zapomnę ściszyć, a odpalenie ich przy takim poziomie mogłoby być zabójcze. No i najważniejsze, to że nie mógłbym korzystać z blu-raya podłączonego coaxialem do X1s, bo po jego stronie nie da się sterować głośnością. A monitory same w sobie szumią, ale to już inna bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności