Skocz do zawartości
  • 0

Doki do 500 pln, o sygnaturze brzmienia podobnej do HM5


BeatX

Pytanie

Hej :)

Tak jak w temacie, zna ktoś model słuchawek dokanałowych o dźwięku podobnym do Brainwavz HM5?
Cena w okolicach 500 pln (ale jeżeli naprawdę warto, to dopłaciłbym więcej do konkretnego modelu)

Źródłem dźwięku będzie smartfon HTC One.

Nie mam jakiś większych wymagań natury ergonomicznej.

Zależy mi na głównie na w miarę płaskiej (neutralnej) sygnaturze dźwięku, czyli nie podbite żadne z pasm, żadne V-granie.

Po prostu jest za dużo modeli na rynku, żeby studiować recenzję każdego z osobna - jest tego tyle, że czytania na kilka tygodni <_<

Będę wdzięczny na nakierowanie mi kilku modeli (albo chociaż jednego), żebym miał na czym skupić uwagę przy czytaniu recenzji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Etymotic HF5 np. Mam je na sprzedaż w komisie.

Moim zdaniem powyższe wyczerpuje temat. Cena jak podałeś, trudno o lepsze do tysiąca. Może gr07, ale to jednak dalej od hm5. Za to ety Ortegi to wg. mnie wręcz upgrade (i to duży) względem hm5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za info.

Słuchawki z opisów faktycznie posiadają brzmienie, którego szukam - ale trochę niepokoi mnie ta "głęboka penetracja", niczym jak w stoperach dla perkusistów.

Miałem kiedyś możliwość założyć takie głębokie (trzy stopniowe) stopery do uszu, to po kilku minutach czułem intensywny ból w uszach - nie ma mowy o komforcie.

Cełowałbym jednak w doki o nieco "płytszej" konstrukcji i osadzeniu w uszach..

Macie może jeszcze do polecenia jakieś modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawsze możesz kupić do Etów pianki Comply albo jak napisał @Play, zdobyć startipsy od Westone ;) Są jeszcze pianki Shure Olives na ten przykład... Ogólnie wszystko co wpakuje się na tulejkę T-100 powinno dać radę, bo tri-fange to nie jest żaden przymus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ortegowe są ze startipsami. On się pogodził z penetracją, ale trochę za późno w ety poszedł: pozbył się focali pro i ja pociechę wziął hm5 i m50x - jak na złość polubił się z mocniejszym graniem to i ety, i hm5 nie podeszły. Gdyby ety kupił jak miał focale, miałby swoją referencję razy dwa.

Druga rzecz - w startipsach - już nie chodzę, więc mogę Ci oddać.

Trzecia rzecz - ponoć tańsze ety, które Noise opisał na muzostajni, niewiele dzieli od hf - także spróbuj ogarnąć sobie jakoś odsłuch i zobacz czy ta aplikacja taka straszna. Ja na dużych choinkach nadal cierpię (a szkoda, bo brzmienie wtedy najkompletniejsze), za to rozmiar S jest dla mnie ideałem.

Mam jeszcze vsonic gr01, które łatwiej zaaplikować, ale:

Cena - Twój bidżet razy dwa

Bas - jedyna informacja na temat tego pasma z tych słuchawek, to to, że gdzieś tam jest.

Zostają gr07 - odsłuch miałem ekspresowy, ale starczyło żeby się uśmiechnąć (bezpośrednio po wyjęciu z ucha hf3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności