Skocz do zawartości

Odtwarzacz ~100zł do HD6000 i e11k


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
posiadam Takstary HD6000 rekablowane z padami HM5 supersoft, oraz wzmacniacz Fiio e11k.

Do tej pory słuchałem z iPoda nano 5g (lecz jest to wersja 8GB i pamięci jest już za mało) oraz Lumii 735, w której niestety coś się psuje z gniazdem jack i coraz częściej telefon myśli że słuchawki zostały wypięte.

Do tego telefon ma 4,7 cala i używanie go jako odtwarzacza z wzmacniaczem jest po prostu średnio wygodne. Na telefeonie miałem podbicie na subbasie w EQ.

 

Szukam więc czegoś co będzie wygodniejsze, będzie obsługiwało min 16GB pamięci i nie będzie co pewien czas przerywało muzyki. Póki co mam tylko 100zł, jak będzie potrzebna jeszcze karta to mogę na nią dołożyć osobno.

Muzyka jakiej słucham to elektronika (lubię Vkowe granie) ale wątpię żeby to miało znaczenie w tym budżecie.

Myślałem o samsungu wave s8500, jakimś sandisku lub iPodzie (ale z ekranem).

 

Czy macie jakieś inne propozycje? Oczywiście sprzęty używane.

 

Dodam jeszcze że jest to rozwiązanie przejściowe, później kupię jakiś lepszy odtwarzacz.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby udało Ci się znaleźć coś z wyjściem liniowym (Line Out) to by był super. Wtedy sygnał z odtwarzacza lecialby bezpośrednio na wzmacniacz sluchawkowy i generalnie jakość odtwarzania jest wtedy dużo wyższa niż sam odtwarzacz i wzmak. Sam tak używam mojego iPoda z iBasso z moimi oboma wzmakami z sygnaturki i jest bardzo dobrze. Najłatwiej poszukać iPoda Classic 5g lub 6g, no ale to byś musiał 150-200zl wyłożyć. Potrzebowalbys też specjalny kabel np Fiio L9. Są też kable LOD pod odtwarzacze Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde urządzenie od appla obsługuje LO jak się podłączy taki kabelek? Czy tylko niektóre? Wiem że mój obecny to chyba obsługuje, bo kiedyś podłączyłem zestaw denona z iPoda do USB w stacjonarce. Dzięki za odpowiedź, postaram się coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem że mam w domu iPoda classic 5th 80GB, tylko że jest zepsuty. Jak się podłącza słuchawki to muzyka jest w jednej,a w drugiej jest taki komputerowy szum. Ale wydaje mi się, że to kwestia gniazda jack więc po LO powinno być dobrze. Postaram się niedługo kupić kabelek i sprawdzić.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, zarówno mój nano 5 jak i classic 5 i classic 7 160GB działają po wyjściu liniowym. Ale oba classic'i mają coś zepsute z dyskiem :/ Orientujesz się może ile kosztuje zrobienie cf moda na 16 lub 32 GB (karta nie musi być szybka) w classic 5 lub classic 7 (o ile w ogóle da się w tym drugim). W 150zł mógłbym się zmieścić?

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności