Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Alternatywa dla Xduoo X2 przy słuchawkach AKG K550


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zapytać o ewentualne polecane przenośne odtwarzacze do słuchawek AKG K550, będę bardzo wdzięczny za sugestię. Nadmienię, że interesuje mnie przedział cenowy do 2k. Używałem przenośnie słuchawek z Fiio x1 i Xduoo X2, oraz stacjonarnie z Aune s16 i kartą AIM SC808 (rózne kombinacje kości, szczytowo NE5532 + 2x OPA301). Obecnie jestem bardzo zadowolony z synergii słuchawek z Xduoo X2 (wersja softu 7.0). Niepozorny player pozwala czerpać mnóstwo przyjemności z wysterowania słuchawek pod względem napowietrzenia i sceny (znakomite stereo L-R i głębia - jak na te słuchawki), dźwięk jest naturalny/lekko muzykalny i względnie wyrównany, nie faworyzuje specjalnie żadnego pasma. Osobiście trafia w pełni w mój gust, lubię brzmienie przestrzenne, naturalne, preferując bardziej dystans niż bliskość średnicy, oraz jasność, bliższy memu sercu sopran niż bas. K550 z Xduoo x2 przypominają mi połączenie kości NE5532 + 2x LME49860 na AIMie SC808.

 

Istotnym mankamentem playera jest jego ergonomia, która potrafi przyprawić o zgrzytanie zębów i o to głównie się mi rozchodzi. Jednak zachowując uczciwość, muszę podkreślić, że brzmienie w tej cenie mogę tylko chwalić. Natomiast w kwestii funkcjonalności karmienie odtwarzacza plikami w formacie bezstratnym (FLAC, APE) to prawdziwa męka, która wymagała ode mnie odświeżenia audioteki i ripowania płyt na nowo, 1/4 albumów player albo nie odtwarzał, albo odtwarzał tak, że nie nadawało się to do słuchania (uprzedzając uwagi - karta micro sd klasy 10 uhs-1, format FLAC/APE ten sam - dużo zależy od tego jakim programem ripuje się pliki). Innym problemem jest krótki czas pracy baterii, kiepski wyświetlacz, bardzo powolny czas przewijania utworu (np. gdy słucha się dłuższych kompozycji, a ma się ochotę na przesłuchania tylko dalszego fragmentu), brak funkcji gapless (cholernie wkurzające przy odsłuchach koncept albumów). Chroniąc swój słuch i słuchawki, warto też pauzować utwór w momencie gdy poruszamy się po menu (np. wybierając inny folder z muzyką) ponieważ wtedy odtwarzacz ma tendencję do zawieszenia dźwięku w postaci niemiłosiernie głośnych trzasków (sic!).

 

Porównując z innym tanim playerem Fiio x1 przepaść pod względem ergonomii jest ogromna, nawet biorąc pod uwagę "kółko" do sterowania w fiio x1, które po kilku miesiącach zaczyna żyć własnym życiem i gdyby nie soft v1.3 umożliwiający sterowanie za pomocą dolnych przycisków, nie byłoby możliwe używanie odtwarzacza. Natomiast gdy skupić się na samym brzmieniu to zaczyna robić się ciekawie. Np. CAL! na fiio x1 brzmią jak koszmar osoby cierpiącej na klaustrofobię, scena ograniczona jest do zamulonego basem pudełka, natomiast na xduuo wyraźnie się otwierają, góra dostaje zastrzyku, a całość brzmi muzykalnie, ale z kulturą. Co prawda K550 spisują się na x1 bardzo dobrze, ale jednak preferuję opisane w pierwszym akapicie brzmieniowe połączenie z xduoo x2, i tutaj moje pytanie, a raczej prośba, o polecenia playera, który będzie podobny odnośnie wysterowania słuchawek K550 do xduoo x2, ale stojący pod względem ergonomii/funkcjonalności na dużo wyższym poziomie. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie :)

Edytowane przez david_ames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubiłem moje k551 z x3k. Chyba nawet bardziej niż z x5ii.

W tym budżecie może warto rozważyć sony a15, iBasso dx80?

Ibasso da radę większości słuchawek. A15 mocowo z niewielką ilością się zgra, ale k551 pędzi wybitnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubiłem moje k551 z x3k. Chyba nawet bardziej niż z x5ii.

W tym budżecie może warto rozważyć sony a15, iBasso dx80?

 

Dzięki za odpowiedź. Nie wspomniałem o tym w pierwszej wypowiedzi, ale recenzja Fiio X3K - Macieja Sasa bardzo mnie zaciekawiła (jaśniejsze i bardziej przestrzenne FiiO?), Twoja wypowiedź odnośnie sympatii do tego playera może to potwierdzać. Byłbym wdzięczny za opis dlaczego bardziej X3K niż X5II :-) Co do budżetu, to 2k to maksimum, ale wolałbym - jak każdy :) - taniej. Szczególnie, że chodzi mi konkretnie o wysterowanie K550 i sam odsłuch na Aune S16 (kontra bardzo tani xduoo x2) skłania mnie do wniosku, że te słuchawki można wysterować optymalnie pod swój gust za niewielką cenę, tylko trzeba odpowiednio trafić.

Edytowane przez david_ames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze powiem, że xDuoo X3 gra w stylu podobnym do X2 z softem 7.0 i dość często jest stawiany na tym samym poziomie co Fiio X3k.

Minusem jest mały błąd w obsłudze plików mających 44,1 kHz, plusem zbliżający się Rockbox.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie od iBasso DX80 lepiej gra AK Jr, ale niestety nie mogę chwalić do końca, bo mam problem z odpaleniem go jako USB DAC-a na swoim kompie (na innych komputerach co było sprawdzane chodziło), za to tworzy DOSKONAŁY duet z tego co słyszę z X1S i HE400S. Sam w sobie chyba gra można powiedzieć, że w klasie X1S, ale nieco inaczej, ale za to w trójkę całość brzmi b. fajnie. Osobiście jestem w rozterce co robić, bo kupiłem stosunkowo tanio, gra stosunkowo nieźle, z X1S wybornie (jak dla mnie i moje doświadczenia z dźwiękiem), ale ta funkcja USB DAC okraja mnie z wielu funcji i nie mam pojęcia czemu wszystko wykrywa, instaluje a dźwięk nie idzie :/.. Takie przynajmniej odczucia z dźwiękiem, ale z reguły jak coś się podoba, to z czasem podoba się bardziej, a jak coś się nie podoba, to z czasem nie podoba się nam bardziej, a przynajmniej w kwestii muzyki.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie instaluje, a nie gra to w odtwarzaczu albo systemie przelacz urzadzenie do odtwarzania dzwieku, bo domyslne urzadzenie moze byc inne

 

. - to to akurat wiem.. Przełączam by domyślnym urządzeniem odtwarzającym dźwięk było odpowiednie urządzenie za każdym razem.

 

Przełączam i dźwięku nie ma.

 

Ja bym jednak odinstalował Intel USB 3.0, wydaje mi się że jest to raczej coś co powinno przyspieszyć lub dzięki temu niby porty lepiej działają.

 

 

 

W sensie w panel sterowania --> Narzędzia administracyjne --> Zarządzanie komputerem --> Menedżer urządzeń --> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej?? (Windows 7 Ultimate posiadam).

 

I co mam tam odinstalować, bo mam tak (kompletnie się na tym nie znam):

 

- Generic USB Hub,

- Generic USB Hub,

- Główny koncentrator USB,

- Główny koncentrator USB,

- Intel® 8 Series/C220 Series USB EHCI #1 - 8C26,

- Intel® 8 Series/C220 Series USB EHCI #1 - 8C2D,

- Koncentrator główny Intel® USB 3.0,

- Koncentrator USB 2.0 MTT,

- Koncentrator USB 3.0,

- Kontroler hosta Intel® USB 3.0 eXtensible,

- Urządzenie kompozytowe USB,

- Urządzenie kompozytowe USB.

 

Czyli mówisz o 3-ej od dołu pozycji (wytłuszczonej powyżej)?? : "Kontroler hosta Intel® USB 3.0 eXtensible" ??

 

A czy porty USB 3.0 będą działać i nadal z prędkością 3.0 i poprawnie?? I czemu myślisz, że akurat to??.. A czy można usunąć i potem przez przywracanie systemu wróci mi w razie co do stanu z tym kontrolerem hosta Intela?

 

-----------

 

Funkcja USB jest mi b. potrzebna chociażby dlatego, że zauważyłem, że świetnie zgrywa się ten DAP z Aune'm X1S i HiFIMAN-ami HE400S i aż kusi by używać tego razem i z tym DAP-em podpiętym do kompa. Sam DAP oraz sam Aune X1S grają raptem przyzwoicie przy porównaniu Aune'a jako wzmaka z AK Jrem (bo tak rozumiem to działa jak daję przy wyjściu słuchawkowym/line-out (jeden układ tam chyba, więc dźwięk przechodzi zawsze przez przetwornik tam jak rozumiem i wzmacniacz) cincha na Audio In (2xRCA) z drugiej strony w Aunie). No a poza tym jak urządzenie wszędzie reklamują jako przenośny DAC to chciałbyś, by ta opcja działała.. I bym dodatkowo mógł mieć 2 w jednym - odtwarzacz DAP i jednocześnie element toru do słuchania stacjonarnego.

 

A w ogóle jak posłuchałem jak to gra razem, to mi szczena opadła, że jest tak dobrze i że wreszcie słucham muzyki dobrze grającej i dobrze napędzonej. I aż szkoda, by tego zestawu nie móc używać, bo mam wrażenie, że nie dałbym rady taniej skombinować lepszego i lepiej zgranego toru.

 

Jak mi z tym pomożesz i okaże się to to, to będę bardzo wdzięczny :), bo sam ciągle czytam i zastanawiam się co mogę zrobić.. I bym miał spory problem z głowy.

 

Inna sprawa, że zastanawiasz się zawsze jak słyszysz coś znacznie lepiej brzmiącego czy nie zainwestować może jednak w lepszy odtwarzacz przenośny i lepszy DAC/AMP zintegrowany ;), bo skoro razem to gra dużo lepiej, to i X1S i sam odtwarzacz to jeszcze daleko od dźwięku, o którym można by mówić "to naprawdę dobrze gra". Ale w tym wypadku, jeśli się łączy stacjonarny DAC z DAPem kieszonkowym to całość nie zajmuje dużo miejsca na biurku dodatkowo :).

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak odinstalował Intel USB 3.0, wydaje mi się że jest to raczej coś co powinno przyspieszyć lub dzięki temu niby porty lepiej działają. Poza tym, zawsze można zainstalować znowu z płyty od MOBO

Większej głupoty dawno nie czytałem...

Usb 3.0 na płytach to osobne porty lub piny na płycie.

Równie dobrze mogą na tych pinach działać tylko urządzania 2.0.

Generalnie tego typu rzeczy obsługuje chipset i jemu wisi czy sterowniki są czy ich nie ma.

A to że z dac macie problem to wio do producenta a nie do sposobu realizacji USB 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś temat @Introverdera? Czy piszesz tylko myśląc że coś wiesz?

 

http://forum.mp3store.pl/topic/137810-ak-jr-przenosny-odtwarzacz-wykrywa-w-systemie-ale-nie-slysze-dzwieku/#entry1325679

 

@@Introverder U siebie mogę to odinstalować przez Panel sterowania -> odinstaluj lub zmień program (czy jakoś tak, ja mam po angielsku, Win7 Home Premium).

Tam też masz Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver

Wydaje mi się że dopóki tego nie odinstalujesz nie przekonasz się czy jest to powodem problemu. Przywracaniem systemu przywrócisz praktycznie wszystko, to też nie będzie problemem.

Chcesz to mogę jutro sam to odinstalować, jak coś mam to na płycie więc to dla mnie nie problem.

Edytowane przez Petruspjeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od prób aktualizacji BIOS-u prób, bo robiłem to co kazało MSI mi robić z ich strony: (po pobraniu najnowszego BIOS-u). Wg tej instrukcji pod różnymi wersjami BIOSu zamieszczonej:

 

- i mi się wieszało jak w BIOS-ie wybierałem już konkretny wskazany plik.

 

To samo się działo jak postępowałem wg wskazówek od tego youtubera:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1eO9nbWBW9E .

 

 

Nie wiem w ogóle co się dzieje, bo sugerowano mi, że to może poprawić działanie USB w kompie - aktualizacja BIOS-u, z tym, że wszystko fajnie i super a aktualizacja się kończyła na zamrożeniu ekranu od razu po wybraniu stosownego pliku w UEFI.

 

BIOS mam stary chyba bo z 17.V.2013.. Nic się nie udaje.

 

Ma znaczenie, że CPU jest podkręcony na 4.0 (i5-4670K z bazowym taktowaniem 3.4 GHz)?

 

No i nie pomyślałem o tym, ale się zastanawiam czy jakby się udało zaktualizować czy ustawień nie stracę - bo ktoś mi ustawiał to podkręcenie i nie chciałbym tego stracić :/.

 

 

I w ogóle może to aktualizowanie BIOS-u sobie daruję, bo same kłopoty z tym. A jeśli jeszcze poszczególne opcje w UEFI też się zmieniają, to by trzeba kręcić od nowa, a sam tego nie umiem.

 

 

Zresztą pewnie aktualizacja BIOS-u nic nie da. A ja nie chcę potem się w tym pogubić. Lepiej, żebym tego nie ruszał, bo to nie takie hopsiu, a jeszcze stracę te ustawienia z podkręcenia procka, a sam tego potem nie zrobię. Poza tym coś przestanie działać po tym.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności