Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karta muzyczna do napędzania Takstar TS-671


MrBlasterro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje karty muzycznej/dac do 300zł do słuchawek takstar ts-671. Słucham muzyki mieszanej bardziej w stronę rock/metal czasem jakieś gry ale to nie priorytet. Mam teraz AIM SC808 ale nie jestem zadowolony ze względu na problemy z wykrywaniem przez system tej karty. Karta sprawna aczkolwiek czasem zdarza się że jej nie wykryje. Nie zależy mi na super ekstra hiper jakości bo to śmieszne 300zł ale coś co napędzi te słuchawki. Moja propozycja to

-MAYA u5 USB

Edytowane przez MrBlasterro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIM SC808 bez problemu powinien je uciągnąć, imo warto rozwiązać problem.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIM SC808 bez problemu powinien je uciągnąć, imo warto rozwiązać problem.

przeczytaj mój post dokładnie ja mam sc808 i nie jestem zadowolony i nie chce mieć nic wspólnego z tym ustrojstwem. Między Xonarem DG a SC808 na moje ucho na tych słuchawkach nie było w zasadzie żadnej róznicy może drobna na plus sc808. Może słuchawki za słabe ale wydałem 440zł na SC808 i nie jestem zadowolony bo jakość dźwięku na moich słuchawkach jak w Asusie co za 120zł idzie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytałem, dlatego zasugerowałem, żeby dołożyć wszelkich starań żeby problemy rozwiązać - obecnie to najlepsza karta jeśli chodzi o stosunek cena/jakość w tym przedziale cenowym.

 

Co do alternatywy to może FiiO D03k + jakiś niedrogi wzmak, (microforum608, forum608, P113, Bravo Audio V2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest nie do rozwiązania ta karta doprowadza mnie do szału. Od dnia wczorajszego jak zakupiłem nowy monitor podpiąłem najpierw przez HDMI później przez DPort (monitor ma wbudowane głośniki niestety) po uruchomieniu ponownym kartę przestał widzieć, natomiast widział AMD HD i nazwa monitora czyli te głośniki. Nie pomogły przeinstalowania sterowników z k.muzycznej/cały pakiet amd catalyst, wyciągnięcie ze slotu karty przeczyszczenie, nadanie karcie priorytetu czyli główne urządzenie do odtwarzania dźwięku w windows. W moim przypadku jedynie wyłączenie komputera z zasilania i włączenia na nowo powoduje wykrycie karty. Co z tego jak po 3-4 włączeniach komputera znów kartę przestaje widzieć. ZNów z gniazdka znów widzi. Ta karta jest strasznie problematyczna sam wśród pechowych użytkowników nie jestem ( na innym forum gromada ludzi ma podobnie system przestaje widzieć kartę) Sorry ale wydając 440zł na kartę mieć taki problem to trochę przesada. Jest to bubel, który się reklamuje i poleca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe aczkolwiek działała karta bez zarzutu 3 miesiące i nagle wymieniłem monitor pach nie działa jest to dziwne.... co ma monitor do tego.. siedzę w sprzęcie komputerowym bardzo długo ale z czymś takim się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

 

Od ponad roku mam aim sc 808. Nigdy nie udało mi się zanistalować. System jej nie widzi. Przy próbie instalacji sterowników pojawia się komunikat abym podłączył urządzenie, pomimo że jest podłączone. U kolegi @Hakuri działa bez problemu.

W jaki sposób wybrnąć z tego impasu? Od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

 

Od ponad roku mam aim sc 808. Nigdy nie udało mi się zanistalować. System jej nie widzi. Przy próbie instalacji sterowników pojawia się komunikat abym podłączył urządzenie, pomimo że jest podłączone. U kolegi @Hakuri działa bez problemu.

W jaki sposób wybrnąć z tego impasu? Od czego zacząć?

zacznij od zareklamowania jej bo to loteria z tymi kartami i śmieszny żart. Jak widzisz nie jesteś sam z problemem. Żeby zainstalować stery musi ją najpierw system wykryć a z tym jest problem. Ust fabryczne biosu przywróć i wyłącz od razu k.muzyczną zintegrowaną to na sam poczatek wtedy mi wykryło w windzie kartę. Jak ja wykryje zacznij instalować sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wiem o tym. Posiadam kartę msi z97 gaming 5 z Click BIOS 4 (UEFI) . Nie umiem znaleźć tam opcji odpowiadającą za wyłączenie karty dzwiękowej zintegrowanej. Chyba. Bo znalazłem jakieś opcje od dzwięków i ustawiłem je na "disabled" , lecz nie podziałało. I w tym momencie dałem sobie spokój. Ja tak mam, że jak coś szybko nie działa, to kupuję następne. Wiadomo, ludzie mają różnie. Wybacz, że nie daję dokładnego opisu funkcji która wyłączyłęm, ale jestem teraz daleko od domu, a powyższe zmiany czyniłem z 8 miesięcy temu.

 

W sumie już mi na tym aż tak bardzo nie zależy w sensie praktycznym, bo mam inne alternatywy. Niemniej dręczy mnie to jako problem typowo akademicki. A jak zobaczyłem Twój wątek, to mi się przypomniała moja sytuacja.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że im więcej mają wzmocnienia tym lepiej grają. Początkowo używałem sam wzmacniacz shiit magni, później zestaw fiio e09k/e17, a później resztę co mam w sygnaturce sprzętu. One z tych słuchawek które się skalują wraz ze wzrostem jakości sprzętu. Tyle że to jako ciekawostka, bo przecież nikt nie będzie kupował do nich np. aune s16, na którym grają obłędnie dobrze(dla mnie).

 

Moim zdaniem sama karta muzyczna nie wyciśnie z nich potencjału bez odpowiedniego wzmocnienia, które to akurat aim sc808 posiada.

 

Edit: używałem też te małe nuforce udac2 i 3, i też było w sumie dobrze.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności